Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Konyorgom, valaki segitsen,...

Konyorgom, valaki segitsen, szinte menthetetlen a hejzet. Tanacs? Velemeny?

Figyelt kérdés

Itt nyiltan megtudok szolalni, hisz senki nem ismer.. Ezert most megprobalok nagyon reszletes, es pontos lenni;

Unoka testvérem lany, és 18 eves, 3 eve nem mozdult ki a hazbol. Eleve egy szegeny csaladrol van szo. A lany kituno tanulo volt az Altalanos alatt, mindig is vissza huzodo volt, sajna onbizalom hianyos, ennek ellenere sok baratnoje volt,(baratja meg nem) az osztalytarsaival jol kijott, mindig markas, divatos ruhakban jart (amennyire megtehette, sok osztondijat kapott, annak felet altalaban a szuleinek adta, masik felet altalaban ruhakra koltotte) Most lessz 3 eve hogy nem lep ki a hazbol. Anyukaja egyedul neveli ot, es a most 12 eves occset, a lany igenyes, nem hanyagolja el a dolgokat, foz, mos, takarit, egy problema van, hogy nem lep ki a rohadt hazbol. Bezarkozott, az anyja az elejen szepen elbeszelgetett vele, amikor mar 1 hete nem ment ki, stb stb, egyszer ki akarta rangatni, de tiltakozott, nincs mit csinalni, mentalisan nem fogyatekos, ertelmes lanyrol vam szo.. Okos, ugyes.. Sajnos nem tudjuk hogy miert is van ez az egesz.. Amikor rakerdezunk, a valasz annyi hog, "hagyjatok mar ezzel".. Vagy tereli a temat. Ez az egesz akkor kezdodott amikor gimibe kezdett jarni, szecskaztatas volt a gimijukben, de nem ment el, egy hetig nem ment be, az anyja konyorgott neki, de semmi. Aztan kiiratta az anyja. Azota otthon van, a gyerek orvos egyszer kiment, magara huzta a takarot.. Azt modnta az orvos hogy nem mentalis betegseg, hanem hiszti, meg kene gyozni, ez a fejeben dol el. Nem tudunk mit tenni vele.. A rokonokon kivul senkivel nem tartja a kapcsolatot. Valaki valami tanacs?:(


2019. máj. 12. 15:57
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Koszonom, mindkettotoknek ment a zold kez:) A vege Pszichologus lesz.. 1 probat meger:)
2019. máj. 13. 06:26
 12/30 anonim ***** válasza:
17%
Itt az a gond, hogy 1. Eltartják 2. Kiszolgálják. Ha nem megy ki a házból akkor minden amire szüksége van azt beviszik neki. Így megteheti ezt. Valami oka biztos van a dolognak és nagyon csodálkozom, hogy 2 hét után nem lépett semmit aki vele él. Ott lett nagyon elrontva a dolog. Mert 3 év után már rohadt nehéz elindulni ha valóban addig ki sem lépett a hából. A vele lakók aszisutalnak ehhez az egészhez és támogatják. Egyszerűen nem kéne ennivalót tartani otthon, sampont, mosószert....stb. előbb utóbb ehes lenne és kénytelen lenne kimenni a boltba. Nehéz lesz végig nézni meg vegig csinálni de más megoldás nincs. Pszichológushoz meg nem lehet erővel elvinni valakit. Amíg ő nem akarja semmit nem ér az egész. Az anyját sem értem hagyja, hogy ne legyen érettsegije sem? Eltartja? Ha ha már nyugdíjas lesz mi lesz a lánnyal? A lány aut csinálja ami neki kényelmes. A fő gond a családdal van aki ehhez asztitál. Ha anyuka leordította volna mar a fejét, hogy nem fogja eltartani keressen munkát. Nem lenne olyan kellemes neki otthon és talán elindult volna. Így sosem fog. Miért tenné?
2019. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%
Mindjárt vége a sulinak. Anyukának fogni kéne az öcsit és elmenni 2 hétre nyaralni. Leánykanak megmondani, hogy vagy velük jön vagy így járt. Hűtőt, kamrát kiüríteni semmi kaja ne maradjon otthon még cukor, só sem, egy falatnyi étel se. Pénzt hagyni a lányak és megvárni mi lesz. Megkérni valakit nézzen rá 1 hét után. Addig még nem lesz semmi baja. És ha még mindig nem mozdult ki akkor aki meglátogatja ajanlja fel, hogy elmegy vele bevásárolni. Vagy ha még mindig ellenáll akkor egy tányér finom étellel megvárja az utca túloldalán....amit csak ott ehet meg....ilyen praktikák valbak csak be szerintem. Ha a rábeszéles hatástalan. Bár azt gyanítom anyuka nem vitte túlzásba a győzködést ha idáig fajultak a dolgok. Érdemes lenne végig gondolni mi juttata el odáig, hogy nem akar kimenni? Biztos nem a suliban történtek. Mert onnan már kiiratták, de máshova sem akar menni. Ha anyukának jó, hogy lesz egy életkepzelen lánya akit élete végéig eltarthat meg elláthat....akkor csak így tovább. Azt sem értem ha értelemes a lany akkor miért nem magántanuló. A tanárokat meg lehet kérni esetleg fizetni, hogy otthon vizsgáztassák. 8 általános végzettséggel ha egyszer kijön sem fog tudni mit kezdeni. Azért kétlem, hogy annyira értelmes lenne ha ezt nem fogja fel.
2019. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek. Anyja nap mint nap a fejehez vagja hogy miert csinalja ezt, es hogy tegyen valamit magaval, de en azt veszem eszre hogy feladta, azon az elven van, hogy egy eletig nem fog bent ulni a lany.Meglatjuk hogy mit is csinalunk majd.. Mondjuk ez a nyaralos eleg jo modszernek tunik.. De eheztetni:/ Hat nemtudom, (amugy ha hagyna otthon penzt rendelne maganak etelt, italt). KOSZONOM SZEPEN mindenkunek, halas vagyok❤
2019. máj. 15. 15:30
 15/30 anonim ***** válasza:

