Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évekig hangokat hallottam a...

Évekig hangokat hallottam a fejemben, de hirtelen megszűntek, és ez aggaszt, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éves egyetemi hallgató vagyok. Kb 3 évig hallottam hangokat a fejemben de úgy körülbelül 2 hónapja teljesen megszűntek és aggódom hogy ez valami rossznak az előjele. A hangok sose 'vettek rá' valamire, sőt legtöbbször még csak nem is hozzám vagy rólam beszéltek. Különböző hangok voltak, különböző hangszínnel és általában ugyanaz a hang nem tért vissza.Mindegyiknek mintha lett volna valami pszeudo-személyisége. Gyakori volt hogy szóvicceket mondanak, vagy csak úgy általában egy-két mondatot. Volt hogy angolul beszéltek. Hozzájuk nem tudtam szólni, olyan volt mintha nem is a gondolataimban léteztek volna. Szóval általában amit mondtak annak semmi köze nem volt ahhoz amit éppen csináltam vagy amire épp gondoltam, sőt sokszor olyat mondtak ami meg se fordult volna soha a fejemben. Nem voltak aggresszívek, nem mondták hogy csináljak ezt vagy azt. Előfordultak párbeszédek is. Például amikor egy férfi és egy női hang egy harmadik félnek az esküvőjét szervezték és a részleteket tárgyalták, feltűnő pontossággal odafigyelve a részletekre. Nagyon ritkán előfordult hogy egy-egy hang mondta, hogy odanézz vagy valamit hozzám szólt, de válaszra már nem 'méltatott', illetve igazán ritka volt hogy egy-egy hang (a teljes személyiségével együtt) visszatért és mondott dolgokat de akkor sem feltétlenül nekem (vagy akár egy másik 'személynek') címezve.

A lényeg, hogy ezek örülbelül 2 hónapja megszűntek és félek hogy ez előjele lehet valami betegségnek, mivel eddig sose tűntek el több mint 2 hétig. Szerintetek mit tehetek?



2019. máj. 18. 22:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Kis kiegészítés: Nem szedek semmilyen gyógyszert, sosem drogoztam és kivizsgáláson sem voltam, mivel nem gondoltam, hogy ebből bármi bajom lehet.
2019. máj. 18. 23:01
 2/9 anonim ***** válasza:
mar eddig is beteg voltal. skizofren. nagyon ritka esetekben elszokott mulni magatol is ez a betegseg, nem egy gyogyulasrol hallottam mar. en oszinten nem osztom a pszichiaterek velemenyet ezzel a betegseggel kapcsolatban, mert bevalottan keveset tudnak csak rola. az en velemenyem az, hogy amig nem "vesznek ra" semmire ezek a hangok es nem vagy on es kozveszelyes addig ne szedj gyogyszert. ha mar nem tudod kezelni, akkor viszont igen. pont amiatt, mert szerintem a gyogyszerek meg rosszabb allapotba is hozhatnak, a mellekhatasok miatt foleg. szoval szerintem egyszeruen elmultak. lehet, h jobb kornyezetbe kerultel, vagy a trauma feledesbe merult ami kivaltotta.
2019. máj. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy megszűntek, ezt kevesen mondhatják el, nem jellemző. Ez nem betegség, magad is írtad, hogy olyan, mintha nem is a gondolataidban léteztek volna.

A telefon kezd kimenni divatból, és helyébe a v2k lép. (Ez csak vicc akart lenni.)

Már évek óta tesztelik embereken az fejbe követített hangot, ennek a neve v2k.Bárcsak mindenki, aki ilyet tapasztalt, kiírná minél több helyre és minél részletesebben, hogy az emberek lássák az esetek hasonlóságát és az összefüggéseket. Ez helyett orvoshoz rohannak...

Bővebben itt: [link]

2019. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom mennyire lehetett skizofrénia, mivel semmi más nem történt. Nem voltak tévképzeteim, se képi vagy egyéb érzékszervi hallucinációim.

Persze volt az a nagyon ritka eset is amikor egy hang olyan volt mintha már a saját gondolatom lenne. Mármint tudatosan. Mintha szándékosan én magam akartam volna kitalálni amit a hang mondott, pedig semmi olyasmire addig nem gondoltam. Mintha egy pillanatra 'valami más próbált volna az én fejemmel gondolkodni'.

2019. máj. 18. 23:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindegy ahogy mondtátok, próbálok örülni, s megbékélni a gondolattal, hogy elmentek. Csak ugye féltem/félek hogy ez a vihar előtti csend.
2019. máj. 18. 23:16
 6/9 anonim ***** válasza:
miert, szerinted milyen lesz a "vihar"?
2019. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valamilyen durva mentális betegség vagy nem tudom.
2019. máj. 18. 23:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs fém a fejedben?
2019. máj. 19. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom neked, hogy imádkozz. Mást nem nagyon tehetsz, mint vársz arra, hogy vajon mi történik.
2019. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!