Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Marihuana leszokás?

Flegmahhh kérdése:

Marihuana leszokás?

Figyelt kérdés
Üdv! Korábban volt mar ezzel kapcsolatban kérdésem,amiben sokat orvost ajánlottak leszokást illetően. Röviden és tömören a főbb téma és a kérdésem az a marihuana köré épülne. Kezdem ott,hogy bioval kezdtem valahol 2013-14 ben. Hasonlóan volt az élettörténetem mint Bajzáth Sándornak ahol a szüleim vagyis csak édesanyám mivel a szüleim elváltak így ő volt aki kihúzott a szarból mindig..hozzá teszem,hogy a mai napig rendőrséggel gondom nem volt,de komolyan még volt,hogy elöttük szívtam is. Viszont elítélendő,de még Volán melett is csapattam. Most tényleg én vagyok a legrosszabb ember a földön,hogy így veszélyeztetek másokat,de halkan megsúgom semmi parádés dolog nincs benne...nem olyan mint az alkohol igaz lehet egyén függő,de nekem problémám sosem volt vele,de még igazoltatás közben sem. Igaz ami igaz érdekel a vezetés és tényleg jó is csinálom esszel normálisan...viszont a lényeg az lenne,hogy beépült az életembe a Fű...olyan szinten,hogy kihagyásaim 5 év alatt annyiban merült ki míg max 5 havonta szokott 2 hetek kimaradni ha nincs leszállítva anyag...aztán sajnos hiaba keresek 2kiló felett..a munkámra nem hat ki azt példasan és precízen megcsinálom. Vannak pontok mikor sz..k bele,de az nagyon ritka tehát lényegében nem nagy dolog,de viszont amit ad azt el is veszi tőlem rendesen...6 hónapja együtt vagyok a barátnőmmel és néha ő is bele bele szippant,de havonta talán 1x 2x...ami sajnos nekem rossz hír,hogy ő tisztában van vele,hogy mit csinálok,de 2 hetente lett megbeszélve,hogy akkor teljesen haragmemtesen ő ezt megengedi. Tényleg nagyon szeretem és azon vagyok hogy változtassak,de mindig azon kapom magam,hogy ha kifogyok már akkor megjön a motiváltság es én teszek ellene,hogy veget vessek ennek a sajat magam becsapásából. Aztán másnap mintha ez megsem történt volna ugrok levenni pénzt aztán beszerzés..majd most beosztom majd most kicsit vissza veszek..hat nagyon nem így van...külön pakk külön mennyiség és megy a kevesebb a 2 heti "fedő sztoriba" ami annyit tesz,hogy hazudok a barátnőmnek..igen szemét vagyok tudom és mérhetetlenül sajnálom,de sajnos ezzel nem segítek magamon meg főleg nem. Szóval ő úgy tudja csak 2 hetente,de közbe minden nap min 2 joy max 4-5. Ami semmi jóra nem vezetett eddig penzemmel nehezen jövök ki pedig elköltöztem baranőmékhez és semmit nem kell fizetnem mint,hogy a baratnőm kajaját es minden ilyen dolgokat. Alap szinten 40-50 ezret elsuhintok spanglira van kikor többet. Es mar bele faradtam,de ha le akarok mondani róla akkor úgy erzem semmihez nem fogok tudni kezdeni meg ez kell mert egyszerüen mennyivel jobb úgy csinálni mindent,hogy bevagyok tepve mindent jobb vele,de nagyon sok a hátranya...sajnos a baratnőm hugaval nem vagyok jóba aki 4 eves szeretem de a kattogás miatt úgy érzem nem foglalkozok vele eleget és ha feljön hozzánk a szobába ideges leszek mert én a saját szvérámban akarok lenni..pedig normál esetben nagyon jószívű és tényleg mas amikor nagyon jó a kedvem és más mikor csak a tépésen jár az eszem. Volt mikor úgy téptem,hogy gyorsan hamar míg baratnőm fürdik vagy valami akkor gyorsan még az sem zavart ha meglatszik rajtam mert ugye tudja milyen ez azonnal kiszúrta,de én akkor is kimagyaraztam...álmos,fáradt,fáj a fejem stb....a problemam az,hogy nagyon sok almom lenne pl vállakozas ami erdekel,de nincs befektetni valóm mert mit tegyek félre ha éppne kijövök a pénzemmel.. segíteni nem tudok csak ritkán mert egyszerüen félek az emberektől félek odamenni és félek segítséget ajánlani... abban szeretném a segítségt kerni,hogy ha teljesen nem is,de tudom magamról,hogy a legbrutálisabb függőségben vagyok jelenleg is eppenséggel beosztani sem tudom,de hogyan ha egyszer nem is teljesen,de legalabb annyira vissza tekerni az időt,hogy vissza terjek az esti jól eső cigikhez? Ebben kerném a tapsztalatokat miként jarjak el? Szerntem a valtozás,de sajnos egy időhurokban ragadtam?

