Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 hetes teljes ébrenlét...

3 hetes teljes ébrenlét okozhat maradandó agykárosodást?

Figyelt kérdés
2019. máj. 22. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ja, mondjuk halált.
2019. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem, mert egyszerűen nem bírja a szervezet. Kontrollált körülmények között végzett kísérlet során a rekord 11 nap ébrenlét volt. Kb. 4 nap után már hallucinációk jelentkeznek, paranoiai, csökkent koncetrációs képességek. A szervezet több adrenalint termel akár 1-2 nap után is, de ha kialussza magát utána az ember, helyreállnak a dolgok.


Van egy betegség, ami álmatlansággal jár, a neve nem jut eszembe. Ebben az esetben az idegrendszer fehérjéi átalakulnak és károsítják az idegszöveteket, az agysejtek folyamatosan pusztulnak. Ez vezet halálhoz. De ez betegség. Az egészséges ember alapesetben 1-2 napig bírja ki alvás nélkül.

2019. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos, én a szó legsorosabb értelmében nem aludtam 3 héten keresztül, csak feküdtem álmatlanul. Gyógyszert nem akartam bevenni. a következményei mára már dúrvák és soha nem álmosodtam el. 4 napot simán ébren úgy fent tudok lenni, hogy zsibbad igaz a karom, meg fáj a koponyámban az agyam meg remegek, de nem tudok elaludni. Most már altatót szedek, de a remegés megmaradt a fejemben. Lehet, hogy soha többet nem leszek képes elaludni?
2019. máj. 22. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elég veszélyes
2019. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Túléltem 5 napot a munkahelyen úgy, hogy egyáltalán 1 percet se aludtam. Szerintem tönkrement az idegrendszerem.
2019. máj. 22. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál?
2019. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen! Most már altató kell sajnos szednem, de nagyon nem akarom. Ahogy lerakom a fejem a párnára, remegek. Senki nem tud semmit. Tök sötétek.
2019. máj. 22. 20:53
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
kamu. 3 hetet nem bírsz ki alvás nélkül ne haragudj. meg előző kommentedben 5 napot írsz..akkor most mi van?
2019. máj. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez biztosan nem igaz :)
2019. máj. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Minden igaz amit írtam, csak Te vagy Ti még nem tapasztáltok.
2019. máj. 23. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!