Hát, nemtom. A kényszer nem igazán szokott gyógyuláshoz vezetni. Én nem olvastam még olyat, hogy orvos éheztetést javasolna ilyesmire... Kicsit kegyetlennek tűnik.

Az baj, ha anyuka feladta. Lilla is feladta, még 3 évvel ezelőtt. Nem hiszem, hogy ez idővel magától változni fog.

2019. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
A kajarendelésre nem gondoltam. Akkor valahogy pénz nélkül kell megoldani. Valakivel megbeszélni hogy együtt mennek vásarolni vagy valakihez átmehet enni. Ez nem betegség. Csak neki nincs kedve kimenni. Neki így jó. Ha mindenki másnak is jó így akkor békén lehet hagyni és éldegélni tovább. Akinek nem tetszik annak kéne valamit csinálni. Elköltözni is lehet. Akkor végkép nem marahat ott. Muszáj lenne kijönnie, és új hely új szokások. Megjegyzem én egyszer játszottam el hasonlót a gimi alatt. 1 hétig voltam otthon. Anyám írt igazolást. Nekem az volt az ok, hogy arcon csipett egy mehecske és nem akartam olyan kegyetlenül feldagadt fejjel iskolába menni. Aztán már nem volt olyan durva de mégsem akartam. Anyám nem iratott ki az iskolából, hanem megmondta, hogy ezt egy hétig tolerálta hétfőn menni kell. Ha nem pakolom össze a cuccaimat és nem készülök el akkor pizsamában fog kirakni az ajtón. Megcsinálta volna. Azért ne a farok csóválja már a kutyát. A lány egyebként nincs éheztetve. Bármikor vehet magának kaját. Csak ki kell mennie az ajtón. Ebben semmi kínzas nincs. Ha ő nem akar az ő baja. Ha tényleg nem elmebeteg akkor ki fog menni hidd el. Amúgy simán ki is lehet rakni az ajtón kívülre. Megfogni kirakni az ajtó elé és bezárni az ajtót. Ennyi. Ha otthon van a család és üres a hűtő akkor nem tud kaját rendelni. Szerintem az is eléggé zavarni fogja ha nem lesz otthon sampon meg szappan és elmehet venni ha akar. Szerintem itt az anyukával sokkal nagyobb gondok vannak mint a lánnyal. Nem furcsa hogy egy gyereklány írányítja az anyját nem fordítva. Anyukanak nincs annyi esze, hogy 3 évig néha elmondja, hogy édes lányom ki kéne már mozdulni és ezzel nem ér el semmit akkor rájöjjön, hogy ez rossz stratégia? Azt sem hiszem, hogy túl sokat mondaná. Ha minden nap folyamatosan leordítaná ezért a lany fejét vagy kellemetlenné tenné a napjait miért akarna otthon maradni. Ahol rossz onnan mindenki menekül. Arról nem is beszélve, hogy az okokon sem gondolkozik a bölcs anyuka. Gratulalok neki.
2019. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
Egyebként ölbe is lehet kapni. Berakni egy kocsiba és elhajtani vele. Zár belül rögzíti az ajtót. Aztán úgy 10-20 kmre megállni és kinyitni az ajtót. Valami csak lesz. Drasztikus helyzeteket drasztikus módon lehet megoldani. Feltételezem hiaba mondom, hogy normális esetben leülnék vele és megkérdezném hogyan képzeli az életét/ jövőjét? Kiváncsi lennék erre mit mond. Egyébkent egy kicsit ez a sztori kamu szagú. Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy normális 15 éves lány csak úgy nem akar kimenni a lakásból és ezt elnezi a környezete 3 évig és még a suliból is kiiratják eltartják. Szerintem ilyen nincs mert aki panikbeteg vagy szorong és ezert nem megy ki. Abban is megvan a szándék csak nem képes rá. És segítséggel azt is ki lehet hozni ebből a helyzetből.
2019. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Barcsak kamu sztori lenne. Anyuka probalta mar kivinni eroszakkal, de egyedul nem bir vele, ellenkezik, es ordit.. Neki ez igy kenyelmes pedig otthon sem tul jo neki.. Az occse nap mint nap megmondja neki a magaet. (Eleg durvan, akarmi nezet elteresuk van "fogyatekos elmebeteg nyomorek eletu, menj vissza a kuckodba egy eletre, hisz mast nem tudsz:(.. En nagyon sajnalom szegeny Lillat, de ez nem rajtam mulik sajnos, anyuka szegeny, tejuzemben dolgozik, napi 8 orat(vasarnap kivetelevel) igy Lilla otthon van egyedul(hisz az occse suliban van) Amikor haza er az occse, o akkor kell, szinte felvannak cserelve a napjai.. Du. 4 korul kel, es 11ig fent van.. Sajnos igen, az anyja beletorodott.. Mindig a fejehez vagja, mindig a tudtara adja, hogy nem oregedhet meg mellette, es

