Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy éberen...

Létezik olyan, hogy éberen alvás nyitott szemmel, de úgy, h még hangosan horkolsz is hozzá ráadásul lehajtott fejjel!?

Figyelt kérdés

Tényleg ez történt :D

Nemrég hazaérvén, ahogy használatba vettem az illemhelyiséget, és leültem arra a bizonyos deszkára, úgy ellazultam, h ez az imént említett jelenség ütötte fel a fejét, naggyon komoly!!!!! 😄😄😄😄

Előfordult már mással is ilyen? 27/N


2019. máj. 22. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam néha nyitott szemmel aludni.
2019. máj. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De úgy, h közben horkolsz is? :)

És teljesen magadnál vagy?

Mert nekem csak néha csukódott le a szemem, aztán megint kinyílt és nem estem alvásfázisba mert ébren voltam.

(Pl. ha viszketett a hátam egyből megrándultam h odakapjak megvakarni)

De közben végig úgy vettem a levegőt mintha horkolnék.

2019. máj. 22. 08:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondom aludni :D Horkolni nem szoktam eleve. alszok és nyitva van a szemem, ennyi :)
2019. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na jóóóh, azt szögezzük le h eleve én SEM szoktam horkolni ez csak mondom, arra emlékeztető(!) légzés volt, miközben azt hittem alszom, de akkor ezek szerint nem is aludtam :D Vagy ki tudja.

Na hát azért kérdeztem, mert honnan tudhatnám h te szoktál-e horkolni!

Csak feltettem egy kérdést.

Rám sem jellemző a horkolás.

2019. máj. 22. 08:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Elalvás előtt közvetlenül már megváltozik a légzésed, ahogy ellazulsz. Talán ekkor vagy alfában, de még ébren.

Az alvásnak különböző fázisai vannak.

2019. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kiszáradt a szemed?
2019. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kollégiumi szobatársam éveken át így, teljesen nyitott szemmel aludt egész éjszaka. Eleinte azt hittük, csak viccel, hogy alszik. Aztán ezt-azt lebegtettünk a nyitott szemei előtt, Óvatosan döfködtünk a szemei felé, amire okvetlenül reagálnia kellett volna, de ő csak maradt, mozdulatlanul és aludt.

Eddig csak ezzel az egyetlen esettel találkoztam.

2019. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nyitva volt a szemed??? Láttad magadat kívülről???:-DDD
2019. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő: Onnan, h teljesen magamnál voltam. Nem kívülről láttam magamat, hanem amint a kérdésbrn is szerepel "éberen alvás". Azaz éberen,teljes tudatállapottal tűnt ÚGY mintha aludnék. Magyarul. De ha a viszketésre összerándultam és reagáltam rá, és azt is láttam mi van magam előtt, tudtam magamról h csak bámulok magam elé, és ha elhúztak volna valamit a szemem előtt simán észreveszem, akkor szerinted ez mi volt!?! Ha nem éberen "alvás".

Mert annak, aki nyitott szemmel alszik, úgy gondolom h fizikailag is elsötétűl minden VAGY pedig álomképeket lát. És nyitva van a szeme, de gyakorlatilag a látást nem érzékeli.

2019. jún. 9. 23:47
 10/12 A kérdező kommentje:
ssaa: Akkor a szobatársad valóban, fizikailag, szellemileg, mindenhogyan ALUDT. Ha nem reagált semmire. Mert az sht jelenti h tudatALATTI állapotban volt. Mert amikor alszunk, nem tudunk magunkról. Én meg tudtam. Azért is álltam fel a wc-ről egy bizonyos idő után és ocsúdtam fel. De annyira kimerített az egész éjszakai csavargás, mászkálás és fentlét, h így lazítottam, relaxáltam. És annyira megkönnyebültem, h akár nyitott szemmel wl is alhattam volna, de a hangos levegővételre (ami horkoló hangot adott) is valószínűleg csak én játszottam rá. De mintha elvágtak volna mint aki egy másik dimenzióba került volna. Ledermedtem, nem pislogtam, lehajtottam a fejem és bámultam magam elé. Mint aki most szétfolyt (ha folyadék lennék) és éppen molekuláira bomlott.
2019. jún. 9. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!