Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mehetek el pszichológusho...

Hogy mehetek el pszichológushoz anélkül hogy bárki is megtudná?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Úgy érzem teljesen magával ránt az évek óta tartó,depresszió. Nemtudok semminek örülni,nincsenek céljaim.

Mindennap sírok,akár egy papírzsepi reklámon is.

Többször megpróbáltam megölni magamat és most is azt fontolgatom.

De azért még sem szeretnék csak úgy meghalni. 3 év után most szeretnék orvoshoz menni,de nem akarom hogy bárki tudja.. Háziorvos,barátok stb

Ez megoldható igy?


20/L



#Depresszióx
2019. máj. 9. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Telefonon foglalsz egy időpontot.

Majd a megbeszélt időpontra el mész oda.

2019. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magán úton. Ha TB-s, a háziorvosod tudni fogja. De miért nem tudhat róla az orvosod? Csak tisztában van az állapotoddal...
2019. máj. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire fontos, hogy mit gondolnak a barátok? :( Ne áldozd be az egészségedet emiatt, többet ér. Barátokat lehet még szerezni, egészséget nem nagyon.

Háziorvos meg elvileg titoktartásra van kötelezve. És ő is csak akkor tud róla, ha megnézi a kórtörténetedet, nem hiszem, hogy külön szólnak neki.

2019. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

RÓlam se tudja senki. Magánhoz kell menni és akkor ha úgy vna akkor kizárólag ő tudja meg te.


De egyébként miért annyira rossz, ha megtudják, miért ez a legnagyobb félelem ebben? Én se kürtöltem szét, de nem látom tragikusnak azt sem ha kiderül.

2019. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a nyíregyi Jósa András Kórházba járok, senki se tudja, TB alapú, és nem is derül ki hogy pszichológushoz szoktam oda menni. Ha meg szembejön egy ismerős, akkor azt mondom neki, hogy munkaügy, állásinterjú, stb., és nem kell különösebben magyarázkodnom.
2019. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Olyan borzasztó dolognak tartom hogy nálunk ciki a pszichológus. Ember, azért van, hogy hozzá fordulj. Szerintem egy becsülendő dolog, hogy te önszántadból elmennél, mert lépni akarsz a javulás felé, és vállalod, hogy neked segítségre van szükséged, és el is fogadod azt. Nem gondolnád mennyien nem képesek erre! Nem kell titokban, csak menj, beszélj ki magadból mindent! Légy erős és kívánom hogy legyél nagyon boldog! -Egy valamikori depressziós fiú
2019. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!