Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autoszomális recesszív öröklöd...

Autoszomális recesszív öröklödésű betegség kialakulhat magától, ha mindkét szülőtől örökli a gyermek?

Figyelt kérdés
Ez engem most csak azért érdekel,mert 2002-2003.-ban (15,5-16 éves koromban) talâltak nálam egy ilyen betegséget,a betegségem mai neve pank2,a régi neve hallervorden-spatz és eddig csak annyit tudok,hogy tőlem örökölni fogjáka gyerekeim,de állítólag nem fog meglátszani,csak hordozók lesznek,de szeretném megtudni a lehető legtöbbet a betegségemről meg minden azzal kapcsolatosan,ami gondolom érthető ;-) :-).

2019. máj. 19. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Autoszomális recesszív betegség akkor jön elő, ha mindkét szülőtől ezt örökölted. Ha ez egy ritka betegség, akkor ritkán fordul elő, de ha gyakoribb, akkor nagyobb eséllyel találhatja meg a párját.

A betegség gyakoriságából négyzetgyököt vonva, majd ezt megkétszerezve és ebből a betegek arányát levonva kapjuk, hogy összesen hány hordozó és beteg van. Még egyszer levonva a betegek arányát kapjuk a hordozók arányát. Ez annak az esélye, hogy a gyereked beteg lehet.

2019. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ,már csak azt kell megtudnom,hogy hányan vannak akiknél meg van ez a betegség,csak nem tudom hol kezdjek neki ennek a keresésnek,talán a Népegészségügynél vagy hasonlónál?


Egyébként én úgy tudom,hogy a betegségem a pank2 ritka betegségnek számít és néhány nappal ezelőtt az egyik keresésemnél azt találtam,hogy ha lesz gyerekem,akkor rajta nem fog látszódni ez a betegség,ezért vagy hordozó lesz vagy teljesen egészséges,szerencsére a szüleimen nem látszik még a nyoma sem ennek a betegségnek,hiszen csak egy részét hordozzák,már ha ez így megy,de én ezt sem tudom pontosan.Nemrégen kérdeztem édesanyámat,hogy az ő családjából kinek volt hasonló betegsége és azt mondta,hogy senkinek és kutatás közben találtam egy olyat is,hogy az Autoszomális recesszív betegségek sokszor átugranak generációkat.

2019. máj. 21. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy ritka betegség gyakorisága legfeljebb 1/2000. De sok ritka betegség még ennél is ritkább.
2019. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind a két eddig kapott választ,én annyit tudok a betegségemről,hogy nagyon ritka és ahogy tudom rajtam kívül legalábbis Budapesten nincsen más ilyen beteg vagy ha van,akkor még nem jelentkezett az ilyen betegekkel foglalkozó egyesületnél,legalábbis ezt tudtam meg két és fél hónappal ezelőtt.
2019. szept. 15. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!