Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok beszélgetni...

Miért nem tudok beszélgetni senkivel?

Figyelt kérdés
ha társaságban vagyok akkor se tudok nagyon beszélgetni és engem ez idegesit nem tudok mit mondani mindig az van bennem hogy beszélnem kell nem tudom mi a baj velem de egyszerüen nem tudok beszélgetni

#Miért nem tudok senkivel beszélgetni
2019. jún. 1. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rágörcsölsz, az a baj
2019. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert még csak 15 éves vagy. :) Majd egyre jobban belejössz, ahogy egyre többet gyakorlod. Kezdd el! Olyanokkal beszélgess, akiket szeretsz, akikben megbízol, és ha velük már megy, akkor másokkal is. Olyan témákról beszélgess, amikről van mondanivalód, aztán majd egyre inkább olyasmikről is, amik távolabbi témák. Tanulj nyelveket, és ne csak az idegen nyelvű szavakat, kifejezéseket tanuld el, hanem azt is, hogy hogyan kell felhasználni őket - magyarul is.
2019. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rajta vagy az autizmus spektrumon. De fel a fejjel, fejlődni még így is lehet!
2019. jún. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, nehogy már elhidd, hogy autista vagy csak azért, mert még van hova fejlődnöd a kommunikáció terén! Mindenki ilyen tizenévesen! Nem kell, hogy máris tudj beszélgetni. Ami kell, az az, hogy szépen lassan próbálj fejlődni ilyen téren is. Csak közben millió másik téren is fejlődnöd kell, ezért sem könnyű, tudom. :) De nincs veled semmi baj, hidd el, ami abból is látszik, hogy itt is hajlandó vagy beszélgetni velünk. Gyakorold, és menni fog. Ennyi. Mint idegen nyelven is. A nyelvórák azért is hasznosak, mert magyarul is megtanítják, hogy miket kell, lehet mondani különféle szituációkban. Ilyen szempontból is figyelj a nyelvórákon, az is segít. És lazíts! Nagyon sok ember sokkal szívesebben tölti együtt az idejét olyanokkal, akik csak akkor beszélnek, ha tényleg van is mondanivalójuk, mint olyanokkal, akiknek be nem áll a szájuk, úgyhogy ne hidd, hogy az a feladat, hogy folyton beszélj. Előbb hallgasd meg, hogy mások miket mondanak, és majd adja magát, hogy mit mondj. Ha semmi se jut eszedbe, akkor pont az a normális reakció. Egyáltalán nem kell mindent verbálisan is lereagálni. Sokszor elég, ha megjegyzed, amit mondanak, vagy figyelmesen hallgatod őket, mert nagyon sokszor csak azért beszél, aki beszél, hogy megkönnyebbüljön, nem pedig azért, mert kíváncsi a véleményedre vagy tanácsodra az üggyel kapcsolatban.
2019. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok és kegyetlenül szorongok néha ha emberek között vagyok, eleinte csak az volt hogy tömegbe szorongtam de most már 4 szemközt is


Legbelül hiszem hogy ez azért van mert nem találtam meg a társagom akik hasonló értékekkel rendelkeznek és ez végtelenül frusztrál


El kell engedni, meditáció valami eszméletlen hasznos tud lenni,de maradandó fejlodést még nem sikerült elérnem


Csajozni sincs semmi kedve az embernek ha így érzi magát

2019. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha fent vagy beszélgethetünk messengeren akár videó chat is mehet unatkozok nagyon sőt akárki írhat most aki ezt olvassa :'D
2019. jún. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Velem is lehet beszélgetnii 😊😊
2019. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Legbelül hiszem hogy ez azért van mert nem találtam meg a társagom akik hasonló értékekkel rendelkeznek"

Igen, ettől lehet. Találd meg őket!

"El kell engedni ... maradandó fejlodést még nem sikerült elérnem"

Azért nem, mert nem elengedni kell az egész ügyet, hanem meg kell találni azokat, akikkel egy hullámhosszon vagy. Legalább a neten találd meg őket, ha az könnyebb, aztán abból is kialakulhat személyes kapcsolat.

"Csajozni sincs semmi kedve az embernek ha így érzi magát"

Hát addig mindenkinek jobb is, ha nem csajozol. Előbb magaddal jöjj egyenesbe, aztán majd jönnek a csajok is, de amíg az rí le rólad, hogy te magad se vagy jóban magaddal, addig másoktól se várd el.

2019. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!