Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresek, vagy ahhoz...

Aspergeresek, vagy ahhoz közeliek: nektek hogy megy az autóvezetés?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy én nem ütöm meg a klinikai küszöböt, de szerintem (és a közvélemény szerint is) elég sok autisztikus hajlamom van. Ez főleg a gondolkodásomban, a koncentrációmban és az észlelési képességeimben jelentkezik. Pl.: az utcán egy méterről sem veszek észre egy ismerős személyt. Ellenben a testi képességeim (a reflexeimmel együtt) elég jók.


Eltökélt szándékom, hogy idén megszerzem a jogosítványom. Arra vagyok most kíváncsi, hogy nektek hogy megy a vezetés és mi volt benne a legnehezebb? Szerintetek sült halként, ha úgy érzem, hogy nem tudnék akár csak negyed óráig is összpontosítani a rengeteg ingerre, mennyi esélyem lehet?


(Gondolom a papír megszerzése nem túl nagy feladat, inkább az élesben való boldogulás érdekelne.)


2019. máj. 8. 03:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem sehogy...próbálkoztam de rá kellett jönnöm hogy nem éri meg azt a stresszt.
2019. máj. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
ha nem vagy aspergeres akkor miert hiszed magad annak? az, h nem veszed eszre az ismerosod 1 meterrol azt okozhatja szorongas is, vagy az, h elbambultal. ne szaporodj kerlek, az utakra meg foleg ne akarj autoval menni, csak bajt okoznal ennxi esszel. a koncentracios problemakat is szorongas okozza.
2019. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szerintem asperegeres vagyok mondjuk nincs diagnosztizálva de ha végiggondolom az életem más vagyok.. gyalog estlen a ogsit most csinálom de ami biztos mikor bicajozom ott sokkal magasabb szintem funkcionálok csak gátlástagún agresszív és élmény hajhász ha szerintem érdekel valami arra oda tudsz fókuszánlni

..

2019. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Papírom nincs róla, de én is észrevettem magamon, illetve pszichológushoz is járok néha. A küszöbön felül vagyok.


A vezetés jól megy, több kategóriám is megvan, érzem is magamon, hogy jól megy, többiek is ezt mondják. Már 4 éve megvan a jogsi. Viszont vezetni nem szeretek. Mentem összesen 4000Km-t ennyi idő alatt, azt is a rokonokhoz, meg bevásárolni. De bevásárláshoz is órákig gondolkozom rajta mikor induljak el, mikor van legkisebb tömeg. Ha egyel több kocsi van az utakon amit elviselek az már zavar, legközelebb inkább el se jövök. Bevásárlások nagy részét családtagokkal, haverokkal csinálom és akkor ők vezetnek.

Melóba robogóval járok azzal sokkal többet mentem és nincs bajom, de az ugye kis utcákon megy ott nem is találkozok senkivel.

Járok haverokkal terepjárózni, off-road. Elég jól toljuk. De kocsiba beülni a közúton marhára utálok, az engem körülvevő emberek miatt. Ha üresek az utcák akkor semmi gond, volt mikor éjjel autóztam emiatt mikor üres volt minden.

2019. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dorci1999 ***** válasza:
Sehogy. Félek a vezetéstől, félek hogy egyszer valamit elbénázok, aztán balesetet okoznék.
2020. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!