Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Szorongás,...

Mi bajom lehet? Szorongás, stressz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szóval.

Észrevettem, hogy más emberekkel ritkán beszélek. Amikor szerelemről van szó, vagy csak szimplán a családról, rögtön megváltozik a hangulatom.

Gyerekkoromban, ötödikesként kezdődött minden. Nagyon elhíztam, nem szerettem a testem. Sokat piszkáltak, kiközösítettek. Egy ember volt az, aki a barátomnak vallotta magát. Komolytalan volt, és nem mertem neki elmondani a gondjaimat, bár nem is akartam, hiszen önsajnáltatásnak veszi.

Nem tettem kárt magamban, viszont egyre jobban zárkózottabb lettem. Mosolyogtam, hogy lássak, semmi bajom. A családomban se volt a legcsodásabb a helyzet. A szüleim veszekedtek, apám beteg lett. Elváltak, amit talán még most se dolgoztam fel. Mindig is érzékenyebb típus voltam. Ha a testvérem beteg volt, és elájult, sírtam miatta, pedig nem történt nagy baj.

Folyamatosan "beteg" voltam. Egyre jobban kiközösítettek.

Mindig remegett a szemhéjjam, a kezem. Rossz álmaim voltak, amikor egyáltalán álmodtam.

Fejemben újra s újra lejátszódnak azok a fájó jelenetek. Néha már képzelődöm, hogy itt vannak azok az emberek. Testileg, és lelkileg is bántalmaztak, középiskolában is.


Tudom, hogy valami nincs rendben velem, de menjek el orvoshoz?



2019. jún. 2. 12:03
 1/4 A kérdező kommentje:
19/L
2019. jún. 2. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne orvoshoz menjél, mert nem vagy beteg, hanem pszichológushoz.
2019. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

ja, mert a generalizált szorongás, vagy a depresszió, vagy más mentális betegség nem betegség, vagy mi, kedves első?

a pszichológushoz is járnak beteg emberek, nem csak a pszichiáterhez

kérdező, ha nem akarsz pszichoterápiát, akkor menj pszichiáterhez, ha inkább gyógyszerek nélkül oldanád meg, akkor pszichológushoz (bár szerintem ötvözve érdemes, persze csak, ha szükséges is)

2019. jún. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyit írt a kérdező, hogy zárkózott, érzékeny, rossz álmai vannak és kiközösítették. Ez nem betegség. Nem igényel gyógyszert. Pszichoterápiát igényel.
2019. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!