hogy ez mar betegseg. Ilyenkor a fejere huzza a takarot, es elalszik, ha az anyja beduhodik, lehuzza es ugy mondja a magaet, de akkor Lilla felpattan, es eroszakkal vissza veszi, hogy hagyja vegre beken:( Nem rossz otlet ez a koltotes, de az anyja ketlem hogy belemenne ebbe az eheztetes dologba, minden esetre nyaron tobbszor is megemlitem mahd neki(akkor tudnanak csak kimozduli ennyi ideig).

2019. máj. 16. 14:16
 19/30 anonim ***** válasza:
Hát, ha ezt a bánásmódot kapja nap mint nap 3 éve, nem csoda, hogy se életkedve nincs, se nem bízik senkiben. Orvosi segítségre van szüksége. :(
2019. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ez alaján semmit nem csinál a csaj csak agonizál. Esetleg megkérdezte már tőle valaki, hogy miért csinálja ezt? És meddig óhajt így élni? Mik a tervei a jövőre nézve? Miért nem akar egyáltalán kimenni? Olyan nincs, hogy csak. Nem akar vagy nem mer? A cica csak nem vitte el a nyelvét? Én nem nagyon tamogatom a pszichiátriát és pszichológusokat. De ide kéne valami külső segítség. Továbbra is azt gondolom, hogy anyukával komoly bajok vannak. Egy normális anya ezt max 1-2 hétig tolerálja és nem hagyja idáig elfajulni a dolgokat. A 4 fal közötti életre is be lehet rendezkedni ha valaki tudatosan ezt választja. Csak akkor az leérettségizik aután keres valami otthonról végezhető munkát. A cuccait megajd rendeli a netről. Így is lehet élni. De végig aludva az egész napot? Pfff. Nem hiszem el, hogy nincs egy erős ember a környeken aki berakná egy kocsiba. Vagy öcsi és anyu ne tudnák kitaszigalni az ajtón és bezárni mögötte. Kiabal meg ordít. Egészségére. Kit érdekel? Én már régen kiraktam volna. Nekem ordíthatott volna amíg akar. Azt sem értem szerinted mitől normalis ez a lány? A leírtak alapján minden csak nem normális a csaladjaval együtt. Anyukának nem jutott az eszébe keresni egy pezichológust? Rá is ráferne. Hátha jobb tanacsai lennenek mint nekünk. " egyszer kihívta a háziorovost, de a lány a fejére húzta a takarót az orvos meg azt mondta, hogy hiszti" és akkor ezzel mindenki megnyugodott? Hihetetlen.
2019. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!