Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El akarok költözni, de nem merek?

El akarok költözni, de nem merek?

Figyelt kérdés

Fél éve fontolgatom másik megyébe a költözést, de nem merek belevágni.


Az ok, hogy 25 év élet után újra vágyom, új ingereket akarok és olyan megyébe mennék, ahol lehet saját ingatlanom, mert a jelenlegiben horror árak vannak.


Bent ragadtam a mamahotelben a pszichés gondjaimmal es a sult galambra várok...


Fordítsak némi pénzt (befektetésként tekintve rá) pszichologusra\szakemberre aki segít elindulni, vagy hova forduljak? Mik a lehetőségek?


Férfi akarok lenni, de nem ezt érzem 25 éves létemre.


A szuleim itt akarnak tartani, mondták itt segítenek saját házban, de kevés a pénzük és nem megy. Kb másfél éve megy a herce-hurca... Beleuntam.


Viszont én nem vágyom már erre, saját magam akarok ingatlant szerezni, inkább egy sz.rabb megyében valami faluban. Ami az enyém lenne viszont.


Egy jó szakember segítene a szorongásomat leküzdeni és elindítani az utamon?


2019. máj. 19. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben azt vizslasd meg magad körül, hogy a bevételeid ezt lehetővé teszik-e?

Alapvetően - bár sokan kötelező jelleggel fikázzák - a "mamahotel" még egy jó stabilitási alap is lehet ahhoz, hogy az ember összekapja magát, hiszen - valljuk be - lényegesen gondtalanabb élet az, mint ez a "most megfelelelek a külvilágnak összeszorított foggal is" típusú életvitel.


A férfilét pedig nem attól fog függeni, hogy néhány önjelölt frankómegmondó szerint férfiatlan dolog lenne, ha egy családban nem retardáltak élnek és képesek összetartani is.


A pszichés gondokat is át kellene értékelned, hogy valóban vannak-e ilyenek, vagy csak néha elkap a kedvetlenség.

2019. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog hogy külön szeretnél, saját házban/lakásban, de:

- munkahelyed van, hogy lesz miből fizetni a rezsit, esetleg a lakás-hitelt és még a megélhetésre is futja?

- ha másik település, ott lesz munkahelyed, vagy miből fogsz megélni?


Nincs neked semmi mentális problémád, azért félsz, mert valahol a te gondolataidban is ott motozkálnak ezek a kérdések, és ettől vagy bizonytalan.


Márpedig, lehet hogy jobb lenne a mostani településen venni egy kis lakást (garzont) és ha a hitel miatt be is szorulsz, akkor még ott vannak a szüleid a közelben.


Persze az egésznek csak akkor van realitása, ha van munkahelyed, saját jövedelmed. Ha az nincs, akkor először munkahelyet keress, és majd látod, hogy abból a pénzből hogyan tudod magad eltartani, vagy hova, merre tovább.

2019. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha úgy élsz a szülői házban a szüleiddel, hogy közben már magad is dolgozol, tehát van saját, önálló jövedelmed, amiből el tudod magad tartani, akkor NEM "mamahotelben" élsz. Ha nincs jövedelmed, és nem is akarsz dolgozni, mert anyuci-apuci eltart, míg te szórakozol, na, az a "mamahotel".


Én 30-as nő vagyok. A szülői házban élek a szüleimmel. Van önálló keresetem, amiből beszállok a közös költségekbe, illetve igen, támogatom a szüleimet, mivel nekik kevesebb a jövedelmük.

Besegítek a ház körüli munkákban is.

Ennek ellenére megkaptam, hogy "mamahotelben" élek, mert nem kötöm mások orrára a belső viszonyokat, leosztásokat.


Minek költöznék egyedül külön, egy főre fenntartani egy lakást, esetleg még bérelni is, ha a munkahelyem 15 percre van innen?

Azért fizessek idegennek, vagy legyen több kiadásom, hogy olyanok véleményének megfeleljek, akik SEMMIT nem tennének meg értem, ha bajba kerülnék?

2019. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem rég mondtam fel a munkahelyemen, és most vagyok ott, hogy inkább elkotozok, eloszor albérlet, munka és nézegetem a házakat majd.


Itthon adok a dolgokba, de sokáig nem akarom így húzni.


Van félretett pénzem... Bőven annyi, amennyiből elkezdhetem valahol az új életet.


Évek óta távkapcsolatban élek ezért kellene egy ház. De itt Győrben nagyon drága.


Szüleim csak úgy segítenének hogy az ő nevük is benne lenne a házban... De nekem így nem kell...

2019. máj. 19. 15:54
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként papírom van szorongásról, depresszióról. Pszichiáter anno ezt diagnosztizálta..


De azóta évek teltek el, es javult valamelyest!

2019. máj. 19. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen hozzáállással és ilyen család mellett ha otthon maradsz véged! De lehet hogy már így is késő !
2019. máj. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6


Reménykedem, hogy nem késő. :(


Tudom, hogy ehhez nagyon sok mindent tennem kell.

2019. máj. 19. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!