Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azért rossz a közérzetem,...

Azért rossz a közérzetem, mert eszembe jutnak a negatív dolgok, vagy azért jutnak eszembe a negatív dolgok, mert rossz a közérzetem?

Figyelt kérdés

Általában pozitív embernek tartom magam és próbálok is az maradni, de néha rámtörnek a negatív gondolatok és akkor a hangulatom is negatív lesz. Azt viszont nem tudtam megállapítani, hogy alapból a negatív hangulatom miatt törnek rám ilyen gondolatok, vagy a negatív gondolatok miatt ilyen a hangulatom?


Példakánt fel tudom hozni volt barátnőm, 2 éve vége és kellett pár hónap mire túltettem magam rajta. Most viszont 1-2 hete amikor eszembe jut, nagyon rossz érzés fog el, amikor rossz a közérzetem, de amikor jó, akkor meg teljesen semlegesen gondolok rá.


Ez mi lehet, pszichológus segíthet rajta?



2019. jún. 2. 12:32
 1/2 Skatebird ***** válasza:
100%

A negatív gondolatok és a rossz közérzet kölcsönösen erősítik egymást. Nem törvényszerű, hogy mindig ugyanaz váltsa ki a másikat.

Ha bármelyik jelentkezik, próbáld nem belelovalni magad, próbáld elterelni a figyelmedet valamivel, ami jó érzéssel tölt el és leköt.

De ha úgy érzed, még mindig nem tudtad egyedül feldolgozni a szakítást és szívesen beszélgetnél egy pszichológussal, keress fel egyet, biztosan tud segíteni. Vagy kérj beutalót a háziorvostól, ha nem akarsz magánrendelésre menni.


Sok jó közérzetes napot kívánok!:)

2019. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez szerintem tyúk vagy a tojás dilemma :D
2019. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!