Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bírom feldolgozni a...

Miért nem bírom feldolgozni a pozitív dolgokat?

Figyelt kérdés
Régen, szinte csak rossz dolog történt velem, nagyon keveset tudtam aludni hónapokig (volt hogy 4 napon keresztül másfél órát aludtam), mégsem sírtam, erős tudtam maradni, viszont az egészségügyi állapotom rosszabbodott. Most úgy néz ki, hogy rám talált a szerelem, és félek, hogy el fogok valamit rontani, és (nem csak) ezért sírhatnékom van, mindig feszült vagyok. A szívritmuszavarom ugyanúgy megvan, és szinte mindig sírnom kell. Miért lehet ez? Mit tudok ez ellen tenni? (Ebbe hamarosan beleőrülök!)

2019. máj. 12. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Keress fel egy pszichológust. Nézz utána, kik vannak a közeledben, melyikük foglalkozik a neked megfelelő problémakörrel.

Nem tudom, hogy mik történtek veled, mindenesetre nem hagyhatod, hogy ezek a dolgok örökre megkeserítsék az életedet. Ha egymagad nem tudsz túllépni rajtuk, érdemes szakember segítségét kérni. Egyáltalán nem ciki.

Sok sikert és jobbulást!

2019. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

Keressen fel egy szakembert. Gratulálok! Hátha felírnak neki valami legalis drogot. Tartnád meg az ilyen tanácsaidat.

Szerintem ne gondolkozz annyit. Félsz, hogy nem fogsz megfelelni.....és minél jobban félaz annál kevésbé fogsz megfelelni. Megedződtél és megszoktad, hogy folyton küzdeni kell a rossz dolgok közepette. Jól megszoktad. Most meg nem találod a helyed a jóban. Termeszetes érzes, nem kell pánikba esni. Sírj sokat ha jól esik, sirasd el az összes rosszat ami veled történt, ha megteheted egy olyaneber mellett akivel szeretitek egymást még jobb. Adj időt magadnak. Sokszor akkor jön ki a feszültseg ha az ember már túl van a rossz dolgokon. Mert mikor benne van akkor küzd és nem engedmheti meg magának az elgyengülést. Nem kell pánikba esni......ne kombinálj, szepen meg fogsz idővel nyugodni és a rossz kedv is alabbhagy majd.

2019. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Kedves" utolsó, pszichológus még mindig nem írhat fel gyógyszert. Mivel a kérdező azt írja, "hamarosan beleőrül", talán érdemes lenne útmutatást kérnie, hogyan kezelje a negatív gondolatait, érzéseit, hogyan lépjen túl. Valószínűleg nem kis rosszról van szó a múltjában, ha egészségügyi problémái is lettek miatta.

Persze lehet, hogy idővel sikerülne magától túljutni ezen, de ha tényleg ennyire rosszul érzi magát most, érdemes lenne megpróbálnia. Néha már az is segít, ha valakinek el tudjuk őszintén mondani, mi nyomaszt.

2019. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!