Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszútávon milyen egészségügy...

Hosszútávon milyen egészségügyi károk érhetnek, ha napi 3x, maximum 5x szívok füvet? (kb.1,5 hónapja csinálom ezt)

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy másfél éve kezdtem el füvezni, de sokáig csak havonta 1x, és most hirtelen naponta kezdtem el tolni többször is. Már lassan 2 hónapja minden egyes nap betépek. Egyébként eddig nem ismertem el, hogy THC függő vagyok, de mostanra már beláttam, és nem tudok leállni. A tanulást hátra szorította a fű, meg sok egyéb mást is. És az lenne a kérdésem, hogy mik lesznek a következményei? (ezt is betépve írtam)

2019. máj. 26. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Az is egy következmény, hogy eluralkodik rajtad még jobban a függőséged és ha nem teszel ellene, akkor semmire nem fogod vinni az életben, tekintve hogy írtad, hogy mennyi minden háttérbe szorult emiatt. Az nem fordult meg a fejedben hogy esetleg leszokj és segítséget kérj?


A nagy fű fogyasztók most biztos le fognak pontozni, hogy micsoda hülyeségeket írok, de:

eltorzíthatja az ondósejtek szerkezetét, a rendszeres és túlzott fogyasztás károsíthatja az agyat, ezáltal a szellemi képességek csökkenéséhez vezethet, a THC szívritmus zavart okozhat, jobban károsítja a tüdőt mint a sima dohány.

2019. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ui: es mi lesz ha még tovabb csinalom ezt?
2019. máj. 26. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

A legkomolyabb és legközelebb várható gond a durva szellemi leépülés: elkezdesz elfelejteni dolgokat, még inkább nehézséggé válik az iskolában teljesíteni. Nem lesz más, ami motiválna, csak a fű beszerzése és fogyasztása.


Mindenképp kérj segítséget, szólj a szüleidnek, az osztályfőnöködnek: ezen a szinten valószínűleg külső segítségre van szükséged.

2019. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az lesz amit leírtam én is, és a másik válaszoló is. Ezek a várható következmények.
2019. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De sajnos nem tudok leállni, és a szüleim nem tudnának segíteni..
2019. máj. 26. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Sajnos akkor meg fogsz halni.
2019. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nem változtatsz, ez így nagyon nagy bajokhoz vezet.


Akkor beszélj az osztályfőnököddel négyszemközt, hogy baj van, segítségre van szükséged.


Ha ő sem képes támogatni, akkor iskolaorvos, vagy menj el a legközelebbi pszichiátriára.


(És nem vagyok szemellenzős drog-ellenes: de ha mondjuk csak pálinkából megiszik valaki heti egyet, abból semmi gond, de ha napi többször kell innia, az nagy baj, tönkremegy bele).


Van kiút, de mindenképp kérj segítséget, szólj valakinek a környezetedből!

2019. máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!