Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérő pánikbetegség,...

Visszatérő pánikbetegség, szorongás? Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos volt egy nagyon nagy trauma az életemben,kb 8 évvel ezelőtt,egy nagyon csúnya és hosszú ideig tartó betegség,ami hatására szorongás és pánikbetegség alakult ki nálam.

Aztán teltek-múltak az évek,voltak olyan időszakok,hogy gyógyszer nélkül nagyon jól el tudtam lenni,de amint valami nagyon nagy nehézségbe ütköztem,újra előjöttek a tünetek. A 8 év alatt egy orvoshoz jártam,aki neurológus főorvos,nagy szaktudással rendelkezik,ő a betegségemet is pontosan diagnosztizálta annak idején,és hála neki még itt vagyok.

Manapság a szorongásomnak az oka,hogy nem érzem magam annyira jónak,szépnek,mint más. Ezen nagyon nem tudok felülemelkedni,tehát nem egy újabb betegségtől tartok vagy hasonló. (Ez kívülállóként biztos nagy butaságnak tűnik,de tényleg így érzem.)

Magánéletben ért 1 hatalmas csalódás,ami újra kiváltotta ezeket a rossz érzéseket/élményeket belőlem.


Több mint egy éve párkapcsolatban élek,néha nálunk is vannak nehézségek,de nem szeretném,hogy az én problémáim tönkretegyék ezt az egészet.


Van ebből egyáltalán kiút? Ennyi év alatt nem sikerült végleges megoldást találnom,rettenetesen el vagyok keseredve.


Jelenleg ami gyógyszereket szedek: reggel 2db 0,25ös xanax,este 2db 0,25ös xanax és egy 25mg-os ludiomil fele.

Legutóbb amikor visszamentem kontrollra,a csökkentésről beszélgettünk,de úgy tűnik sikerült megint visszaesnem.


Tapasztalatokat,történeteket,és gyógyulási folyamatokat szeretnék kérni tőletek.


Válaszaitokat köszönöm szépen előre is!


28N


2019. máj. 27. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam is fokozatosan alakult ki a betegség. Alapból szorongó személyiség vagyok, plusz erre még rájön a szorongásos depresszió, pánikrohamaim is voltak elég durvák. Kétszer eszméletemet vesztettem, roham közben, egyszer otthon, másodszor pedig a munkahelyen. Mindenki nagyon megijedt. Aztán beutaltak a pszihiátriára, ott kivizsgáltak, felírtak szertralint, két szemét egy nap. Frontin 0,25-öst szedek. Mióta véget ért a terápia és hazaengedtek, sokkal jobban vagyok. Odafigyelek magamra. Nagyon sok mindent segítettek feldolgozni ott bent, a legfőbb bajom, az volt, hogy az iskolában az ovódától kezdve már kiközösítettek, elég sok érzelmi trauma ért ezek miatt. Fő baj az, hogy kiskoromban volt egy nagyon súlyos betegségem, ami miatt károsodott a központi idegrendszerem. Sokáig nem tudták mi bajom, nem találták a megfelelő gyógyszert, a kórház hozta meg az áttörést, minden szempontból. Azóta minden rendben van, rohamok sem volt már egy jó ideje. Ez bizakodásra ad okot.
2019. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Xanax orvosság, de nem gyógyszer. Elfedheti a tüneteket, de nem gyógyítja meg.

A mélylélektani terápia alakítja át a bántó érzelmeket olyanná, hogy meggyógyuljál. (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszerek.)

2019. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is egy súlyos betegség és műtétek és sok sok szenvedés miatt lett. Bár én attól félek, hogy újra kezdődik egyrészt. Másrészt annyi emberben csalodtam a betegség kapcsán és annyira magamra maradtam, hogy azóta úgy érzem nem tartozom sehova, senkihez. Se közösséghez, se egyetlen emberhez. Hiába vannak ismerőseim meg munkatársaim nem számíthatok rájuk. Nem adnak biztonság érzetet. És ez ijesztő és.folyton félek és szorongok és szégyellem is az egészet, hogy nem tartozom sehova. Se családhoz, se baráti társasághoz, se párom, kutyám, igazi barátom barátnőm. Így mindig félek társaságban hogy szóba kerül és liderül és lesajnalnak vagy megbélyegeznek. Nem is nagyon megyek emberek közé ha nem muszáj. Én nem látok kiutat. Bár bogyókat nem szedek. Próbáltam csak álmos voltam tőlük semmit nem értek.
2019. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!