Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek munkát keresni...

Nem merek munkát keresni szociális szorongásom miatt, ráadásul nagy a nyomás a férjem és anyósom részéről, ők ezt nem értik meg. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Ők annyira racionálisak, hogy nem fogják fel hogy van ilyen. Nagyon szeretnék dolgozni, de az állásinterjú gondolata is megrémít, az meg hogy rosszindulatú emberekkel kelljen dolgoznom, főleg elrettent. Ha rá gondolok, már felmegy a pulzusom, lever a víz és szorít a mellkasom. Mivel a környezetem nem megértő, nem tudnak támogatni hogy esetleg pszichológushoz elmenjek, TB alapon meg nálunk csak pszichiáter van, oda nem akarok mert tudom mit okoznak a gyógyszerek... Dolgoztam már min. 15 évet, de GYES után rámjött ez a borzalmas félelem a munkahelytől. Voltam már eladó és gyárban is dolgoztam, most nem bírnám ki egyik helyen sem az emberektől való félelmem miatt. Van egy kis bevételem, nem részletezem, tehát nem élősködöm a férjemen, de kell a rendes munkahely nyilván. Nem is tudom mi a kérdésem, van valami jó tanács, tapasztalat??
2019. máj. 16. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem szociális fóbiám, szorongásom, pánikrohamaim vannak egy jóadag depresszióval. Ennek ellenére dolgozom mert dolgoznom kell. Minden nap nagyon nehéz de ha nem dolgozom elvesztem a lakásom, a megélhetésem.

Keress olyan munkát ahol kevés emberrel kell kapcsolatban lenned. Vagy kezdj egy vállalkozásba.

2019. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindig fennállt a szociális fóbia?

Vagy a gyerek után jött elő?


Én szociális fóbiás vagyok,és soha eszem ágába sem jutott volna gyereket vállalni.


Attól függ miben nyilvánul meg a szociális fóbia.

Ha csak az emberrel van gondod,akkor keresni kell olyan helyet,ahol nem kell érintkezni emberekkel.


Ha mellé még más is van,generalizált szorongás,speciális fóbiák,akkor sehogy.

2019. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ptsdm van, szorongás és pánikbetegség. Dolgozom, ráadásul vezető beosztásban. Ha nekem megy, neked is menni fog.

Néha úgy járok be, hogy majd elájulok, remegek, rosszul leszek, szédülök. Nagyon durva. És nem látjatják rajtam. De szeretem a munkám. Szerencsére egyedül vagyok egy irodában, így kibőghetem magam a sok színjáték után. Olyan munkát keress amit élvezel. Csak ìgy működik! A kollegák nem mindenhol rosszindulatúak. Nem kénenebbe beleélned magad látatlanba és szörnyűsegeket vízionálni. Nekem pl. rendes kollegáim vannak és a főnököm is az. Te is kifoghatsz ilyet. Semmi vesztenivalód nincs. Elmész max nem megy. Viszonylag végtelen a próbálkozas lehetősége. Amúgy jót tenne. Amitől most félsz az messze nem lesz olyan felelmetes mikor már benne vagy

2019. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Amit leírtál,elég elszomorító,és hosszú távon biztosan nem lesz kifizetődő.

Vezető beosztás szociális szorongással?


Szerintem ez durva.

2019. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!