Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet?

Figyelt kérdés
Félek emberek közé menni,mert attól szorongok,hogy engem néznek,kibeszélnek,kiröhögnek. Felépítek egy negatív jelenetet,mikor találkozok valakivel,hogy mit fogok mondani és ,hogy kimerem e mondani amit akarok. Sokszor lefagyok és csak hallgatok. Idegesít,ha valaki egyfojtába csak mondja ,mondja a magáét. Ha szólnak valamit,vagy kérdeznek,akkor utánna azon agyalok,hogy biztos rosszindulatból szóltak,meg,hogy haragszanak rám. Mindig beképzelek valamit amitől szorongok. Másoktól függ a hangulatom. Rettegek a kritikáktól. Szociális fóbia? Vagy személyiségzavar ez? Évek óta járok pszihiáterhez ,de sokszor más diagnózist ír. Egyszer fóbiát? Egyszer sz zavart. Kényszerbeteg vagyok,de ez szerintem nem az,vagy igen? Hozzá nem értők ne írjanak,abból már elég volt.
2019. máj. 26. 02:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"mindig beképzelek valamit amitől szorongok"

na ez már kényszerbetegségre utal.

az agyad generálja ezeket. nálam is ez van.


Szociális fóbia az biztos hogy azon agyalsz éppen mit gondolnak rólad.

egyébként miért gondolkozol ilyeneken?

nálam is volt ilyen hogy azon agyaltam ki mit gondol rólam, FÜGGTEM mástól énis szerelmes voltam és ténylegesen a másik ember érzéseitől függtem.


A legjobb tanácsom hogy:

Ne fügj senkitől, se az érzéseitől soha.

Amit mások gondolnak rólad az nem te vagy hanem ők. Vagyis őrájuk tartozik és nem rád az hogy rosszat gondolnak/beszélnek rólad ez nem rád tartozik hanem rájuk.

Ez őket minősiti és nem téged.

2019. máj. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Korunk és a jövő legnagyobb gondja egyben az "elidegenés" egymástól.A Gyak-Kér-en rengetegszer kérdezik más emberek viselkedésének a megmagyarázását!

Sajnos "nem is akarnak kommunikálni egymással",állandóan a telefont nyomkodják emiatt elmarad a szó,a metakommunikáció és nem kell átadni az ülőhelyet annak aki reszkető két kézzel kapaszkodik!

Kedves Kérdező! Járj emberek közé! Ha lehet akkor különböző helyekre:színház,könyvtár,kirándulni,nyugdíjas otthonban.Nem hiszem,hogy betegségbe kellene menekülni akkor,amikor a szocializációd hiányos maradt.Nem tudod,nem látod a másik ember mit akar!

Kicsi Szívem élj egy kicsit,láss meg mindent magad körül és még fogod érteni!

2019. máj. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez tényleg bármi lehet.

Én borderline-os vagyok, és szintén ezt tapasztalatom. :/ Tudom, hogy összeomlok a kritikától, ezért már a gondolatától is betegesen rettegek.

2019. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szociális fóbia is lehet, de skizofrénia is
2019. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Skizofrén ismerősöm számolt be ilyen élményekről. Időben kellene kezelni.
2019. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre én is,de hallucináciok nincsenek. Bipoláris vagyok amúgy,de úgy érzem,hogy ez nem az. Meg kényszerbeteg is,de mintha valami más lenne ez. Túlképzelek beszélgetéseket emberekkel,hogy biztos rossz a véleményük rólam,de közbe meg tudom,hogy nem.
2019. máj. 27. 06:18
 7/11 anonim ***** válasza:
skizofréniának nem feltétele a hallucináció
2019. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van,hogy egy nap alatt sokszor változik a hangulatom . Mikor vannak gondolatok,akkor szorongok és nem vagyok önmagam,de van mikor felpörgött,akkor önmagam vagyok,mert nincsenek gondolatok.
2019. máj. 28. 12:32
 9/11 Riki miller válasza:
valeriána teva macskagyökér
2019. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vadi13 válasza:

Szia!

Amit leírtál elég összetett kórkép.

Agorafóbia, szociális fóbia, generalizált szorongás, bipoláris depresszió, enyébb fokú skizofrén tünetek, valamint "nem meghatározott" személyiség zavar.

Ezek illenek rád? Hi igen, írt fel az orvosod gyógyszereket?

Pl. Antipszichotikumot: Mirzaten (mirtazapin) vagy Kventiax (kvetiapin) esetleg Antidepresszáns gyógyszert: mint SSRI ,SNRI, triciklikus (klomipramin)


Vagy legalább a benzodiazepinek valamelyikét tünti szerként

2019. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!