Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki szedett már gyógyszert...

Valaki szedett már gyógyszert szociális fóbiára?

Figyelt kérdés

Megéri?

Mellé terápia?

Meddig kellett szedni?

Milyen súlyos volt?



2019. jún. 2. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem gyógyszer kell, normális külső!


Normális haj, meg egy jó ruhatár.

2019. jún. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Külsőmmel nincs baj.
2019. jún. 2. 11:15
 3/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy csendes visszahúzódó és szorongó vagyok.

2éve próbálom tudatosan leküzdeni, de még nem sikerült.


Külsőmmel semmi baj nincs ilyen téren nincs problémám.

A belsőmmel nem tudok kiegyezni.

Önbizalomhiány, alacsony önértékélés, ebből adódó fóbia, megfelelési kényszer. Ezekkel van a probléma.

El kezdtem járni pszichológushoz is. Mert úgy érzem egyedül nem tudok felül kerekedni ezen. 3x voltam pszichológusnál, de eddig még nem jutottunk sokra.

2019. jún. 2. 11:23
 4/13 anonim ***** válasza:

1-es,a szociális fóbia nem egyenlő a rossz önértékeléssel.


Jó a külsőm,mégis szociális fóbiás vagyok.


Valójában a társas helyzetektől félünk.Illetve nem feltétlen félelem,hanem szorongást szül,így folyton energiát vesz el.


A félelem a gondolatokból ered.

Na már most olyan gyógyszert nem találtak fel,amikor a tudatodból kizárják a negatív gondolatokat.

A szorongásoldók max a fizikai tüneteket enyhítik,már akinek,kérdés milyen fizikai tünetei vannak.


Valójában az alkohol a legjobb szorongásoldó,bár én még sosem ittam,de láttam embereket,olyankor szabadulnak fel,kevésbé szoronganak,mert nem érzékelik a valóságot olyan erősen.


Na,de van ennek értelme?Az alkoholizmussal lentebb vagy a lejtőn.


Valójában a legjobb gyógyszer rá a sok pénz.

Lefogadom a milliárdosok nem szociális fóbiásak,mert nem függnek más emberektől,nem kell elviselniük más embereket,anyagi biztonságban élnek,nincsenek másoknak kiszolgáltatva.


Na,de erre van realitás?Lottón nyerni?Nincs...

2019. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs kifejezetten erre való gyógyszer, ezen inkább terápia segíthet.
2019. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A 4-es nagyon fején találta a szöget. Nyilván egy halom pénzzel megoldódna a legalapvetőbb probléma, a jövőtől és egyben az önállóságtól való rettegésem. Csak itt egy ilyen tyúk-tojás probléma van nálam, mert kérdés, hogy mitől van ez az általános szorongás, jobb szó híján a talpraesettség hiánya, az életképtelenségem? Lehet, hogy pont a szociális fóbiától, mert tudom, hogy így nem lehet boldogulni, és attól tartok, hogy még a rengeteg pénztől sem lennék életrevalóbb.

De még az is lehet, hogy pont ez az anyagi biztonság és ezáltal az egzisztenciális félelem csökkenése jelentené számomra is a fordulópontot, és még így szociális fóbiásan meg túlérzékenyen is lehet, hogy eltengődnék valahogy a sok pénzzel. Ezek a legalapvetőbb félelmei az embernek, és ez egy ördögi kör, mert ez a tyúk-tojás örvény egymást erősíti. De ahogyan írtam, tényleg nagy igazság a kiszolgáltatottságból, függésből eredő félelem. A sok pénztől nyilván megpróbálnám megnyugtatni magam, bátorságot meríteni, és hátha tényleg magabiztosabban tudnék az emberekkel kommunikálni. Tehát jó eséllyel megbomlana a fentebb említett egymást erősítő ördögi kör. Csak sajnos sok pénz kéne ehhez.

2019. jún. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem iszok, meg eddig gyógyszereket sem szedtem.
2019. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tehát amire ki akartam lyukadni, hogy a sok pénztől még ha esetleg nem is lennék bátrabb, bár ezt nyilván nem tudom, mert sosem volt sok pénzem, éppen ellenkezőleg, de egyértelműen lecsökkenne ez a borzasztó, bénító jövőtől való félelem, ami a legnagyobb gond.
2019. jún. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Viszont a gazdag emberek meg pont attól lettek azok nagyrészt, mert eleve nem is voltak szorongók. De tényleg, a sok pénz, ha mondjuk nyernénk esetleg, akkor az a mi helyzetünkön is javítana egyértelműen.
2019. jún. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!. Én esetemben a pénz nem oldaná meg teljesen a problémát úgy érzem. Egyetemre járok és olyan szakot végzek, amivel nagyon jól tudnék keresni, de ez nem boldogít. Attól félek, hogy nem tudom megállni a helyem a munkahelyen, életben. Nekem a boldogságot az jelentené, ha felszabadultan tudnám magam érezni emberek társaságában.
2019. jún. 8. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!