Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szükségem van ADD vagy ADHD...

Superlikomak kérdése:

Szükségem van ADD vagy ADHD gyógyszerre. Magyarországon legális az aderall és hasonlók? Továbbá mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Nagyon durva figyelemzavarom van. Nem volt lehetőségem elmenni pszichológushoz, viszont az elmúlt félévben az MTA és az ELTE sok kísérletén résztvettem és főleg a figyelmi kísérleten. Mindegyikben kiderült, hogy figyelemzavaros vagyok. És ezt tényleg nem légből kapom. Nem tudom, mit tegyek, nem tudok emberként működni a mindennapi életben. Mindent halogatok, mindent elfelejtek és nem csak úgy mint egy átlag ember. Van, hogy 20 órát a gép előtt ülök és nem veszem észre, hogy eltelt a nap és közben nem tudok magamnak parancsolni, egyszerűen nem tudom abbahagyni. Nem tudok figyelni az emberek beszélgetésére, még ha nagyon fontos is, akkor sem. Nagyon el vagyok keseredve. És egyáltalán nem vagyok hiperaktív, inkább az ellenkezője. Tehát ADD, és nem ADHD. (Krónikus figyelemzavar és nem krónikus hiperaktív figyelemzavar).
2019. máj. 8. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
latod, ezert nem szabad diagnozisokat fellalitani internetes cikkek alapjan. az agyban megnovekedett stressz hormonok szintje is okozhat olyan tuneteket, mint ami neked van. koncentracios nehezsegek, konnyen elterelodik a figyelem, es rossz memoria, ezek mind olyan dolgok amik allandosult szorongas vagy stressz mellett fellephetnek. ptsd-d is lehet, vagy erzelmileg bantalmazo kornyezetben is lehetsz. de akar meg ezeken kivul is lehet ezer mas oka a dolognak. ezert kene inkabb elmenned egy adhd vizsgalatra es akkor megbizonyosodhatnal rola, h tenyleg az vagy e. addig meg javaslom a meditaciot, sportot vagy egyeb stressz mentesito tenyezoket. a rossz memoria amugy sem adhds tunet, szoval tenyleg nem az lesz a megoldas. epito kornyezetbe kene kerulnod es sportolni, nalam ez a ketto egyutt elmulasztotta az ilyen panaszokat
2019. máj. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most mondtam... Hogy nem internetes cikkek alapján mondom ezt. Már be vagyok utalva, csak az egyetem miatt nem tudtam elmenni. Nincsenek stresszes helyzeteim, épphogy az okozza, hogy semmit se tudok elkezdeni. És nem válaszoltál. Most legális itt a medikáció, ha ESETLEG kiderülne, vagy sem? Éa nem figyeltél? Minden kísérlet egyértelműen megmutatta, hogy figyelemzavarról van szó.

Egyébként megértelek, én is utálom az embereket, akik öndiagnosztizálnak. És de, a rossz memória is egy tünet. Csak hogy tisztázzam.

2019. máj. 8. 08:12
 3/4 A kérdező kommentje:
Emberek! Szerintetek én annyira akarok egy ilyen állapottól szenvedni? Képtelen vagyok változtatni, már próbálkoztam a meditációval, heti négyszer sportolok, 10 kilométereket futok és öt kilométereket úszok. Teljesen el vagyok keseredve, nekem több segítség kéne.
2019. máj. 8. 08:20
 4/4 anonim válasza:
Azt szeretnem megkerdezni,mi történt veled azóta?
2021. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!