Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki depresszios, vagy...

Ha valaki depresszios, vagy hasonló kórban szenved, akkor hogy dolgozik? Hogy fizeti a megélhetést, kaját?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt,hogy sokan nem is tudnak aludni éjszaka, nem mernek kimenni az utcára,összeomlanak...stb.Egész nap csak a sötét szobában alszanak.


Akkor hogy mennek el a munkába dolgozni? Hogy dolgoznak? Akkor miből fizetik a megélhetésüket? Rezsit, kaját vagy lakbért?



2019. máj. 8. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Hát, aki annyira depressziós vagy szorongásos, az sehogy. Eltartja vagy a házastársa vagy a szülője. Sok ilyen kérdező van itt is.
2019. máj. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ahogy 1. mondja sajnos. Vagy neha ha tudnak dolgozni valamennyit, utana tappenz.
2019. máj. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Phoney ***** válasza:
78%
Csak keress rá, hogy "munkaképtelenség leggyakoribb oka". A nyugati világban már a depresszió vezet.
2019. máj. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%
Én pont ilyen vagyok. Szerencsére senki nem pátyolgat és tart el. Így szépen felkelek aztán beszédülök a munkahelyemre és időnként vért izzadva mindent megcsinálok amit kell. 😁 Muszáj. Hétvégen meg lehet aludni. Szerintem mindenki képes rá. Csak sokan megengedhetik maguknak, hogy ne csináljanak semmit. Nekem volt olyan időszakom, hogy annyira szédültem a wcig alig bírtam elmenni. De mégis jártam dolgozni. Nem lehetetlen.
2019. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Sosem voltam emiatt táppénzen! Nagyon nagyon ritkán előfordult, hogy kivettem 1-1 nap szabadságot. De max ennyi
2019. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
71%

4es válaszoló, nagy tévedésben vagy. Maximum szomorkás lehetsz vagy Gyengébb depressziód.

Az ember ha komoly depresszióban szenved, nem megy el dolgozni mert "muszáj". Tudja, hogy muszáj lenne, de nem képes rá, ezért beteg/depressziós.


Kedves válaszoló, ahogy előttem is írták, sajnos ezeket az embereket vagy a szeretteik tartják el, vagy nem annyira súlyos a depressziójuk. Mindkét esetben jó, ha szakemberhez fordulnak.

2019. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
4. Vagyok. Nincs igazad! Voltam pszichiáternél. Azt momdta olyan súlyos a helyzet, hogy ha nem kezdek azonnal gyógyszert szedni akkor ki sem fogok tudni kelni az ágyból hamarosan. Ptsdm van, panikbetegség és generikus szorongas, plusz én azt mondom szomorú vagyok a pszichiáter szerint pedressziós. Eléggé felbosszantott a gyógyszereivel, úgyhogy nem váltottam ki és nem mentem vissza hozzá azóta is ki tudok kelni az ágyból. Nálam súlyosabb eset aki enni sem tud már és a szemét is alig tudja kinyitni. Onnan indultam 😁 Szóval ne nyávogjatok, hanem induljatok el. Az ember mindent meg tud csinálni amit muszáj. Egyebként mi lenne? Engem senki nem tart el, nem vásarol be helyettem? Felmondok felélem minden tartalékom majd elveszítem a lakhatásom és hajléktalan leszek? Ennél azért lényegesen jobb bemenni dolgozni úgy, hogy rosszul vagy.
2019. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
A depressziósnak semmi szervi baja nincs. Miért ne tudna bemenni dolgozni? Mert nincs kedve hozzá? Mert szédül, fél, ver a azíve, fullad, ömlik róla a víz, úgy érzi semminek nincs értelme, fáj a gyomra, nem akar már élni....soroljatnam sokáig a tüneteket. De ha egy égő házban ül a depressziós akkor azért villámgyorsan fel dog pattanni és ki fog menekülni. Menni fog neki hidd el. Ha muszáj akkor ugyan így mindent meg tud csinálni. Nem lesz kellemes, meg könnyű.Azt nem mondtam, de nem lehetetlen. Aki megteheti persze, hogy ül és azt mondja jaj beteg vagyok a balga környezete meg eltartja. És sajnos pont ezzel teszik a legrosszabbat, mert a 4 fal között mindenféle inger meg motiváció nélkül, célok nélkül nem lehet jobban lenni.
2019. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7-8-as, aki annyira depressziós, az inkább bennég a házban. Nincs, ami életben tartsa. Akiben ennyi energia van, hogy muszáj bevonszolnia magát dolgozni, mert különben éhenhal, az nem annyira súlyos eset, legfeljebb közepes. Benne van életerő. Az orvosod se azt mondta, hogy most olyan súlyos állapotban vagy, hanem hogy olyanban leszel, ha nem szeded a gyógyszert. Ha anélkül kirángattad magad a hajadnál fogva, az nem a teljesen élettel összeegyeztethetetlen depresszió.
2019. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Te már csak tudod, hozzáértő vagy látszik. :D Meg az is látszik, hogy a magyarazkodók és kifogaskeresők táborát erősíted. Akinek muszáj az nem keres kifogásokat. Hogy milyen állapotban voltam azt én tudom a legjobban mivel én élek magammal 24 óraban, te meg azt sem tudod mi törtent velem és hogy hívnak. Ahonnan indultam annál lejjeb már csak a halál lett volna. De nyilván neked sokkal könnyebb megmagyarázni, hogy lehetetlen depresszióval, ptsdvel, panikbetegséggel és szorongással dolgozni mint felkelni és eltartani magad az összes többi társaddal együtt.
2019. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!