Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nem tudok aludni?

Mit tegyek ha nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Elég régota van.ez de mostanaban meg jobban nem tudok aludni

Este kesoig fent vagyok 1 utan jo ha alszok de hajnalban mindig felebredek, van ugy hogy rosszat almodom, aztan nehezen alszok vissza. Mar kezdek ez miatt megjobban ideges lenni nappal faradt vagyok. Szedek alavasra tablettat de nem.hasznal mar probaltam.a teat, gyogynovenyes tabletat de semmi nem hasznal



#fáradtság #alvászavar #Alvaáshiány
2019. máj. 19. 00:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Több helyen a neten is írják szakemberek, hogy a késő estig történő világító képernyő nézése gátolja a nyugodt alvásért felelős melatonin hormon termelődését.

Ha nappal mozogsz eleget, akkor kora este már elalszol. Lehetőleg a tiszta levegőjű természetben mozogj. Nekem a sok mozgás jót tett a mély alvás terén.

Meg éjjel a legjobb a teljesen sötét szoba, szintén a melatonin termelődése miatt.

2019. máj. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 papics ***** válasza:
100%
Nekem is sok problémám volt/van az alvással. Fogadd meg az első válaszoló tanácsát is, illetve nekem az segített, hogy mivel azért nem tudtam aludni, mert megbántottak, vagy bűntudatom volt, mindig leírtam kézzel egy papírra a bajomat, és hogy mit akarok/fogok tenni ellene... a lényeg, hogy az írásod azt az illúziót keltse, mintha épp az írás befejeztekor tisztázódott volna minden. Ne maradjon benned. Erettsegi vagy valami vizsga, koncert, nyaralás stb amikor vársz valamit, nem tudsz aludni az azt megelőző éjszaka. Emellé meg próbáld meg azt is, hogy a lehető legkevesebbet mozogj az ágyban, friss legyen a levegő a szobaban, ne vedd gyorsan a levegőt. Amikor kifujod a levegőt, lassul a szívverésed, ezért próbáld úgy venni a levegőt hogy több ideig fujod ki mint ameddig szívod be. Pl 4masodperc alatt szívod be a levegőt, 8alatt meg kifujod. Ha erre nagyon erősen koncentralsz, belefáradhatsz. És még annyit csinálhatsz még az ügy érdekében ezek mellett, hogy alvás előtt becsukod a szemed, és valamit megpróbálsz oda képzelni a sötétségbe. Ehhez nagyon erősen kell koncentralni, de segít, hidd el! És még ilyen alap dolgok vannak, hogy ne aludj sokáig, ha későn aludtál el, akkor legközelebb könnyebben fog menni. Én csináltam egyszer olyat, hogy direkt 4orat aludtam, végig nyomtam a napot fáradtan, utána amikor hazaértem ittam mindent, amiről azt írták a neten, hogy jobban fogok tőle aludni. Ezekből most a kamilla tea, citromfű tea, meleg mézes tej jutott eszembe hirtelen. Hidd el nem fog rád jönni a f.sás reggelre. Ja és próbáld ki azt is, hogy akkor igyál kávét, ha kialudtad magad teljesen. Nekem egyszer sikerült (xd) és olyan volt, mintha újjá születtem volna. Röviden ennyi, jó éjszakát. :)
2019. máj. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!