Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok! Ti hogy reagált...

Depressziósok! Ti hogy reagáltok erre? Hogy kéne rá reagálni?

Figyelt kérdés

Amikor valaki azt mondja, hogy "neked jó/szép életed van". Vagy azt, hogy "te mindig boldog vagy". Vagy kétségbe vonja, lekicsinyli a problémáidat, főleg, ha nem is tud róluk, de neki biztos sokkal rosszabb. Esetleg megkérdezi, hogy "szerinted neked volt olyan rossz, mint nekem?". Vagy "Bármi bajod is van, biztos nem olyan rossz, mint nekem".


Ezt kaptam már meg idegentől is, meg a legjobb barátnőmtől is. Az idegentől se esett jól, de hát ő még felületesen se igazán ismert, azon nem is rágódtam ennyit. De barátnőmtől nagyon rosszul esik, és nem tudom, hogy kéne reagálnom rá. Mert amikor ezek szóba jönnek, akkor a saját problémáiról beszél, és én tényleg mellette vagyok, és tényleg figyelek rá, nem szeretném magamra terelni a témát, vele foglalkozok, neki szeretnék segíteni. De csak szerintem nem illik ilyeneket mondani egy másik embernek? Ez hasonlít arra, amikor 14 évesen nem mertem szomorú lenni, mert a csapból is az folyt, hogy egy 14 éves gyerek mégis mi a fenéért lehet szomorú, Thomas a gőzmozdony miatt? Csak most azt mondják, hogy nekem biztos nem lehet olyan rossz, mint neki, hát hogy merészelek depressziós lenni (barátnőm szerintem nem tudja ezt rólam, meg az okokat is csak felületesen, de nagyon sok mindenről nem tud egyáltalán).



2019. máj. 11. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem csak nem illik, egyenesen szemét dolog. Ilyenkor látványosan bemutatják mennyire nem érdekli őket a másik élete, én eszerint reagálnék.
2019. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Aha. Ezek szerint akkor neked van a legrosszabb legnehezebb életed? Mert ez visszafelé is működik ám.

Ne akarj azon versenyezni hogy kinek rosszabb. Ha szóba kerül kölcsönösen hallgassatok meg egymást és beszéljetek meg. De ne versenyezzetek. Ha nem megy akkor nem vagytok igazi barátok . Idegennel meg ne foglalkozz.

Ha pedig nem megy akkor amit egy igazi depressziós , nem egy hisztis, húzd a takarót a fejedre és ki se kell 3-4 napig

2019. máj. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem te erre rendezkedtél be, hogy neked milyen rossz és ezért veled foglalkozzanak meg pátyolgassak és sajnáljanak. Mindenkinek van egy története. Úgy hívják, hogy hátaztán. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Mert abban van benne. Személy szerint ha az enyémet elbagatelizálja valaki akkor örömet okoz vele, mert tényleg megjártam a poklot és visszagondolni is hihetetlen és rettenetes. Ha valaki azt mondja nem olyan nagy ügy, azzal kifejezetten jót tesz, mert akkor úgy érzem vagy legalább megadja az illúzióját, hogy tényleg nem akkora ügy. Sajnos az én sztorimon szörnyülköni szoktak ami nekem nagyon rosszat tesz mentálisan. A különbség kettőnk reakciója között, hogy én ki akarok ebből jönni és jól akarok lenni. Te meg nem, hanem dedelgeted a sérelmeidet. Ez hosszútávon nagyon rossz stratégia. A gimiben lehet még népszerű egy búbanatos problémákkal teli lány. De a felnőtt életben már mindenkinek annyi gondja van, hogy elkerülik az ilyet, mert a francnak sem hiányzik, hogy valaki lehúzza. Ha meg azt mondják jó életem van. Annak is örülök. Legalább más így látja és felhívja vele a figyelmem, hogy esetleg tényleg nem olyan rossz, csak a szemüveg rossz amin keresztül nézem. Azon versenyezni barátnővel kinek rosszabb az élete.....bocsi de ez szánalom kategória. Be kéne fejezni az önsajnálatot, és azon dolgozni, hogy ami rossz azt hogy lehetne jóvá változtatni.
2019. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ezen versenyeznénk? Egyszerűen nem esik jól, amikor lekicsinylik, lenézik a problémáimat, amikről nem is tudnak. És nem tudom, hogy kéne rá reagálnom. De attól még isten ments, hogy ezen versenyezzünk... Mint már említettem, amikor magáról beszél, én mindig rá figyelek, meghallgatom, és soha nem kezdek el magamról beszélni. De magamban sem "versenyezek", pont én szoktam mindig azt mondani, hogy mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Meg hogy mindenki másképp dolgozza fel és éli meg ugyanazokat a szituációkat.

