Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a szüleimnek vagy a...

Elmondjam a szüleimnek vagy a kezelő orvosomnak?

Figyelt kérdés
Depressziót diagnosztizáltak nálam.Három hetet voltam kórházba szakember kezelt.Az okai nem lényegesek viszont a kórházban folyamatosan bulémia tüneteit vettem észre magamon.Már rég kijöttem a kórházból illetve szakemberhez se kell járnom már.Egy időre megszűnt az önhánytatás.Viszont mostanában,hogyha eszek bűntudatom van és előfordul olyan amikor direkt ingerlem magam,hogy hányjak.A szüleim illetve az orvosom se tudnak róla,hogy újra vissza jött ez a tünetem.Érdemes lenne szólnom róla vagy ne mert akkor újra befektethet?Amikor eszek utána egyből hányingerem lesz nem mindig jutok el arra a szintre,hogy ki is jön viszont a hányingert sajnos mindig érzem bármennyit is eszek.

2019. máj. 10. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti fix h segitéget kérnék,és beszélnék a szüleimmel orvosommal
2019. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz befeküdni és beszámítható vagy, akkor nem kötelezhetnek rá. Orvossal minden képen beszélj, hiszen ez az állapotot tarthatalan, meg kell gyógyulnod. A szüleid meg biztos aggódnak érted és ha elmondod nekik, gondolom melletted lesznek a nehéz időkben is és segíteni fognak. Sok sikert a felépüléshez, mielőbbi jobbulást
2019. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

És mégis miért nem akarsz befeküdni? Meg akarsz halni? Jobb beteg embernek lenni, mint ugyanolyan egészségesnek mint bárki más? Jobb elcseszni a jövőd, soha nem boldognak lenni?

Ha ezekre igen a válaszod, akkor eleve felesleges volt kiírnod a kérdést. Te nem vagy gyógyult. Ha szeretnél az lenni, segítség. Ha meg nem, hát, aki hü**e, az... Remélem nem kell befejeznem a mondatot. :)

2019. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Klesitz Béla válasza:
100%

Üdv.

Beteg vagy. Azonnal orvoshoz!

2019. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szóljál! Nem sikerült megoldani a problémát, ami miatt bekerültél. Most éppen bulémia formájában jelentkezik. Foglalkozni kell vele.
2019. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szólj, azonnal a szüleidnek és az orvosnak is. Itt nincs helye késlekedésnek, vagy titkolózásnak: ez egy betegség, amit kezeltetni kell.


Az orvos azért dolgozik, hogy rendbe jöjj, előle főleg nem szabad eltitkolnod semmit. Ha esetleg befektet, azt azért teszi, mert úgy látja, hogy a te érdekedben az a legjobb. Ha te ezt nem szeretnéd, beszéljed meg vele az kételyeidet.


Lehet, hogy azért merült fel benned ez a kérdés és tetted fel itt, mert nehéz belátni, hogy egyedül nem tudod megoldani és külső segítségre van szükséged: a leírásod alapján viszont ez egyértelmű, a legrosszabb amit tehetsz, hogy csendben szenvedsz.


Kérlek, ne késlekedj, ne habozz segítséget kérni és elmondani nekik: a bulimiás önhánytatás borzasztóan káros testileg (is), tönkreteszi a nyelőcsövet és a fogakat is.


Nincs miért szégyenkezned, egyszerűen segítségre van szükséged: ne habozz segítséget kérni!

2019. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!