Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen kockázatai lehetnek...

Milyen kockázatai lehetnek egy jól működő pszichoterápia félbehagyásának?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a terápia lebontja a régi személyiség struktúrát, majd újraépíti a személyiséget. Ha épp a lebontott állapotban van a kliens, amikor például anyagi okok miatt félbe kell hagynia a terápiát, az milyen hatással lehet rá? Félő, hogy úgy egyáltalán nem fog az életben boldogulni?

2019. máj. 9. 15:18
 1/7 amante84 válasza:
85%

Szia.

En anno 2005-2006 kornyeken voltam Tunder hegyen pszichoterapian.

nagyon durva gyogyszereket szedtem ,velaxin,risperdal,napi 6mg rivo meg meg amire nem emlekszem 6-7honapot terveztek nekem.a munka helyi anyagi dolgok miatt abba kellett hagynom 3honap utan.Kozbe persze huszon eves koromban meg speed+cannabis is befigyept a terapia alatt.szoval hogy az en szemelyisegem hol volt akkor lovesem sincs :)

viszont amikor abba hagytam akkor elhataroztam h veget vetek a lelki sajnaltatasnak mert felnottkent depresszi nem mas!a gyogyszert magamtol hagytam abba egyik naprol a masikra.2het ki esett az eletembol.barataim melettem voltak egesz nap ez alatt.se gyogyszer se az agymoso dokik!

azota egy sikeres cnc szakmunkas vagyok Nemetorszagban egy boldog csaladfokent,kislany+feleseg!

ertekelem a boldogsagot es nem sanyaru eletet elek az iranyitott gyogyszeres zavart vilagban!

minden rajtad all vagy boldog leszel vagy keresed a kifogasokat h a " szar "

kenyelmi zonadban elhess mint egy vesztes!

legy boldog,celtudatos.kirandulj ,baratkozz,keress hobbit,legy motivalt.akik pedig a negatovitast eroltetik rad "nem fog sikerulni,stb" embereket tobbet ne keresd!

anno sok spiritualis dolgokat olvastam.persze mara mar nem az erdeklodesi korom de lehet segitett a homalybol vissza terni!

bocsi az oszinte szavaimert! legyen boldog eleted! :)

2019. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Kedves első, ne haragudj, de ezen így nagyon meredek tanács, még ha a jó szándék is vezérelt. Egy gyógyszeres kezelés alatt álló, terápiában résztvevő embernek veszélyes azt abbahagynia ilyen hirtelen, a gyógyszereket sem lehet csak úgy elhagyni. Neked szerencséd volt, de azért nem feltétlenül követendő a példád.


Kérdező, mindenképp a kezeloddel konzultálj, hogy mi a teendő, ha te szeretnéd lezárni a terápiát!

2019. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 amante84 válasza:

szia.

igy van,a gyogyszer el hagyasa egyik naprol a masikra eletveszelyes lehet,ha nagy a mennyiseg.mivel tudatmodosito szerekrol van szo,nagyon eros elvonasi tunetekkel jar.szerencsere nem tortent bajom de szerencsere abba hagytam!az orvos szerint ezt a gyogyszer fuggoseget kb egy ev alatt lehetett vna elhagyni.de en szabadulni akartam a bortonbol amibe be szoritott a gyogyszer!

jobban kell akarni a csokkentest mimt az orvos mondja.mert amig minden elso szavara bologatsz addig nem vagy jo uton.nem azt mondom h ellenkezni kell vele de talpra kell allni!

2019. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szedek gyógyszert, de most egy pszichológiai terápiáról lenne szó.
2019. máj. 9. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a terápia abbahagyása is veszélyes, sebezhető és instabil állapotban vagy a közepén, én semmiképp sem szállnèk ki belőle csak úgy.
2019. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még nem járok, de fontolgatom. Jelenleg van munkahelyem, amiből tudnám fizetni, de lehet, hogy két hét múlva munkanélküli leszek. Ha találok is mást, akkor se fog annyit fizetni, hogy kijöjjön belőle a kezelés. A TB alapú szakemberrel meg nem jöttem ki.
2019. máj. 9. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok tényezőn múlik. Egyrészt különböző terápiák vannak, pl. vannak néhány hónapos fókuszterápiák - ezek azért nem bontják le a személyiséget, így kisebb a "kockázat" is.

Másrészt fontos, hogy ki hol tart a terápiában. Van, aki pár hónap alatt tud mélyre ásni, van, aki csak évek alatt. Ez mindenkinél egyedi, nem lehet megmondani, hogy te meddig juthatsz el.

Attól én nem tartanék, hogy egyáltalán nem tudsz boldogulni az életben... inkább csak amolyan általános zavarodottságot okoz, az is átmeneti - azért a tudat újrarendezi magát spontán is, ha szükséges. Max. felépít egy jó kis énvédő mechanizmus-rendszert, hárításokat, amik még jobban elfedik a problémákat, de amúgy nem valószínű, hogy nagyobb baj lenne belőle.

Viszont engedj meg egy személyes tapasztalatot... Én úgy vágtam bele annak idején a terápiámba, hogy fogalmam sem volt, miből fogom tudni végigcsinálni. Konkrétan egy baráti kölcsönből vágtam bele. Viszont mivel már a kezdetektől éreztem a pozitív hatását, fontossá vált számomra, hogy folytassam. És innentől kezdve megoldottam. A terápia abban is segített, hogy apránként megtaláljam mindazokat a megoldásokat, amik előbbre lendítenek az életben - anyagilag is! Így utólag visszagondolva fogalmam sincs, hogyan teremtettem meg a terápiám anyagi hátterét, de megteremtettem (legálisan :) ). Alkalmi munkákból, részmunkából, minden lehetőséget megragadva, amíg csak nem lett fix, stabil munkahelyem. Szerintem érdemes belevágni, mert a többi jön magától...

2019. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!