Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerencsejáték-függőség (? )

Szerencsejáték-függőség (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves vagyok, most fejeztem be az egyetemet. Korábban gyakran raktam lottót, kaparós sorjegyet, de semmi túlzó nem volt benne; egyetemista éveim alatt sem volt különösebb anyagi problémám, persze „csóró kolis” voltam, de nem azért mert eljátszottam volna a pénzt.

1 évvel ezelőtt kezdődött a problémám, amikor eljátszottam kb. 30 ezret a focivb-n, majd regisztráltam egy online kaszinóba az utolsó megmaradt pénzemen. 30 ezerből bumm 600 ezer forint, kevesebb mint egy hét alatt, rulettel. Adrenalin-löketek megvoltak, az órák perceknek tűntek, míg nyertem. Az első kifizetésemből kifizettem anyukám aranyait, amik a zálogosnál voltak. Ez után jött a baj. (nem mondtam, hogy honnan van a pénz, illetve: nem szerencsejátékból)

Sok minden történt az elmúlt 1 évben, a lényeg, hogy 2 millió – 2,5 millió forint között vagyok, mínuszban, ebben rengeteg diákhitel van, valamint olyan pénz, amit majd előbb-utóbb vissza kellene adjak (semmi illegálisat nem követtem el, erre mindig figyeltem, meg nem is éreztem soha késztetést). Tudom, hogy abba kell hagyjam, viszont jelen pillanatban ezt nem engedhetem meg magamnak sajnos.


Kívülről fújom már minden szenvedélybetegséggel foglalkozó oldal tanácsait, és a tüneteket tapasztaltam, a mentális dolgokra gondolok (depresszió-hangulat, adrenalinhullámok, fáradtság, lelkiismeret-furdalás). Viszont ezeket már nem érzem. Legutoljára 1 héttel ezelőtt játszottam, 7 ezer forintból 80 ezer forintot nyertem néhány óra alatt, mely nagy részét kivettem és visszafizettem néhány tartozásomat.


Tehát: a pénzügyi problémák megvannak, titkolózás, hazudozás, viszont nem érzek kényszert arra, hogy játsszak: egyszerűen kilátástalan a pénzügyi helyzetem, muszáj megoldjam valahogyan és más módot nem találok rá; a szerencsejáték 100%-ban eszközzé vált számomra. Nem vagyok depressziós, bánom, hogy ennyi pénzt elbuktam, de nem stresszelek rá annyira. Abba szeretném hagyni a játékot, én lennék a világ legboldogabb embere, de most nem tehetem meg. Megtehetem, hogy még egyszer utoljára megpróbáljam egy kicsit nagyobb összeggel.


Szeretnék találni egy hobbit, elfoglaltságot; barátnőmmel 2 éve együtt vagyunk (tudja, hogy régebben játszottam, de azt hiszi, már nem csinálom; nem merem/nem mondhatom el neki, hogy még mindig), vele minden tökéletes lenne, tervezzük a közös jövőnket.


Mit tudnátok nekem tanácsolni? Szerintetek mi lehet a ’bajom”? Tudom, hogy szerencsejáték-függő kategóriába tartozom minden szempont szerint, de mégsem érzem magam annak. Egyszerűen a pénzügyi problémáimat kell megoldanom és abba tudnám hagyni a játékot.


Vannak ellentmondások abban, amiket leírtam, de remélem érthető a problémám és volt már valaki ilyen helyzetben, melyből sikerült kijönnie.



2019. jún. 2. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanácsolni azt tudom, hogy fordulj függőségek kezelésében jártas szakemberhez és járjál el a GA gyűléseire. (Névtelen Játékosok, vagy nem is tudom, hogy hívják magyarul, én alkoholfüggő vagyok, az AA-t ismerem.) A gyűléseken találkozhatsz olyan emberekkel, akik sikeresen kijöttek a függőségből és tudnak neked segíteni.
2019. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem biztos, hogyha egy nagyobb összeggel nekiállsz megint, akkor nyerni fogsz, lehet csak elveszted azt is, ami van.

Én nem javasolnám a szerencsejátékot megoldásnak a pénzügyi gondokra.

2019. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani a pénzügyi problémákat illetve letenni a szerencsejátákot,kérdező?
2019. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mínuszban vagy, akkor mi az, hogy nem teheted meg, hogy abbahagyd? Én az általad említett összegnél több pluszban vagyok sportfogadással. Na én vagyok az, aki nem engedheti meg magának, mert ebből élek. Te viszont ezzel csak buksz. Hagyd abba!
2020. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos ebből élsz te bohóc. Jól sejtem hogy te vagy aki mindenhova azt írja hogy 50 milliót pluszba van 1 év alatt?
2022. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!