Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álmaim miatt lettem fóbiás?!...

Álmaim miatt lettem fóbiás?! (köz wc, magasság). Miért van ez, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebben egyikkel sem volt bajom, se a magassággal, sem a köz wc-vel, ugymond közömbös dolgok voltak számomra.Aztán pár éve ezek elkezdtek valamiért felbukkanni az álmaimban.Például sokszor álmodom azt, hogy valami baj van az erkéllyel (magasan lakunk)és majdnem kizuhanok.Ez odáig fajult, hogy már alig merek kilépni az erkélyre, mert ha közelitek a korláthoz, már szédülök és minden bajom van..De alapból bennem van már a tériszony,ami csak romlik, már létrára sem mászok fel.

De ez a kisebb baj.Ennél érthetetlenebb és nagyon furcsa, konkrétan ilyenről még eddig nem hallottam...A köz mosdóktól/ köz wc-töl való félelem.Tudom, vannak, akik azért félnek tőle, mert bacik vannak, meg "szégyenlősek".De nálam ez másabb.Ez is álmokkal kezdődött pár éve.Ezekben az álmaimban közmosdókba tévedek.Ezekben a

mosdókban látszólag nagyon egyedül vagyok, de úgy érzem, mégis van ott valaki, valami ami veszélyes és rám vár.Általában sok az ajtó és nem tudom, melyik mögött bújkál, de muszáj valamelyik ajtót kinyitnom, ha tovább akarok jutni.Általában gyilkos van az ajtó mögött.Két álmomban már meggyilkolt.De van, hogy hullát, általában felakasztott és összevágdosott holttestet találok.És ami még nagyon rossz, az az ottani hangulat.Van, hogy nem wc meg mosdomosdó a helyiség, hanem ablaktalan fürdőszoba, de a rendkivül magányos, nyomasztó hangulatról egyértelmű, hogy ugyanaz a témájú álom.

Nos, mostanra oda jutottam, hogy rettegek a nyilvános mosdókban, wécékben.Egyedül a pláza wc kivétel, mert ott folyamatosan járkálnak sokan és mindig szol a zene.

Viszont most dolgozni fogok bár nem hosszú távon tervezek maradni, de lehet bele sem kezdek....Ez egy nagy iroda épület.Akkor kellene kezdeni takarítani, mikor már szinte mindenki hazamenet.Tehát sokszor elöfordulna, hogy egyedül lennék az épületben.Nos, van ott egy óriási mosdomosdó, meg persze sok wc, ajtók,megvan a magányos, rideg, félelmetes hangulat is és nem tudom, hogy bírnám ki ezt még egyszer...Múltkor voltam próbanapon és borzalmas volt azon a területen lenni, pedig tudtam, hogy ez valóság, biztos nincs ott semmi veszély, de majdnem sikítva rohantam ki.Végül összecsaptam az egészet és átmentem más részlegre.Az irodákban nem féltem.

Van esetleg valaki hasonlo problémával? Mi lehet ennek az oka? Különös, mert soha semmi hasonló jellegű ijesztő élmény nem történt velem.Nem bántottak zárt helyen, főleg mosdóban nem.Le lehet valahogy küzdeni ezt az érzést? Vagy esetleg lehet, hogy arra figyelmeztet, hogy kerüljem el az ilyen helyeket?

Ez egy áramszolgáltatónak az irodaháza, nem hinném, hogy ott lenne oka bárkinek meggyilkolni egy fiatal takarítónőt, de gát sok aberrált ember létezik, itt meg rengeteg dolgozó van.Ki tudja milyenek...

Még megemliteném, mert esetleg fontos lehet, gyermekkoromban gyakran féltem bent a házban.Kint nem, csak bent.Néha egyszerűen nem bírtam tovább és kirohantam és kint ácsrogtam akár hóviharban is, míg haza nem jött valaki...És anyu munkahelyén például (orvosi rendelő),annak fogászati részéről mindíg menekültem, mert ott is azt a nyomasztó, magányosságot, ridegséget, halálfélelmet éreztem, amit a mosdós álmaimban szoktam.


2019. máj. 8. 23:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért.
2019. máj. 8. 23:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenesetre ne a szegény védtelen álmaidat hibáztasd, ők csak tükrözik azt, ami benned van. A gyerekkori szorongásaid egy kis szünet után előtörtek. Azon kell gondolkozni, hogy vajon mi váltotta ki, milyen életesemény, változás történt vagy készül történni mostanában. Ha van rá pénzed, érdemes lenne ehhez pszichológus segítségét kérni. De pszichiáterhez ne menj, ne akarj gyógyszert szedni, mert az életben nem jössz le róla.

Az aktuális szorongásoddal kapcsolatban: vagy elkerülöd, mégse mész erre a munkahelyre, ez az egyszerűbb, de nem célszerűbb megoldás, vagy bevállalós leszel, szépen csinálod a munkát a félelmeiddel együtt, és napról napra könnyebb lesz, megtapasztalod, hogy ne történik semmi extra, mindennap pontosan úgy térsz haza, ahogy bementél, és ezek a félelmeid elsimulnak. Persze attól még érdemes utánajárni, hogy mi okozta őket.

2019. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

Ahogy az előző írta, az álmok nem okoznak problémát, hanem jelzik a problémát.


Ha már oda jutottál, hogy a rémálmaidból éber fóbiák lettek, akkor elég nyilvánvalóan vesztésre állsz a problémáddal szemben, szóval ideje felkeresned egy pszichoterapeutát.

2019. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!