Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki tudja magáról, hogy...

Aki tudja magáról, hogy őrült, az mégse lehet őrült, nem?

Figyelt kérdés

Borderline személyiségzavar, hangulatzavarok, emelkedett agressziós szint. Ez vagyok én - mondanám, ha tudnám, ki az az ÉN. Kifelé normálisnak tűnök, munkában jól teljesítek, az agresszív késztetéseimet ki tudom élni legálisan. Azért tűnök stabilnak, mert jól alakítom a szerepeimet, amiket elvár tőlem a társadalom. De belül teljes a káosz. Csak a magas IQ biztosította szellemi fölény, jó helyzetfelismerő- és érdekérvényesítő képesség miatt vagyok anyagi biztonságban, egyébként eluralnának a destruktív hajlamaim, és mindent szétrombolnék magam körül.


Eszelős vagyok? Végig lehet így csinálni egy életet?



2019. máj. 16. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Egy csomó olyan betegség van, amit magas IQ-val, tanulással kompenzálni lehet. Sőt, a szorongásnak, depressziónak az is a terápiája (legalábbis a része), hogy az illetőt megtanítják a jobb helyzetértékelésre, megtanítják kijönni a negatív spirálból, megtanítják felismerni és kezelni azokat a helyzeteket, amikkel beeshetne a negatív spirálba. Ugyanaz az ember marad, ugyanazokkal a hajlamokkal, de a külső tünetek eltűnnek vagy ritkábban jelentkeznek. Ha lenne alap pszichológia oktatás a közoktatásban, akkor szerintem sokaknál eleve meg is lehetne előzni a betegség kitörését.
2019. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Nem vagy eszelős. A személyiségzavar még nem őrültség, nem eszelősség, hanem csak szélsőséges személyiség, amin nehéz változtatni. Neked is néha ki kell engedned a gőzt. Ehhez meg kell találni a módot.
2019. máj. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De lehet őrült !

És azt is csak képzeled hogy utalsz mindent magad körül , mert olyan nincs. És előbb utóbb el fog szakadni a cérna.


Normális ember nem gondolkozik így és ilyeneken.

Szóval beteg vagy menj orvoshoz

2019. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fenti kérdésre: Mit értesz az alatt, hogy "őrült"? Sok skizofrén is tudja saját magáról, hogy "őrült", hogy időnként hallucinál, nem valós dolgokat lát, stb.

A kérdésed kifejtése alapján igazából távol állunk ettől a problémakörtől. A borderline sz.zavar még csak nem is betegség, hanem egy tartósan fennálló állapot.

Leginkább terápiával lehet emellett "végigcsinálni az életet", persze súlyosságtól függően akár anélkül is, csak nem lesz olyan jó.

2019. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2019. júl. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magamra ismertem.
2019. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!