Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Disszociatív személyiségzavar esetén ha az egyik alter megtanul valamit, a többi alter is tudni fogja?

Legyen szó akár lexikális tudásról, vagy egyébről, mondjuk Rubik kockát kirakni, zsonglőrködés, slackline, ilyesmi (izommemória szükséges)

Keress kérdéseket hasonló témákban: személyiségzavar, pszichiátria, pszichológia

máj. 28. 11:52  Privát üzenet  

A válaszok
Nem. Mivel arra nem emlékszik,csak tudatalatt.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 28. 11:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De ha jól tudom, van olyan formája is, amikor nem az irányító alter is jelen van valamennyire, "nézelődik". Lehet, tévedek, de hallottam ilyenről is (co-fronting)

# 2/4Időpont máj. 28. 11:54 Privát üzenet
Nekem úgy tanították, hogy a személyiségek hierarchikus viszonyban állnak egymással. A legfelső tudatában van a többi személyiségnek is, emlékszik a cselekedeitekre, a megtanult ismereteikre, a legalul lévő viszont csak saját magáról tud. Az alterek merőben eltérőek lehetnek, beszélhetnek különböző nyelveken, tarthatják magukat férfinak vagy nőnek, profik lehetnek egymástól távol álló területeken. Az izommemória érdekes kérdés, erről nem volt szó, de talán az is ugyanígy működik.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont máj. 28. 19:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Biztos, hogy nem hierarchikus az alterek elrendezése :) Vagy legalábbis nem törvényszerűen. Van olyan, amikor szinte mindegyik tud a többiekről. Az már a gyógyulás útján van a legtöbb esetben, ahol a rendszerben lévő alterek tudnak egymásról.

# 4/4Időpont máj. 28. 23:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan magyaráznád el egy antiszociálisnak az emberi értékeket?
Vajon ez már Borderline személyiségzavar?
Borderline személyiségzavaros emberrel tapasztalatok? Hogyan kell elképzelni a dührohamaikat vagy az intenzív szeretetüket?
Lehetséges, hogy egy disszociatív személyiségzavaros ember másodpercenként váltogasson két személyiséget?
Elindítottam a leszázalékolásom. Bipolàris zavar, Ocd, személyiségzavar. Voltam bizotság előtt is. Van esélyem rá? Kb mikor küldik ki az eredményt?
Mi a különbség?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!