Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiségzavar...

Disszociatív személyiségzavar esetén ha az egyik alter megtanul valamit, a többi alter is tudni fogja?

Figyelt kérdés
Legyen szó akár lexikális tudásról, vagy egyébről, mondjuk Rubik kockát kirakni, zsonglőrködés, slackline, ilyesmi (izommemória szükséges)

2019. máj. 28. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mivel arra nem emlékszik,csak tudatalatt.
2019. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha jól tudom, van olyan formája is, amikor nem az irányító alter is jelen van valamennyire, "nézelődik". Lehet, tévedek, de hallottam ilyenről is (co-fronting)
2019. máj. 28. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tanították, hogy a személyiségek hierarchikus viszonyban állnak egymással. A legfelső tudatában van a többi személyiségnek is, emlékszik a cselekedeitekre, a megtanult ismereteikre, a legalul lévő viszont csak saját magáról tud. Az alterek merőben eltérőek lehetnek, beszélhetnek különböző nyelveken, tarthatják magukat férfinak vagy nőnek, profik lehetnek egymástól távol álló területeken. Az izommemória érdekes kérdés, erről nem volt szó, de talán az is ugyanígy működik.
2019. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Biztos, hogy nem hierarchikus az alterek elrendezése :) Vagy legalábbis nem törvényszerűen. Van olyan, amikor szinte mindegyik tud a többiekről. Az már a gyógyulás útján van a legtöbb esetben, ahol a rendszerben lévő alterek tudnak egymásról.
2019. máj. 28. 23:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, te kérdeztél, és te tudod jobban :D.
2020. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt a részét igen, de amit kérdeztem, azt nem tudom, azért kérdeztem :D


Attól még, hogy egy témában közepesen sokat tudsz, nem jelenti azt, hogy nem lehetnek kapcsolódó kérdéseid :p

2020. febr. 28. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jelen van a többi, el tudja lesni és megtanulni, de ha nem látják akkor nem.

Kivéve ha van olyan "képesége" valamelyiknek, hogy elveszi azt a tudást, ami tetszik neki.

Co-front-ban kell lenni minimum ahoz, hogy valaki ugyanazt megtudja tanulni, de mivel más személyiség, nem garantált, hogy meg is tudja tanulni.

Ha vannak bent barátságok, egymást is megtudják "hátul" tanítani.

2022. dec. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!