Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy egy nyugtatószer...

Lehet hogy egy nyugtatószer csak fokozza a nyugtalanságot sőt pánikrohamot okoz?

Figyelt kérdés

Annyira ideges felspannolt rosszul voltam, hogy vettem vény nélküli nyugtatót (valeriana) és az előírt adag 4-5x beszedtem pár óra alatt.


Reggelre a pzsichiátrián kötöttem ki (nyírő kórház) mert öngyilkossági gondolatam voltam és úgy felpörögtem minta kb maratont futottam volna. Halálfélelmem volt.


A pszichiátráin benn akartak tartani nem hagytam kaptam egy doboz frontint és ennyi.


Lehet az egészet a valerianás nyugtató okozta?


2019. máj. 18. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Még egy bolonddal több rohangál szabadon...

Miért nem maradtál bent? A saját érdeked (is) lett volna.

Nem az okozta, hanem az a valami, ami azt is okozta, hogy képes voltál bevenni az előírt adag többszörösét. Ezt a valamit akarták volna kikezelni belőled. De ha nem maradtál bent, lehetetlenné tetted, hogy segítsenek neked (is, meg nekünk is).

2019. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, a Valeriána egy hót gyenge növényi cucc. Inkább magadat spannoltad fel idegileg.
2019. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha rendes adagban szedted volna, akkor nem hinném. De rendesen túladagoltad, az előiratban az van, hogy túladagolás esetén fel kell keresni egy kórház sürgősségi osztályát.

Ezt megtetted ezek szerint.


A teóriádat nem mondtad az orvosnak, aki kezelt? Ő mit mondott?


A Valeriana hatóanyaga egyébként gyógynövény (macskagyökér) enyhe esetekben hatásos, de súlyosabb esetekben nem. Túladagolni viszont semmit nem szabad.

2019. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"A teóriádat nem mondtad az orvosnak, aki kezelt? Ő mit mondott?"


Az orvos szerint egy tisztán gyógynövényes akármi kutyagumi nem okozta ilyet ennek más forrása volt ez csak egybeesés.

2019. máj. 18. 16:37
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja és még a túladagolás is kérdéses mert a leírás idézem "alkalmanként 1-2 szem, ez néhány órán belül ismételhető,


Ehhez képest én 4-5 szemet vettem be néhány órán belül....


Tehát az alkalmaznént 1-2 szem szorozva kettővel = 4 szem és néhány óárn belül még csak túl se adagoltam

2019. máj. 18. 16:39
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű, hogy nem a Valeriana okozta a tüneteket, amúgyis alig hihető, hogy ilyet okozna. Arról van szó, hogy hiába vetted be, a Valeriana nem tudta megakadályozni azt, hogy a pánikrohamod kialakuljon.
2019. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Lehet az egészet a valerianás nyugtató okozta?"

"Az orvos szerint egy tisztán gyógynövényes akármi kutyagumi nem okozta ilyet ennek más forrása volt ez csak egybeesés."


Miért akarod egy orvos véleményét (aki nem csak ért hozzá, hanem látott, megvizsgált, stb.) névtelen kommentelőkével felülírni?


"az előírt adag 4-5x beszedtem pár óra alatt"

""alkalmanként 1-2 szem, ez néhány órán belül ismételhető,

Ehhez képest én 4-5 szemet vettem be néhány órán belül...."

Tehát az alkalmaznént 1-2 szem szorozva kettővel = 4 szem és néhány óárn belül még csak túl se adagoltam"


Akkor meg miről beszélsz?

2019. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Volt egy durva pánikrohamod ilyenkor a valeriana már nem hat. Egyébként nekem a frontin sem. Illetve az úgy hat, hogy elalszom tőle. Nekem nagyon alacsony a vérnyomásom a frontin még jobban leviszi így én csak este tudok bevenni, különben nem tudok ébren maradni. Egy alkalommal forint után ki kellett menjek éjjel a mosdóba. Vérnyomásom annyira lent volt, hogy majdnem leszédültem a wcről. Ettől úgy megijedtem, hogy iszonyat durva pánikrohamom lett. Kb úgy éreztem meghalok. Szóval igen, ilyen módon akár a nyugtató is tud pánikrohamot generálni. Azért óvatosan a frontinnal. Csúnyán rá lehet szokni
2019. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Volt egy durva pánikrohamod ilyenkor a valeriana már nem hat. "



Tehát akkor oda jutunk hogy a valeriana-nak a rohamhoz semmi köze se votl, alapvetően jó ötlet volt bevenni hiszen enyhe nyugtató de ezzel a rohammal már semmit se tudott kezdeni?

2019. máj. 18. 22:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok. Nekem az a tapasztalatom, hogy a pánikrohamok elmúlnak önmaguktól. A nyugtató nekem semmit nem hat. Max placebóként. Vagy elalszom tőle és akkor azzal megszűnt a pánikroham.
2019. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!