Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség az, hogy...

Milyen betegség az, hogy letagadom a tudásomat mások előtt és lenézetem magam?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban apám mindig jól megvert ha “dicsekedtem”. Pl. elmondtam a nagyinak vagy bárkinek hogy 5-öst kaptam vagy kitűnő lett a bizonyítványom, futóversenyt nyertem. Szerinte ez dicsekvés és a legundorítóbb emberi tulajdonság. Jól belémnevelte hogy semmit ne mondjak senkinek. Pl tengerpartra jártunk nyaralni, de amikor mindenki mondta a suliban hogy merre volt, én azt hazudtam hogy mi sehol.

Mai napig ezt csinálom. 2 idegen nyelvet használok a munkám során, de bárki kérdezi milyen nyelveket tudok, azt mondom nem beszélek sehogy, a barátnőm szokott fordítani nekem. Más dolgokkal kapcsolatban is ezt csinálom, nem is szeretem mondani hogy milyen helyen dolgozom, inkább hagyom hogy valami alantas embernek higgyenek.


A nevét keresném ennek a betegségnek, utánaolvasnék kicsit mi lehet a gyógyulási esély.


2019. máj. 7. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem betegség csak egy elcseszett nevelés következménye. Pszihológussal kell feloldani ezeket a blokkolt dolgokat
2019. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem létező.
2019. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden átlagostól eltérő dolgot nem kell felcímkézni betegségnek. Apád jól neléd nevelte a dologot. Gyakorolni kell, hogy igazat mondasz. Tudatosan figyelj rá, egy idő után már automatikisan menni fog. Talán méf egyszer büszke is leszel arra amit elertél. Kicsit bennem is van ez. Pl. 3 diplomám van meg még egy tecnikusi sulim is. Nem szeretek róla beszélni. Főleg olyanok köreben akik aluliskolázottak. Mert az olyan emberek szemében ez nem érték. Azt is titkolom hogy van saját lakásom. Mert másnak nincs és az emberek irigyekm igaz, hogy önerőből értem el de akkor is hallgatok róla. Hazudni azért nem szoktam ha rákérdeznek de magamtól nem mondom.
2019. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!