Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom öngyilkos akar lenni,...

A párom öngyilkos akar lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hetek óta veszekszünk, most ott hagytam duzzogni, aztál felkapta a vizet, és ömgyilkos akar lenni. Biztos hogy nem hisztiből csinálja, mert ez már a 2. Alkalom amikor a halálbol rángatja ki valaki. Most be zárkóztam vele egy szobába, és nem tudom mit tegyek...azt várja hogy elaludjak hogy ki tudjon menni. Családját nem tudom felkeresni, na meg nem halgatna rájuk mert nem a leg szeretőbb családba nőtt fel. Kérlek olyan válaszokat adjatok amivel én egyedűl is meg tudom oldani.

2019. máj. 24. 02:04
 1/7 anonim válasza:
47%

Professzionális segítséghez kell folyamodnod.

A depresszió nem vicc, nem sima szomorúság. Az öngyilkosság sem fenyegetés, hanem egy kóros lélekállapot, amin segíteni kell.

Hívj egy SOS vonalat.

(62) 420 111

2019. máj. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nem fogadja el a segítséget?
2019. máj. 24. 02:27
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Férfi vagy nő az illető? Nem mindegy.


Kérdezd meg tőle, hogy mit akar. Ha kinyírja magát, 0% az esély, hogy valaha is boldog lesz. Ha nem, akkor akármilyen kis eséllyel is jobban jár. És te ott vagy vele.


Ne veszekedj! Engedj neki. Légy gyengéd, és megértő. Akármilyen hülyeségeket hord össze. Nincs eszénél, kezeld úgy, mint egy elmebeteget, és mindent hagyj rá. De ne érezze úgy, hogy dilisként kezeled.

2019. máj. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
A leîrtak alapján nem depressziós szerintem, nem kell mindenre ráfogni, hogy az...úgy tűnik inkább, hogy eszközként használja az öngyilkosságot, Figyelemfelkeltés. Aki valóban meg akarja tenni, az nem hangoztatja. Én megkérdezném tőle, hogy miért akar az lenni, mi a baj?! A válaszából meg tudod ítélni, hogy inkább csak fenyegetőzik vagy tényleg meg van-e a szándék. Mindenesetre pszichológust így is-úgy is keress neki.
2019. máj. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az illető nő. Elmondta hogy felgyült minden, és hogy nem tudja kezelni őket. Mostmár nem érzi jól magát a bőrében. Amik voltak céljai már nincsenek. Egymás után csak a megoldandó problémák jönnek és nincs nyugta.


Nem az a tipus aki könnyen vállalja a felelősséget.

2019. máj. 24. 07:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel az egésszel az a nagy baj, hogy a te életed is rámegy. Olyan felelősséget pakol a nyakadba ami szörnyű.

A helyedben megkérdezném tőle te nem vagy e fontos neki? Mert ha igen akkor bármilyen nehéz élethelyzetben van valaki ezt nem csinálja azzal akit szeret. Mert így téged is 0-24 ben sakkban tart. Semmit nem mersz majd csinálni, nehogy megölje magát és tiéd legyen a felelősség. Bármi történjen is, nem a tiéd lesz a felelősség. Mindenki maga dönt az életéről és haláláról. Elbeszélgetnék vele ezekről a dolgokról, hogy mit okoz a viselkedése neked/ benned. És elmondanám ez mennyire nem korrekt. Aztán ha megértette lehet beszélni megoldásokról. De szerintem olyan emberen aki nem akarja egyáltalán sajnos nem lehet segíteni. Nem ismerem a barátnődet, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy el van keseredve és ez egy manipuláció. Mint írtad nem először csinalja. Korábban bejött a módszer, miér ne ismételné meg ami működik. De ehhez közönség is kell aki támogatja. Ha ragaszkodik az öngyilkossághoz a helyi pszichiátriai gondozótól lehet esetleg megkérdezni ilyenkor mit lehet tenni. Be lehet e vitetni valahova. Vagy csak akkor ha már tett valami önkárosító dolgot. Sajnos más ötletem nincs. De azt is elmesélheted neki, hogy ha megteszi nem biztos, hogy meghal. Lehet egy életre nyomorék lesz....aztán élhet úgy. Ha megússza is a zártosutályon fogja végezni lekötözve. Ha még nincs baja akkor lesz. Egyszerübb lenne szembenézni a problémákkal mint végigcsinálni ezt a cirkuszt. Személy szerint velem egyszer csinálta meg az ex párom, hogy fenyegetőzött veszekedés után, hogy öngyilkos lesz. Engem nagyon felidegesített és megmondtam, hogy nem érdekel és ne próbáljon manipulálni és szánalmas amit csinál. Volt félni valóm mert korábban már volt öngyilkossági kísérlete egy lány miatt. De úgy voltam vele, hogy ezt senki nem teheti meg velem és nem hagytam magam. Azóta is él és virul. Pedig ennek 15 éve. Nyilván nem minden eset egyforma, ez az én storym volt.

2019. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
36%

Parod szeretetre vagyik csak. A depresszio komoly betegseg ami ok nelkul alakul ki. En deoresszios vagyok,de en ha ongyilkos leszek akkor negteszem es nem mondom senkinek.

Ez a depresszio.

2019. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!