Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Aki tudja magáról, hogy őrült, az mégse lehet őrült, nem?

Borderline személyiségzavar, hangulatzavarok, emelkedett agressziós szint. Ez vagyok én - mondanám, ha tudnám, ki az az ÉN. Kifelé normálisnak tűnök, munkában jól teljesítek, az agresszív késztetéseimet ki tudom élni legálisan. Azért tűnök stabilnak, mert jól alakítom a szerepeimet, amiket elvár tőlem a társadalom. De belül teljes a káosz. Csak a magas IQ biztosította szellemi fölény, jó helyzetfelismerő- és érdekérvényesítő képesség miatt vagyok anyagi biztonságban, egyébként eluralnának a destruktív hajlamaim, és mindent szétrombolnék magam körül.

Eszelős vagyok? Végig lehet így csinálni egy életet?

Keress kérdéseket hasonló témában: őrület

máj. 16. 10:48  Privát üzenet  

A válaszok
Miért ne lehetne? Egy csomó olyan betegség van, amit magas IQ-val, tanulással kompenzálni lehet. Sőt, a szorongásnak, depressziónak az is a terápiája (legalábbis a része), hogy az illetőt megtanítják a jobb helyzetértékelésre, megtanítják kijönni a negatív spirálból, megtanítják felismerni és kezelni azokat a helyzeteket, amikkel beeshetne a negatív spirálba. Ugyanaz az ember marad, ugyanazokkal a hajlamokkal, de a külső tünetek eltűnnek vagy ritkábban jelentkeznek. Ha lenne alap pszichológia oktatás a közoktatásban, akkor szerintem sokaknál eleve meg is lehetne előzni a betegség kitörését.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 16. 11:04 Privát üzenet
Nem vagy eszelős. A személyiségzavar még nem őrültség, nem eszelősség, hanem csak szélsőséges személyiség, amin nehéz változtatni. Neked is néha ki kell engedned a gőzt. Ehhez meg kell találni a módot.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 16. 18:56 Privát üzenet

De lehet őrült !

És azt is csak képzeled hogy utalsz mindent magad körül , mert olyan nincs. És előbb utóbb el fog szakadni a cérna.

Normális ember nem gondolkozik így és ilyeneken.

Szóval beteg vagy menj orvoshoz

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 19. 16:24 Privát üzenet

Fenti kérdésre: Mit értesz az alatt, hogy "őrült"? Sok skizofrén is tudja saját magáról, hogy "őrült", hogy időnként hallucinál, nem valós dolgokat lát, stb.

A kérdésed kifejtése alapján igazából távol állunk ettől a problémakörtől. A borderline sz.zavar még csak nem is betegség, hanem egy tartósan fennálló állapot.

Leginkább terápiával lehet emellett "végigcsinálni az életet", persze súlyosságtól függően akár anélkül is, csak nem lesz olyan jó.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 19. 20:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Csak szerintem nagyon beteges ez a lány?
Aki skizofrén az tudja magáról hogy skizofrén?
Miért van ennyi őrült az országban?
Hülye vagyok? (sztem megőrültem)
Mit csináljak, ha a barátom azt hiszi magáról hogy "őrült"?
Mit tegyek, ha annyira szenvedek a munkahelyemen, hogy őrült rossz kedvű leszek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!