2019. máj. 29. 03:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyi lemaradt,hogy 22/F vagyok.
2019. máj. 29. 03:23
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Húha hát ez eléggé kemény. Nekem az unoka bátyám füvezik, és nem tudunk neki mit tenni, mert nem hallgat az emberre (együtt nőttünk fel nálunk is lakott igazából 13 éves korától kezdve, és édestesvéremként szeretem őt, ezért féltem annyira 4 év köztünk a különbség ő most 18 éves.) igazából semmi és senki nem fog tudni neked segíteni, ha nincsen akaraterőd letenni róla. Az nem megoldás, ha csak esténként szívsz el egy picit, mert akkor ugyanúgy vissza fogsz szokni rá, egy idő után (nem olyan sok idő kell ahhoz...) te azt mondod, hogy a barátnőd nem veszi észre rajtad, mert ki tudod magyarázni magad mi dig valamivel, de nekem hidd el, hogy csak nem akar veszekedni és vagy kellemetlen helyzetbe hozni téged, vagy vádolni akármivel,amiről ő jól tudja, hogy az úgy van, de ha te azt mondod, hogy nem, akkor muszály neked azt elhinni. Mi is mindig tudjuk, amikor be van állva valaki, de nem szólunk neki. Már volt olyan is, hogy az unoka bátyám azt mondta, hogy " na látod észre sem vette senki, hogy én szívtam, mert rajtam nem észrevehető", de nagyon is észrevehető volt rajta, csak senki nem szólt neki erről. De még mielőtt te azt hinnéd, hogy a barátnőd ezt tűrni foglya hát tud, hogy nem, mert egy idő után, akárki bárki be tud sokalni attól, hogy nem tud félre tenni egy forintot se, és nem élhet ék nyugodtan, kényelmesen, mert a szeretője függő... Rajtad semmi és senki nem fog segíteni, csak is az akaraterőd, az, hogy van annyi lelki erőd, hogy lereszel róla. Nem mondom, hogy könnyű lesz, mert nem lesz az, de majd, amikor leszoktál, és a cucc nélkül is boldog tudsz lenni, akkor majd lát i fogod, hogy mennyire egy jó döntés volt ez, mert kitudja, hogy - hogy alakult volna az életed, ha nem teszed le. Ezt fogod majd mondani, amikor a barátnőddwl össze házasodtok, amikor leszek gyerekeitek, és boldog leszel. De azt most megmondom, hogy egy idő után, már nem azért fogsz szívni, mert, hogy te attól leszel boldog, hanem azért, mert boldogtalan vagy, és akkor, amikor éppen beüt akkor nem gondolsz arra, hogy mi mindent el*sztál... Én soha nem drogoztam, és jelenleg nem is áll szándékomban. De ezt én csak jóból írtam neked, mert még nagyon fiatal vagy, akit túl sok sérelem ért, és így próbálod meg feldolgozni azt, ami a múltban történt. Mint már mondtam nagyon fiatal vagy és ne b*szd el az életedet, van egy jólfizető állásos, van egy barátnód, és együtt éltek. Erről az életről nagyon sokan álmodoznak, ami neked 22 évesen megadódott,és ezek az emberek nem a fűről álmodoznak, hanem a boldog normális életről, ami neked megadatott, és nem szabad, hogy elcsesszed! Gondold át az egész életedet, vegyél egy nagy levegőt, beszéld meg a barátnőddel, ezt az egészet, és kérd a segítségét. Mond azt neki, hogy valószínűleg most többet fogtok veszekedni, sokkal idegesebb leszel, de ha szeret, akkor kibírja ezt a kis időszakot, amíg leszoksz róla, és segít neked. Ha van egy cseppnyi eszed, akkor nem, hogy esténként, de SOHA többet nem nyúlsz a drogokhoz. Ha elhatározod magad, kibírod 1 hónapig, hogy nem nyúlsz hozzá, és utána megint vissza szoksz, akkor tönkre fog menni az életed. Ja és az, hogy addig szívsz el gyorsan egyet, amíg a barátnőd zuhanyzik, és ő nem látja rajtam, mert ki tudom magam magyarázni, azzal nem a barátnőjét, hanem saját magadat csapod be. Járj el egy olyan csoportba, ahol ilyen emberek vannak, vagy menjél el orvoshoz, abból a pénzből, amit a drog rá szánsz, és akkor nem marad pénz fűre, ha magadtól nem megy.
2019. jún. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Levi1212 válasza:

16F

4.osztáy vége fele "hívtak be" először cigizni, rossz élmény volt, fájt a fejem, hányingerem volt. Mindezek után 7.osztályban kaptunk rá néháy barátommal, havi 2-3 házibuliról volt szó. Gimis korszakomra már csúnyán ragaszkodtam hozzá, ezt látván a következő taktikát alkalmaztam. Egy idő után semmirekellőnek érzetem magam miatta és ez egy depressziószerűséghez vezetett. Egyszerűen elkezdtem olyan dolgokat csinálni amiben régen örömömet leltem: deszkázás, kosárlabda, ilyenek. Pár hónapja dolgozni kezdtem és rájön az ember, hogy csak akkor érdemli meg ezt az érzést, ha megdolgozik érte, értsd heti fizu után 1-2 pontra beruházól és műszak végén jólérzed magad. Én már csak heti 1-2x csinálom és sokkal jobb így minthogy hülyére szívod magad minden nap. Töltsd hadznosan az időd mert az életed nem a kattogásról szól.

2019. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!