Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom összeszedni...

Miért nem tudom összeszedni magam délnél hamarabb?

Figyelt kérdés
Évek óta nem találom a megoldást... Reggeltől délig (sajnos van hogy kora délutánig) szinte használhatatlan vagyok. Szinte semmire nem tudom elszánni magam ami nem sürgős vagy muszáj. Felébredni sem szeretek, próbálok addig aludni ameddig csak tudok. Nagyjából dél körül fordul a dolog, utána már könnyebb, sokkal hatékonyabb vagyok. De addigra rengeteg időt elvesztek. Délután-este haladok a dolgaimmal. Lefeküdni aludni nem szeretek, halogatom ameddig tudom... Nagyon nem szeretem ezt az állapotot, de eddig csak használhatatlan tanácsokat kaptam. Szed össze magad... Szánd el magad... ezek nem segjtenek. Ha össze tudnám szedni magam, nem tenném fel a kérdést... :S

2019. máj. 19. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Ott van a hívószavaid között is a depresszió. Jó helyen kereskedsz, ez az egyik tünete. Egy pszichológus nem ártana. Keress az interneten depressziótesztet, és nézd meg, hogy több ilyen tüneted is van-e.
2019. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Laylah ***** válasza:
100%

Bagoly típus vagy, és nem vagy ezzel egyedül. Viszont ezzel ki is fújt a jó hírek sora. A világ sajnos a hajnali pacsirtákhoz lett igazítva, nem hozzánk.

Plusz egy dolog, ha tizenéves vagy, vagy korai 20-as éveidben jársz, akkor ez változhat, javulhat, még ha nem is múlik el teljesen. Ugyanez volt velem majdnem 23 éves koromig, mindig mondták, hogy suliba járok, majd megszokom, nem szoktam. Pár évvel később, 25 után kezdtem el korábban kelni, persze korábban is kellett hozzá feküdni.

2019. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akkor tudnál változtatni rajta, ha nappal lefárasztanád magad, viszonylag korán is lefeküdnél nyugodtan, stresszmentesen aludnál, és nem agyalnál semmin. Ha túl korán lefekszel az se jó, mert előfordulhat mint nálam is már többször, hogy hajnali 3-ra kialudtam magam, és utána csak forgolódtam.
2019. máj. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az érdekelne még, volt-e olyan módszeretek, amit eredményesnek tartotok. Persze az is érdekel, ha volt valami ami nem vált be. Részemről eddig semmi nem működött, de nyitott vagyok nekifogni bevált módszereknek.
2019. máj. 20. 09:55
 5/5 Laylah ***** válasza:
Nekem csak az, hogy minden nap korábban feküdtem és korábban keltem. El kell tolni pár órával a napi beosztást.
2019. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!