Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon ez már Borderline...

Evelin4996 kérdése:

Vajon ez már Borderline személyiségzavar?

Figyelt kérdés

A kérdés előtt le szertném szögezni, hogy pszichológushoz nincs lehetőségem elmenni.


Szóval..

Az utóbbi időben észrevettem , hogy túlérzékeny vagyok bizonyos ingerekre, könnyen megsértődök. Egy mások számára apróság miatt is ki tudok borulni. Régebben a felgyülemlett stresszt falcolással próbáltam legyűrni, ami mostanra átváltott fájdalomcsillapítók és egyéb gyógyszerek szükség nélküli használatára. Amivel a legnehezebb megküzdenem az a düh. Nagyon gorsan felkapom a vízet. Ilyenkor gyakran agresszív is leszek. Itt is gyakran felesleges dolgok miatt történik. Depressziós vagyok, és szorongásos tüneteket is mutatok. A depresszió, kilátástalanság szinte egyik pillanatról a másikra tör rám. Az énképem elég instabil. Egy aznap történt negatív dolog, vagy kritika miatt könnyen úgyérzem ,hogy én vagyok a legrosszabb a Földön. A tanulás nagyon fontos számomra, ki szeretnék törni a mostani környezetemből. Szép is ez így, viszont tenni nem tudok semmit érte. Nincs motivációm, nem tudom rávenni magam az itthoni tanulásra. Inkább a suliban tanulok,ezzel azt kockáztatva, hogy nem fogom elérni a várt célt, nem lesz jó az eredményem. Már évekkel ezelőtt is ha megkérdezett valaki arról, hogy mi a legnagyobb félelmem, azt válaszoltam volna, hogy az egyedüllét. Nem tudok könnyen kapcsolatokat kötni, de a meglévőkért bármit megtennék. (ha olyanom van)



Azért döntöttem végül úgy, hogy leírom ide, mert teljes a tanácstalanság, illetve jól esk az embernek kiadnia magából az ilyeneket. A párkapcsolatomban gyakran problémát okoz, hogy nem tudom kontrollálni magam. Tehát.. Nem várok pszichológusokhoz fogható, egyértelmű diagnózist kérni. Csak hátha van valaki, aki ilyennel küzd, vagy a közelében él egy ilyen ember. A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 11. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem. Csak nincs partnered.
2019. máj. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tudok a neten egy gyors tesztet, ha erdekel irj ram erte (ide nem tudom linkelni, mert moderalnak)
2019. máj. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Tiszta hülyeség . Ha van lehetőséged tanulj. Az élet szar , ezt is fogad el. Ha hisztizel vagy agyakat akkor fogsz össze zuhanni. Csak csináld a dolgod , tervezz és valositsd meg.

Különben is ha nincs lehetőség orvoshoz menni akkor teljesen mindegy hogy beteg vagy vagy sem . De olyan nincs hogy valaki nem tud orvoshoz menni. Egyszerűen csak rossz passzban vagy és minden hülyeséget bemagyarazol magadnak. Erre jó a média meg a közösségi tér, ha nem pózolsz meg ugrást ki a borodbol az elégedettségtől akkor egyből pszihiatriai beteg vagy.

Hidd el nem akarsz te az lenni mert olyan gyógyszerekkel tömnek tele hogy azt se tudod fiú vagy lány vagy-e.

2019. máj. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Körülbelül 1.5 hónapja diagnosztizálták a legjobb barátomat borderline személyiségzavarral. Az ő tunetei azonban sokkal intenzívebbek, durvábbak azoknál, amiket te leírtál. Beleértve azt, hogy nála ez az állapot már évek óta fennáll, már többször is próbált végezni magával. A szakemberek azt mondták neki, hogy a borderlineosok 10%-a nem tudja elviselni saját magát, ezért öngyilkosok lesznek. Hát nem éppen nyugtatták meg. Ő úgy mesél nekem erről az egész hangulatingadozásról, hogy nem tehet róla éppen hogy érzi magát. Vagy a padlón van vagy a fellegekben. De a fellevekből való zuhanás a földre a legnehezebb számára. Ilyenkor semmivel nem lehet feldobni, minden hiába. Ő a fájdalomcsillapítókkal már szinte leállt, már csak hát..különféle drogokon él. És ezért is utálja magát, hogy erre van szüksége, hogy jobban érezze magát.


Sajnálom ha rosszul érzed magad, de megnyugtatlak, ez nagyon valószínű nem borderline. Na az a földi pokol egyik féle megnyilvánulása. Végignézni, hogy valaki felemészti magát, úgy, hogy őt ez nem is érdekli.

2019. máj. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehetsz az, DE ha úgysem tudod magad kezeltetni, akkor nem mindegy?A diagnózis arra való, hogy elindulj a gyógyulás útján. TB-s alapon sincs lehetőséged felkeresni szakembert?


Egyébként szerencse nem minden border annyira durva, például én is egyetemre járok mellette... A más kérdés, hogy 3 és fél helyett 5 év alatt fejezem be, és voltak közben is nagyon durva dolgaim, öngyilkossági kísérleteim. De legalább nem vagyok ilyen téren menthetetlen. Másfél éve járok terápiára, azóta sokat javultam.

2019. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvasva (bár nem írtad a korod, de úgyscolom 20-as évek eleje) amit írtál ez valamennyire teljesen normális, ami minden emberrel hosszabb-rövidebb ideig előfordul. Az okokat volna érdemes kielemezni, hogy tehát kivel van konfliktusod, a suliban van-e aki bánt, milyen kudarc ért? Lehet egy fel nem dolgozott gyermekkori esemény, trauma, amelyre mindannyian hasonlóképpen reagálunk.


De szerintem a "tünetek" amiket leírtál, azok 90% tudatmódosító gyógyszereknek a hatása lehet. Tipikus ilyen mellékhatások: meg magyarázhatatlan szorongás, motiváció hiánya, depresszió. Nézz meg azoknak a gyógyszereknek a leírásában, hogy szerepel-e mellékhatásként szorongás, depresszió, vagy öngyilkossági vagy gyilkossági hajlam növekedése. Ha igen, akkor szerintem sürgősen hagyd abba a szedésüket, és inkább gyógyszer nélküli pszichoterápia felé forduljál, vagy valamilyen vallás felé, ami lelki vigaszt és gyógyulást hozhat.

2019. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindet elolvastam és átgondolom. Reménykedtem, hogy tényleg nem borderline-ról, vagy valami hasonlóról van szó. A kommentek többségére hallgatva, megpróbálom nem túlgondolni a dolgokat. És minél hamarabb megpróbálok szakemberhez fordulni!
2019. máj. 11. 12:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogyan irtad is depresszios szorongo vagy. A border a szocio-pszicho pataval meg a narcisztikussal van egy betegseg csoportban. A masik betegsegcsoport a szorongo depressziv. Az elso csoport nem szorong nincs lelkiismeret furdalasa nem depresszios a szo szoros ertelmeben. Ugyhogy nem vagy bordi. De ne orulj mert a masik sem jobb.
2019. máj. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

8-as butaságokat írt ne hallgass rá. Lehetsz enyhe borderline, ez egy spektrumzavar.

Ha zavar és gátol az életviteledben keress fel pszichiátert.

2019. máj. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézz meg a birth chartodat és akkor meglátod miért vannak ezek. Esetleg masztizz egyet majd jobb lesz.

Nem jó ám borderesnek lenni, hidd el nekem..

Egy kis rák, kos aszcendenssel vagy marsal:)


Üdv, egy skizoaffektív borderline.

2019. júl. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!