Azt fogalmam sincs, hogy honnan szedted, hogy nem akarnék meggyógyulni... De ez hülyeség, hát mégis miért lenne jó nekem ez az állapot? Minden nap arra gondolok, hogy mikor lesz már vége...

2019. máj. 11. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy meg tudsz győzni olyasvalakit, aki már eldöntötte, hogy semmi bajod. Érdemes lenne csak olyan emberrel beszélni róla, akiről tudod, hogy nem vonja kétségbe. Mondjuk egy pszichológussal.
2019. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ma is mondta, hogy meséljek valamit, mert ő csak rossz dolgokat tudna mondani. Mondom, nem szeretek magamról beszélni, meg amúgy is, én is csak olyat tudnék. Erre ő: Mi, hát neked nem lehet olyan rossz, mint nekem...

Hát, ha eddig el is akartam volna mondani neki a dolgaimat, most már biztos nem fogom...

2019. máj. 14. 22:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem hangzik valami kifejezetten jó barátnak.

De, lehet hogy segítene, ha tudtára adnád mennyire zavar ez a hozzáállás. :)

2019. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvárod hogy lássa mennyire rossz neked, miközben többször leírtad hogy nem tud róla semmit, mert nem mondtad el. Tudod ez hogy van a jéghegy csúcsa se nagy dolog, csak egy úszó jégdarab...de az csak a jéghegy 5%-a. Ne csodáld hogy nem ért meg ha nem adsz neki rá lehetőséget hogy megértsen.


Másik oldalról pedig, amíg valaki nem élte meg a depresszió vagy egy kifejezetten rossz időszak élményét, addig azt hiszi hogy ez egy nem létező dolog, és csak gyenge és lusta az illető. Amint megéli, megérti.

2019. máj. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7: De, egyébként nagyon szeretem, és ő a legfontosabb ember az életemben (anyámmal együtt). Amúgy jó barát, csak most fura. Nagyon részletesen nem mentem bele, de mondtam neki, hogy ilyet nem illik mondani a másiknak. Megkérdezte, hogy miért nem...


#8: Igazad van. Erre én is gondoltam már. De ezek után nem merem elmondani neki, hiszen úgyse venné komolyan. Akkor meg mi értelme lenne? Meg amúgy is, most neki is rossz, nem szeretném az én bajaimmal traktálni, főleg, hogy mondom, semmi értelme nem lenne, mert nekem úgyse lehet olyan rossz, mint neki.

2019. máj. 15. 07:41
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

3. Vagyok. Még mindig azon kardoskodsz, hogy neked milyen rossz a másikhoz képest. Ha valaki meg olyat ír ami nem tetszik ahelyett, hogy elgondolkoznál rajta rögtön ellentmondasz. Annak ellenére, hogy ptsdvel, panikbetegséggel, gemerikus szorkngással és depresszióval diahnosztizáltak és egy rakás gyógyszert írtak fel rá, miszerint ha nem eszem őket felkelni sem fogom tudni hamarosan. Nem gondolom, hogy betegség amiben vagy. Nem gondolom, hogy betegség amiben vagyok. Ezek reakciók arra amit átéltünk. Az is mindegy kit értek rosszabb dolgok. Mert volt olyan ritka eset aki az Auswitzi koncentrációs tábort is át tudta vészelni épp lélekkel és folytatni tudta az életét, anélkül, hogy összeroppant volna. Valaki pedig egy szakítás után a pszichiátrián végzi és hónapokig lábra sem tud állni. Pedig ugye a 2 történet nem összemérhető súlyosságát tekintve. Ezért nagyon rossz ötlet a problémádat máaokéhoz hasonlítgatni. Nem a barátnődét kéne méregetni, hanem a.sajátoddal foglalkozni. Neki is ugyan ezt kéne tennie. A problémáitok nem össuehasonlíthatóak mert más emberek vagytok. Máshogy élitek meg ugyan azt az esetet. Ha bajod van és igenyed rá, hogy kiadd magadból akkor tedd meg. Ha nem teszed akkor ne reklamálj, hogy a környezeted nem gondolatolvasó. Ha olyan jó baratnő meg miért ne momdhatnad el neki a bajod? Mert neki is van? Lehet ha meghallgatná a tiedet elterlődne a figyelme a sajátjáról és könnyebb lenne mindkettőtöknek. Hogy a fősz a saját levedben sértődötten annak nem sok értelme van. Azon sem kell meglepődni, hogy más nem látja a gondodat olyan nagynak. Lehet neki az nem lenne probléma.

Én pl. Szívesen cserelnék veled. Nqgyon örülnek ha csak wnnyi bajom lenne mint ami téged ért. Mondom ezt úgy, hogy el sem meselted a dolgot. Most le lehet megint pontozni, hátha kaptok érte kekszet. De a sok hülyevel ellentétben én nem a sablon " menj pszochológishoz" felesleges rutin szöveget nyomtam be.

2019. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!