Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Évekig hangokat hallottam a fejemben, de hirtelen megszűntek, és ez aggaszt, mit tehetek?

Lassan 20 éves egyetemi hallgató vagyok. Kb 3 évig hallottam hangokat a fejemben de úgy körülbelül 2 hónapja teljesen megszűntek és aggódom hogy ez valami rossznak az előjele. A hangok sose 'vettek rá' valamire, sőt legtöbbször még csak nem is hozzám vagy rólam beszéltek. Különböző hangok voltak, különböző hangszínnel és általában ugyanaz a hang nem tért vissza.Mindegyiknek mintha lett volna valami pszeudo-személyisége. Gyakori volt hogy szóvicceket mondanak, vagy csak úgy általában egy-két mondatot. Volt hogy angolul beszéltek. Hozzájuk nem tudtam szólni, olyan volt mintha nem is a gondolataimban léteztek volna. Szóval általában amit mondtak annak semmi köze nem volt ahhoz amit éppen csináltam vagy amire épp gondoltam, sőt sokszor olyat mondtak ami meg se fordult volna soha a fejemben. Nem voltak aggresszívek, nem mondták hogy csináljak ezt vagy azt. Előfordultak párbeszédek is. Például amikor egy férfi és egy női hang egy harmadik félnek az esküvőjét szervezték és a részleteket tárgyalták, feltűnő pontossággal odafigyelve a részletekre. Nagyon ritkán előfordult hogy egy-egy hang mondta, hogy odanézz vagy valamit hozzám szólt, de válaszra már nem 'méltatott', illetve igazán ritka volt hogy egy-egy hang (a teljes személyiségével együtt) visszatért és mondott dolgokat de akkor sem feltétlenül nekem (vagy akár egy másik 'személynek') címezve.

A lényeg, hogy ezek örülbelül 2 hónapja megszűntek és félek hogy ez előjele lehet valami betegségnek, mivel eddig sose tűntek el több mint 2 hétig. Szerintetek mit tehetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: hang, mentális, párbeszéd, betegség

máj. 18. 22:51  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Kis kiegészítés: Nem szedek semmilyen gyógyszert, sosem drogoztam és kivizsgáláson sem voltam, mivel nem gondoltam, hogy ebből bármi bajom lehet.

# 1/9Időpont máj. 18. 23:01 Privát üzenet
mar eddig is beteg voltal. skizofren. nagyon ritka esetekben elszokott mulni magatol is ez a betegseg, nem egy gyogyulasrol hallottam mar. en oszinten nem osztom a pszichiaterek velemenyet ezzel a betegseggel kapcsolatban, mert bevalottan keveset tudnak csak rola. az en velemenyem az, hogy amig nem "vesznek ra" semmire ezek a hangok es nem vagy on es kozveszelyes addig ne szedj gyogyszert. ha mar nem tudod kezelni, akkor viszont igen. pont amiatt, mert szerintem a gyogyszerek meg rosszabb allapotba is hozhatnak, a mellekhatasok miatt foleg. szoval szerintem egyszeruen elmultak. lehet, h jobb kornyezetbe kerultel, vagy a trauma feledesbe merult ami kivaltotta.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont máj. 18. 23:07 Privát üzenet
Betta Ardi nevű felhasználó válasza:

Örülj neki, hogy megszűntek, ezt kevesen mondhatják el, nem jellemző. Ez nem betegség, magad is írtad, hogy olyan, mintha nem is a gondolataidban léteztek volna.

A telefon kezd kimenni divatból, és helyébe a v2k lép. (Ez csak vicc akart lenni.)

Már évek óta tesztelik embereken az fejbe követített hangot, ennek a neve v2k.Bárcsak mindenki, aki ilyet tapasztalt, kiírná minél több helyre és minél részletesebben, hogy az emberek lássák az esetek hasonlóságát és az összefüggéseket. Ez helyett orvoshoz rohannak...

Bővebben itt: [link]

A válaszíró 41%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 18. 23:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom mennyire lehetett skizofrénia, mivel semmi más nem történt. Nem voltak tévképzeteim, se képi vagy egyéb érzékszervi hallucinációim.

Persze volt az a nagyon ritka eset is amikor egy hang olyan volt mintha már a saját gondolatom lenne. Mármint tudatosan. Mintha szándékosan én magam akartam volna kitalálni amit a hang mondott, pedig semmi olyasmire addig nem gondoltam. Mintha egy pillanatra 'valami más próbált volna az én fejemmel gondolkodni'.

# 4/9Időpont máj. 18. 23:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mindegy ahogy mondtátok, próbálok örülni, s megbékélni a gondolattal, hogy elmentek. Csak ugye féltem/félek hogy ez a vihar előtti csend.

# 5/9Időpont máj. 18. 23:16 Privát üzenet
miert, szerinted milyen lesz a "vihar"?

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 18. 23:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Valamilyen durva mentális betegség vagy nem tudom.

# 7/9Időpont máj. 18. 23:45 Privát üzenet
Nincs fém a fejedben?

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont máj. 19. 04:34 Privát üzenet
Azt ajánlom neked, hogy imádkozz. Mást nem nagyon tehetsz, mint vársz arra, hogy vajon mi történik.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont máj. 19. 21:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hallottam ilyenről hogy pelenk fétis. Ez mitől lehet? Eggyáltalán mi? Mire lyó? Nekem is lehet ilyenem?
Mennyire beteges ha gyerekkoromba beszélgettem folyamatosan a kabaláimmal és hallottam, hogy ők is beszélnek hozzám?
Azt hallottam, hogy ha nem gondolunk rossz dolgokra az nem fog megtörténni velünk. Igaz ez?
Aki szed antidepresszánst depresszióra és szorongásra, annak teljesen megszűntek a tünetei vagy csak enyhültek?
Azt hallottam, hogy ha valaki hosszába, nem pedig keresztbe, vágja meg magát az hamarabb elmúllik, begyógyul. Igaz ez?
Sok rosszat tapasztaltam és hallottam a Nap körről, ezért kérdezem, hogy lehet-e olyan pszichológus jó, aki hosszabb ideig dolgozott a Nap-körnél?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!