Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek azért, hogy kiderül...

Mit tegyek azért, hogy kiderüljön hogy depressziós vagyok-e?

Figyelt kérdés

Időnként vannak olyan időszakok, hogy úgy érzem, legkissebb rossz lenne öngyilkosnak lenni (pedig nem akarok meghalni, csak néha kilátástalannak érzem, annyira sivár és szeretetlen...). Munkám már lassan 2 éve nincs, nem vágyom vissza, de a mamahotelből is elég volt.


Hol tudnának diagnosztizálni, hogy depressziós vagyok-e?

Olyan hely kéne, akik nem gyógyzserrel akarnak gyógyítani. Mert pl. terápiára (pszichodráma, kognitív terápia)szívesen járnék, ha lenne lehetőség. Gyógyszert viszont nem akarok, láttam hogy mennyire el lehet hízni tőle és nem hiányzik.



2019. máj. 10. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A Sote Balassa utcai klinikán vannak 2 hetes csoportok. Tb támogatott. Keress rá: Sote Balassa utca nappali kórház.
2019. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt orvos mondja meg. Lehet,hogy itt is vannak ilyen szakik,akik az elmondottak alapján megmondják,kitudja...de gondolom látniuk is kell téged,nem mindegy hogy közben a testbeszéded mit mond,gondolom én... Nem értek sokat hozzá de, ha felhivod a dokit ezzel, akkor tuti nem azt mondja majd,hogy igen vagy nem...hanem elhív. Szakképzett pszichológus, esetleg pszichiáter.
2019. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :*
2019. máj. 10. 15:35
 4/7 A kérdező kommentje:
2: OK, de milyen orvoshoz menjek? Konkrét ajánlást szeretnék. Olyat, aki nem a gyógyszerírással intézne el.
2019. máj. 10. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Depressziót pszichiátrián diagnosztizálnak. Beutaltatod magadat azzal, hogy nagyon nyomorultul érzed magadat, ott elbeszélgetnek veled, elmondod, hogy nagyon nyomorultul érzed magadat, és a hobbijaidat sem élvezed. Csinálnak egy hosszú tesztet, abból kiderül, hogy depressziód van-e. A pszichiáter felírja a gyógyszereidet, azokat beszeded, és jobban leszel. Csodát ne várj, mert csak hetek múlva kezdenek hatni, és ezt az időszakot otthon kell túlélned.
2019. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elmondhatod a pszichiáternek, hogy te inkább pszichoterápiát szeretnél, nem tudom, hogy azt csinálnák-e a te esetedben, mert az sem jó mindenre. Igaz, a hit sokat segít a depresszióban. Most nem a vallásról beszélek, hanem a terápiába vetett hitről.
2019. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
OK, esetleg tud valaki olyan budapesti pszichiátert akit tud konkrétan ajánlani? Privátban is jó. Csak legyen az orvosnak szélesebb látóköre minthogy pár perc alatt elintéz "kedélyjavítóval". Én a terápiában megbízom, korábban segített már pszichológus is sokat csak sajnos vele holtpontra jutottunk, volt amivel mintha nem tudott volna mit kezdeni aztán meg már nem volt rá pénzem se.
2019. máj. 11. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!