Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leálltam az alkoholról,...

Leálltam az alkoholról, mikorra fogok tapasztalni javulásokat kognitív szempontból? Mik a tapasztalatok nálatok?

Figyelt kérdés

3 hete nem iszom. Úgy döntöttem az új szenvedélyem a sport lesz azonban az elmúlt 3 hétben sikerült durván megtapasztalni, hogy 8 évnyi kemény ivászat mennyire szétrombolta a koncentrációmat és a memóriámat. Rendszeres mozgással azonban kezdem érezni a felépülés első jeleit, jobban tanulok, jobban teljesítek a munkahelyen.


Ti mikor kezdtétek érezni ezeket a hatásokat?



2019. máj. 11. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én december óta futok szárazon, de nem ér egy kalap szrt az egész, ugyanannyira szét vagyok csúszva, mint előtte. Szóval lehet, hanyagolom a jófiús életmódot.
2019. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

3 hét az semmi.... hónapok, évek kellenek.


8 év nem múlik el nyomtalanul.

2019. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Mégis azok közül akik leálltak mik voltak az első jelei annak, hogy javulás történt?
2019. máj. 11. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Az se mindegy milyen rendszerességgel és mennyit ittál.


Erre így nehéz válaszolni.


Első körben biztos a függőség hatásait érzed, hiszen az agyad neurotranszmitter rendszere, jutalomközpontja súlyos hiányokkal küzd.

2019. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lassan egy éve nem iszok, szinte semmi pozitívum nem jut eszembe, hogy miért ne igyak, azon kívül, hogy a környezetemben élők dícsérnek, meg próbálnak motiválni, ilyen "ez már valami, ne hagyd abba" + "nagyon ügyes vagy", de ez nekem nem ad pluszt, csak süketelésnek gondolom.

Te hol tartasz?

2019. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!