Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet erre a megoldás?

Mi lehet erre a megoldás?

Figyelt kérdés
17/f vagyok, a történet úgy kezdődik, hogy amikor elsős lettem szorongani kezdtem, először csak mondjuk fellépéseknél, vagy amikor sok ember közé kellett nenni,és kiállni eléjük akkor hányingerem volt. Az idők során ez sajnos romlott a következő fokozat az volt, hogy mindenhova kellett magammal egy üveg vizet vinni, és akkor nem szorongtam, nem volt hányingerem. Sajnos mióta elkezdtem a középiskolát azóta mégjobban romlott az állapotom, teljesen magamba zárkóztam, akivel kapcsolatba voltam azokkal megszakítottam mindent, nem is akarok találkozni senkivel, mostmár bárhova megyek folyamatosan iszonyatos hányingerem van és ösztönösen összeszorítva tartom a fogsorom, ilyenkor beszélni se tudok, rengeteg innivalót kell magammal vinnem, mert, ha nem egyszerűen mégjobban szorongok,többször iskolában is van pánikrohamom, szinte folyamatosan(kisebb megszakításokkal) megy a hasam, a hajam csomókba pereg, és el is híztam, enni nem is tudok csak, ha hazaérek és tudom, hogy már aznap nem kell sehova mennem, a munkában és minden másban meggátol ez a dolog, nagyon szeretnék vezetni, leérettségizni, dolgozni, és úgy összességében teljes normális emberi életet élni, de így nem megy! Voltam egy pár orvosnál, volt akinél 190 volt a vérnyomásom és nem hitte el, hogy otthon csak 110, gyanakodtak arra is, hogy a pajzsmirigyemmel, vagy a mellékvese hormonommal, vagy a szivemmel lehet valami gond, de semmi, nemrég volt egy sipolyom és ott az orvos azt mondta én egy kész idegroncs vagyok és a sipoly is az ideg miatt volt és szerinte más bajom is lesz ebből, volt múlt évben alvás zavarom azon a melatonin tabletta segített, de a többi tünet maradt, volt pszihológusnál is, de felesleges pénzkidobásnak éreztem, a szüleim nem nagyon elfogadóak a dologgal kapcsolatban, a fater csak azt visszi, hogy erőt kéne magamon végre venni és normálisan viselkedni, anya megértő, de nem visz el semmi komolyabb orvoshoz, meg nem is engedi, hogy elmenjek, mert nem akarja, hogy bogyókat szedjek... Vajon van ebből kiút? Valami segíthet? Mit tegyek? A válaszokat köszönöm.

2019. máj. 31. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Édesem! Olyan jó lenne ha a szüleid megértenék, hogy a gyógyszer nem az ördögtől való dolog! Segítségre van szükséged és szerintem egy enyhébb antidepi már helyrehozna! Engem legalabbis helyrehozott!

Ha solba kerül a pszichológus, akkor ne magánorvoshoz menj! A szuleiddel beszelej, hogy segitsegre van szukseged


Én pár hónapja az utcára se mertem kilépni, de jobbsn vagyok! Bármi kérdésed van, írj nyugodtan!

2019. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ide mindeképpen szükség lesz pszichiátriai kezelésre, próbáld meg rávenni szüleid. Ha más nem, 18 éves korodtól már elmehetsz egyedül is.

Ugyanakkor a pszichológus is sokat tud segíteni, próbálj meg keresni egy másikat, ha az előző nem volt megfelelő, és ne add föl olyan korán, mert a terápiához idő kell.

2019. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!