Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek/szorongók!...

Pánikbetegek/szorongók! Nektek hogy esne, ha valaki elárulná a "betegségeteket"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokáig voltam pánikos, ritkán ma is előjön 1-1 helyzetben. Nem tudom csak én vagyok-e így vele, de nagyon megválogatom, hogy ezt kivel osztom meg. Egyedül szüleim tudnak róla, legjobb barátnőm és párom. Ők ezt mindig is "elfogadták", nem néztek miatta furán, sőt, nagyon empatikusan állnak hozzá.

Ez nekem egyfajta érzékeny pontom, mert mindig erősnek mutatom magam, mások is annak gondolnak, egy pozitív embernek.


Nemrég kijött rajtam egy kisebb pánik érzés, mikor első éjjel maradtam egyedül a lakásomban (elköltöztem otthonról nagyvárosba). Nekem az éjjeli egyedüllét ilyen un. trigger, ami kiválthat ilyet.


Írtam barátnőmnek, aki konkrétan beizzította a szüleit.. Nem voltam rosszul tehát nem lett volna rá ok (akkor sem lenne mert elmúlik) De ami a legrosszabb, hogy utána felhívott engem édesanyja és szövegelt, hogy nyugodjak meg, meg kijöjjenek-e értem hogy ne maradjak idegen helyen stb. Értem hogy segítség, de nekem ez iszonyat kellemetlen volt, amint letettem a telefont sírni kezdtem.


Egyszerűen nem akarom, hogy olyanok tudjanak a lelki dolgaimról, akikkel ezt nem osztanám meg. Én nem gondolnék semmi furcsát egy pánikosról, mert magam is az vagyok/voltam, de lehet valaki erre teljesen úgy néz hogy jóég ez dilis/ nem 100as.


Iszonyat kellemetlen volt nekem a helyzet.. Ti is így éreznétek? Kissé haragszom barátnőmre, tudhatta hogy ez engem így érint.. Jogos?



2019. máj. 22. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Én már rég kinőttem ezekből a marhaságokból, hogy ki kinek mit mond. Amúgy egyáltalán nem szégyen, ha beteg valaki
2019. máj. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze,érthető, de azért nem dőlt össze a világ,hisz nem a munkahelyi főnököd elé került a dolog vagy az iskolai tanár elé stb. Nem ér meg egy komoly vitát köztetek, de azért finoman jelezheted neki, hogy azért neked ez a tény, hogy kibeszélt a szüleinek kellemetlen érzéssel járt.Amúgy vedd észre, hogy nem akart rosszat vagy lejáratni téged.
2019. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vállald fel magad az élet minden területén. Többek között ezért is szorongsz, és van pánikrohamod, mert nem a saját életedet éled, hanem azzal foglalkozol ki, mit gondolhat...
2019. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Inkább örülj és köszönd meg, hogy van aki segíteni akar, és aggódik érted!
2019. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem a munkahelyemen csinálná pont nem érdeklne.....annyira mindegy. Nem leszek tőle se jobban se rosszabbul
2019. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elsö válaszoló: ez nem kinövés kérdése azért.. Nem mindegy ki mit tud rólad de örülök, ha neked nem voltak rossz tapasztalataid ezzel kapcsolatban.


Köszönöm nektek a válaszokat! 3-nak különösen, Szerintem Te tapintottál rá a lényegre. Elég erős bennem a megfelelési kényszer és mindig túlságosan érdekel ki mit gondol rólam, még a nézésekből is leszűrök egyből valami negatívat. Ezt kéne valahogy lesz*rni.(:


Egyébként tudom hogy csak segíteni akart, csak egy kellemetlen érzés maradt meg bennem, főleg hogyha majd legközelebb összefutok édesanyjával..

2019. máj. 22. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét fél érthető. Mármint persze, átérzem, hogy nekem ez kellemetlen.


De gondolj bele a barátnőd szituációjába is. Nem azért beszélt róla, hogy nevetségessé tegyen mások előtt, vagy kibeszéljen, egyszerűen csak nagyon aggódott érted.

2019. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ertekeld, h van kikre szamitanod mert vannak akiknek nincs...es hat egyedul lenni ezzel nem tul kielegito.


Szerintem csak azert erzed ez miatt rosszul magad mert lattatni akarod az eroset. Ahogy irtad eddig mindenki elfogadott olyannak amilyen vagy,

szerintem nincs mitol tartani. Sot szerintem a batirsag, h vallalod az allapotod csak meg jobban fel emel teged.

2019. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az elején én is így voltam vele. Nem akartam, hogy bárki is tudja és sajnáljon. Később mindenkinek elmondtam és nem bántam meg. Olyan sok szeretetet kaptam és segítőkész hozzáállást hogy csak na. Volt olyan ismerősöm aki bevallotta erre hogy ő is átélt hasonlót. Ha vége lesz és meggyógyulsz, mert megfogsz, csak erősebb leszel egy ilyen dologtól amin átmentél!
2020. jún. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!