Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segitség, mit csináljak?

Segitség, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy éve szedtem kb a Rilex 2,5 mg tablettát ami hatásos volt a szorongásomra, napi kétszer egyet. Viszont sajnálatos módon ezt már nem fogják forgalmazni, nem kapható a patikában. Felirt helyette a pszichiáterem egy másikat, és azt mondta le lehet váltani egyik napról a másikra. Én pont igy tettem, tegnap óta szedem az újat (Frisium a neve) a régit meg abbahagytam. Viszont ma reggel óta nagyon kellemetlen tüneteim vannak, álomszerűnek érzékelem a külvilágot, bizonytalan a járásom, kába vagyok, és ami a legrosszabb hogy attól pánikolok, hogy fogok holnap dolgozni, mert nem érzem magam munkaképesnek. Nagyon nem vagyok jól. Mit csináljak, nem akarok kórházba kerülni. A másik meg az hogy két ugyanolyan jellegű gyógyszert nem szedhetek egyszerre . Félek hogy igy nem fogok tudni dolgozni.
2019. jún. 2. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Az átálláshoz idő kell.

Ilyenkor "természetes" az, hogy egyéb tüneteket okoz az egyik megvonása és a másik elkezdése.

A pszichiáterrel megbeszélve, a háziorvossal nem tudod betegszabadságra vetetni magad, amíg sikerül átállni az új gyógyszerre?

Ha nem veszélyeztet, akkor lehet, nem kell kórházba menned. De pl. ettől függetlenül lehetsz munkaképtelen átmenetileg, ami érthető is.

A biztonság kedvéért telefonálj be a munkahelyre, jelezve, hogy betegség miatt nem tudsz menni, mész a háziorvoshoz. Nem kell részletezned, hogy mi a "betegség".


Majd írd meg, hogy vagy és hogy döntöttél! Sikeres átállást kívánok! :)

2019. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan dózist szedsz az új gyógyszerből is?

Ugynaaz a kettőnek a hatóanyaga?

2019. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!