Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek jól cselekszem?

Szerintetek jól cselekszem?

Figyelt kérdés

Üdv mindnekinek, egy 19 éves srác vagyok, mániákus depresszióm (ezt nem orvos mondta de a jelek erre utalnak) és szociális szorongásom van kb 13 éves korom óta. Önértékelési zavaraim is vannak a túlsúlyom miatt. Illetve hipochonder is vagyok.


Vannak jobb és rosszabb időszakok, de évről évre azt érzékelem hogy az utóbbiakból eggyre több van és a másikból egyre kevesebb.


Sokszor fizikai tüneteim is vannak egy egy ilyen pár napos nagyon rossz időszak után, (kézremegés, fejfájás, hányinger, légszomj, ilyesmik).

Sokszor jobb napjaimon is előjön belőlem a szorongás és a depresszió. Ilyenkor eggyik pillanatról a másikra nagyon rosszúl kezdem érezni magam, nagyon rossz gondolatok kerítenek a hatalumkba...


Egyszerűen nincs erőm változtatni sem a testi problémámon (túlsúly) sem a lelkieken, ez kihat az életem minden területére, munkám sincs még mindig mert a szorongásom miatt egyszerűen nem vagyok képes elmenni egy idegen helyre ahol idegen emberekkel kell dolgoznom, parázok, egyszerűen nem megy...

Csak nagyon kevés emberrel járok ki, és velük is csak akkor amikor füvezem, vagy iszom mert ezek segítenek a problémáimon, de tudom hogy ez nem megoldás és ezek is egyre jobban beszippantanak és eggyre kevésbé segítenek. Egyébként a barátaimnak sem nagyon meséletem a lelki állapotomról, tudják hogy vannak problémáim de azt nem hogy ennyire.


Úgyhogy eldöntöttem hogy pszichológushoz fogok fordúlni, mert egyre gyakoribbak az öngyilkosságal kapcsoaltos gondolatok és tudom hogy ennek így nem lesz jó vége...

Eddig csak háziorvosnál jártam, de persze ő csak elhajtott kb annyival hogy "Ne gondolj ilyenekre légy boldog..."

De nyílván anyámnak is el kell mondanom ezeket amikor bejelentem hogy miért és hová megyek, de nagyon félek erről kitálalni, mert nem tudom hogy mit fog csinálni amikor elmondom neki hogy miket is csinálok meg hogy mi játszódik le a fejemben, és félek attól is hogy mi lesz majd az orvosnál, hallottam hogy sokszor olyan gyógyszereket írnak amik kb "zombit" csinálnak az emberből, és azt nem akarom. Meg félek hogy valami más bajom is van ami halálos vagy valami (Na igen, ez a hipochondriám ugyebár...Gyűlölöm...) Persze elfogadom a gyógyszert ha felírják mert szeretnék végre normális életet élni dehát Magyar egészségügy...főleg itt Baranya megyében... Szóval a lényeg az hogy félek hogy mi lesz az orvosnál, félek beszélni anyámnak erről, de nem tudok már mihez kezdeni, egyszerűen nem bírok így élni továb....



2019. máj. 20. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:
19 éves vagy. Sok lehetőséged van. Olvass, sétálj, beszélgess. Akarj változtatni. Engedd el ami bánt és jó ötlet, ha elmész pszichológushoz.
2019. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!