Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Miért nem tudom összeszedni magam délnél hamarabb?

Évek óta nem találom a megoldást... Reggeltől délig (sajnos van hogy kora délutánig) szinte használhatatlan vagyok. Szinte semmire nem tudom elszánni magam ami nem sürgős vagy muszáj. Felébredni sem szeretek, próbálok addig aludni ameddig csak tudok. Nagyjából dél körül fordul a dolog, utána már könnyebb, sokkal hatékonyabb vagyok. De addigra rengeteg időt elvesztek. Délután-este haladok a dolgaimmal. Lefeküdni aludni nem szeretek, halogatom ameddig tudom... Nagyon nem szeretem ezt az állapotot, de eddig csak használhatatlan tanácsokat kaptam. Szed össze magad... Szánd el magad... ezek nem segjtenek. Ha össze tudnám szedni magam, nem tenném fel a kérdést... :S

Keress kérdéseket hasonló témákban: ébredés, lefekvés, hatékonyság, depresszió, levertség

máj. 19. 18:30  Privát üzenet  

A válaszok
Ott van a hívószavaid között is a depresszió. Jó helyen kereskedsz, ez az egyik tünete. Egy pszichológus nem ártana. Keress az interneten depressziótesztet, és nézd meg, hogy több ilyen tüneted is van-e.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont máj. 19. 18:35 Privát üzenet
Laylah nevű felhasználó válasza:

Bagoly típus vagy, és nem vagy ezzel egyedül. Viszont ezzel ki is fújt a jó hírek sora. A világ sajnos a hajnali pacsirtákhoz lett igazítva, nem hozzánk.

Plusz egy dolog, ha tizenéves vagy, vagy korai 20-as éveidben jársz, akkor ez változhat, javulhat, még ha nem is múlik el teljesen. Ugyanez volt velem majdnem 23 éves koromig, mindig mondták, hogy suliba járok, majd megszokom, nem szoktam. Pár évvel később, 25 után kezdtem el korábban kelni, persze korábban is kellett hozzá feküdni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 19. 18:48 Privát üzenet
Lehet akkor tudnál változtatni rajta, ha nappal lefárasztanád magad, viszonylag korán is lefeküdnél nyugodtan, stresszmentesen aludnál, és nem agyalnál semmin. Ha túl korán lefekszel az se jó, mert előfordulhat mint nálam is már többször, hogy hajnali 3-ra kialudtam magam, és utána csak forgolódtam.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont máj. 20. 02:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az érdekelne még, volt-e olyan módszeretek, amit eredményesnek tartotok. Persze az is érdekel, ha volt valami ami nem vált be. Részemről eddig semmi nem működött, de nyitott vagyok nekifogni bevált módszereknek.

# 4/5Időpont máj. 20. 09:55 Privát üzenet
Laylah nevű felhasználó válasza:

Nekem csak az, hogy minden nap korábban feküdtem és korábban keltem. El kell tolni pár órával a napi beosztást.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 20. 12:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit csináljak, hogy lenyugtassam magam minél hamarabb?
Azt hallottam, hogy ha valaki hosszába, nem pedig keresztbe, vágja meg magát az hamarabb elmúllik, begyógyul. Igaz ez?
Pánikbeteg vagyok? Ha igen hogy gyógyulhatnék ki belőle minél hamarabb gyógyszer nélkül? 14/l
Tudtok ajánlani valamilyen terméket, amivel minél hamarabb megerősíthetem az idegrendszeremet? Vagy esetleg más bevált módszer?
Ha meg jött a menstruációm,2. -napja és szeretném hogy mi hamarabb el múljon akkor a citromlé segít rajta? És az akkor e hónapban nem jön már meg?
Hogyan tudnék összeszedni minél hamarabb kb.150 000-200 000 Ft-ot?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!