Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy változtassak a helyzeten...

Hogy változtassak a helyzeten segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 éve szenvedek súlyos alvászavarban, és kb ugyanennyi ideje vagyok migrénes. Decemberben annyira rossz lett az állapotom, hogy teljesen elhagytam magam, a hangulatzavaraim már ijesztővé váltak és pánikbeteg lettem. Januárban beutaltak neurológiára, ahol írtak fel egy gyógynövényes gyógyszert csak az alvásomra. Nem segített túl sokat, mivel még mindig fenn állnak ugyanezek a tünetek, és mostanság azt érzem, hogy rosszabbak is. Dühkitörések jönnek rám, pánikrohamok, és egyre instabilabb vagyok. Teljesen eluralkodott rajtam az elhagyatottságérzés, és a szorongás. Az étkezésem is nagyban megváltozott, szinte folyamatosan görcsöl a gyomrom. A neurológus nem mondd semmi mást, csak hogy szedjem tovább ezt a gyógyszert. Fogalmam sincs mit csináljak, nem is foglalkozik ezzel senki, és egyedül nem tudom, hogy lábaljak ki ebből. Nem válik már be az, hogy "kezdj el edzeni, menj ki a természetbe, foglald el magad" stb.,mert nem érzem magam ettől jobban.

2019. máj. 13. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
eleve mitol kezdtek el alvaszavaraid lenni? nincs valami nagy stressz az eletedben? rossz munka, bantalmazo parkapcsolat stb. nem nyomaszt valami? mert szerintem nalad 1 dolog van ami rossz azt, ha sikerulne kideriteni es valtoztatni ujra aludnal es a panik is megszunne.
2019. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az en tesom is panikbeteg volt. Neki sokszor ejszakakon at rohamjai voltak. 16eves kora ota kuzdott/kuzd ezzel most 23. Nagyjabol megtanulta kezelni. Vannak jobb napjai, rosszabbak viszont o sem tud aludni mai napig ejszaka. Leginkabb nappal alszik. Egyebkent elkell donteni fejben. Minden este gyogynovenybol keszult teakat iszik. O rajta a gyogyszerek nem segitettek. A gyogynovenyek jobban bevaltak. Ha szerencses vagy kinovod. Remelem jobban leszel 🙂
2019. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Füled nem zúg? Pajzsmirigyet is ellenőrizni kéne, vérvétel, TSH.
2019. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy endokrinológushoz is elmehetsz
2019. máj. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából így konkrétan nem tudom miért kezdődött, csak azt érzem, hogy tudat alatt mindig van valami, ami miatt rossz a közérzetem és nem alszom.


A fülem zúg néha, de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget. Vérvételen is voltam már, kiderult, hogy vashiányos vagyok, de az már elmúlt.


Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 14. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:

TSH-val mi a helyzet? Pajzsmirigy lehet felelős.

A fülzúgással fontos foglalkozni, hallásromláshoz is vezethet, ha nem teszed, és ez csak egy. Tehát tegyél magadért!

2019. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A neurológus leráz, ezt gyógynövényes cuccal nem fogod helyretenni. Teljes pszichés probléma, ha megteheted menj pszichiáterhez, magánúton, mert az állami begyógyszerez és kész. Az okot kell kideríteni és kezelni.
2019. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!