Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax utáni sóvárgás?

Xanax utáni sóvárgás?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint 2 hónapja nem szedem, félig-meddig saját akaratból(elegem volt, már nem hatott 20mg!). Tegnap nagyon durván vágytam rá, holnap fel tudnám iratni. De holnap megdönteném a tisztasági rekordom. Annyira összezavarodtam. :(

Igazából teljesen hirtelen ötlet volt az elhagyása(és túléltem, pedig az már mennyiség, amit szedtem), és csak félig az enyém. Hogyan folytassam? Nem tudom, mit akarok.



2019. máj. 23. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Fegyelem!


Csak a fegyelem visz előre. Az álmodozás nem. A motiváció csak egy érzés. A fegyelem az, amitől felkelsz reggel időben, teszed a dolgod, és haladsz előre az úton, bármi legyen is az.


Nem tudod, mit akarsz? Akkor tűzz ki egy értelmes célt, és minden nap azért dolgozz. Semmi másért. Ne a tablettára gondolj, hanem arra a fontos dologra. Csak akkor éred el, ha nap mint nap nemet mondasz a Xanaxra.

2019. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hirtelen hagytad el? Orvossal konzultáltál róla?


A Xanaxról és társairól elképesztő nehéz leszokni. Megviseli mind a testet, mind az elmét. Az elvonás alatt javasolt pszichológushoz (nem pszichiáterhez!) járni, hogy segítsen végig menni az úton. Ha már ennyi ideje kitartottál, akkor csináld tovább, büszke lehetsz magadra! Ha megint belecsúszol, kezdheted előlről. Mondani könnyű tudom, de ha úgy érzed egyedül nem megy, fordulj a háziorvosodhoz, hogy ilyen esetben milyen segítséget tudnak nyújtani.

2019. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azonnal hagytam el. Már az se hatott volna, ha egyhelyben megeszek egy dobozzal.


Amúgy néhány dolgot elfelejtettem:

18/l

47kg

3,5évig szedtem.

Legmagasabb toleranciám: 6,9285 mg

leghosszabb eddigi tisztaságom: 72 nap

2019. máj. 23. 23:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Konzultálj orvossal, mert nem (!!) szabad önhatalmúlag egyik napról a másikra letenni, főleg hogy ekkora dózisban szedted. Így még jobban megviseli a szervezeted....Illetve orvosi felügyelet, kontroll javasolt lenne a leszokás idején.
2019. máj. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem értitek hogy már 2 hónapja tiszta?

Miért a fokozott elhagyásról papoltok

Nem ezt kérdezte


Kérdező,aki függő volt bármilyen szerrel annak örök életére megmarad a sóvárgás.ez tény nem handabanda.

Idővel csökken a szer utáni vágyalom de soha sem fog elmulni.

Csak az akarat segit,hogy azt mondod nem és kész.

Még nagyon fiatal vagy...

2019. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Te nem tudsz szöveget értelmezni utolsó...


Ki papolt?! Én csak leírtam, hogy az ilyen fajta gyógyszerekről hogyan kellene leszokni..ha szerinted a hirtelen abbahagyás jó megoldás, akkor olvass utána.


Ha hirtelen akar valaki leszokni erről, az sokkal jobban megviseli a szervezetet, mintha fokozatosan csinálná. Az, hogy 2 hónapja tiszta, nem jelenti azt, hogy le is szokott róla, ennek a sóvárgád az egyik jele, ami leszokás után nem kellene jellemző legyen. Ez tény. Javasoltam pszichológus segítségének igénybevételét. Hiába “papolsz” itt az akarat erőről, az eredményes leszokáshoz segítség kell.

2019. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6. Teljes mértékben igazat adok az előző válaszolónak!
2019. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudok szöveget értelmezni hidd el.

Terápián hogy fokozatosan állitanak le a szereől ezt te honnan vetted?

Első nap megvonják tőled azt amitől függő vagy és másik gyógyszerrel kezelnek amit 3 hét alatt csökkentett adagokban kapsz meg 4.héten meg semmi.

Mehetsz beszélgetni a gyogyó dokival.

Az hogy te hülyének nézel és bekajálod az internet marhaságait az nem az én dolgom.Ha lett volna valakid aki függő volt vagy te az lettél volna akkor talán értenél a témához.Én is tudok guglizni azt ide leirni amit olvastam.

A válaszom arra hogy a kérdező 2hónapja tiszta az nem azt jelenti hogy nem függő mert azért sóvárog. Pufff,de okos vagy.

5 év után is fog sóvárogni.

De ha te ilyen net lovag vagy találsz több fórumot akik a függőségükről beszélnek.nem is kell olvasgatnod ,elég ha csak végig futsz egy két oldalt és meglátod hogy emberek 12 év tisza élet után is sóvárognak a szer oránt.

Ja lehet azért mert nem a te netről olvasott infod alapján szoktak le.De ha már itt tartunk,leszokás sincs csak abba hagyás.

De mindegy a továbbiakban majd te segitesz a kérdezőnek

2019. máj. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!