Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Ez már...

Depressziós vagyok? Ez már annak számít?

Figyelt kérdés

Már fogalmam sincs mikor kezdődött ez, de csak mostanában 1-2 hónapja erősödött fel ez bennem. Mostanában állandóan motiválatlan vagyok és nincs kedvem semmihez, nem érdekel semmi. Régebben sem voltam az a túlbuzgó figura ez igaz, de régebben heti ötször edzettem, sok időt töltöttem a számomra fontos emberekkel, és szerettem zenélni is. Egy nagyon szép jövőképben reménykedem és minden nap tettem érte. Viszont ez elmúlt. Körülbelül 2-3 hónapja hagyhattam abba a sportolást. Azóta egyre kevesebbet vettem elő a hangszereim, végül már egyáltalán nem. Ha a barátaim elhivnak valahova egyszerűen lemondom mert nincs kedvem semmihez. És most már nincs előttem semmi jövőkép sem. Semmit nem látok magam előtt, csak a szürke és ugyanolyan napok váltakozását. Suliban egyre kevésbé tudok figyelni az órákon, pedig tenyleg szeretnék. És ha hazaérek is csak ülök a tv előtt és nem csinálok semmit. Estére mindig megjelenik bennem egy minimális motiváció, hogy változtatnom kene, rendbehozni mindent de ez másnapra elmúlik és mikor ott tartok, hogy sportolhatnek, vagy bármit tehetnék egyszerűen nincs kedvem bármennyire is akarom. És mostanában egyre többet is eszek, valószínűleg unalmamban. És minden este lefekvés előtt órákig ülök az agyon mert nem akarok aludni, mert tudom, hogy másnap ismét fel kell kelnem es kezdődik minden elölről, így minden nap hajnalban fekszem le és nagyon keveset alszom, emellett minden ejjel felkelek többször, ugy 1-2 óránként. Mostanában lobbanekonyabb is vagyok, minden apró dolog miatt ki tudok akadni nagyon rövid időn belül.

Ez már depresszió? Mit tegyek ez ellen? Most nem olyan válaszokat kérek, hogy csak lusta vagyok és tehetnék ellene, mert ezzel tisztában vagyok mégsem tudom rávenni magam. Sajnálom ha kicsit hosszú és kusza lett, de csak így tudtam összeszedni a gondolataimat. Válaszokat elore is Köszönöm!

16/L


2019. jún. 2. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A lustaság is lehet depressziós tünet.
2019. jún. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eléggé annak hangzik. Azt tudod tenni ellene, hogy elmész pszichológushoz, aki segít kilábalni belőle. Szülőket se ártana bevonni.

A depresszió teljesen le tudja nullázni az energiádat, az szerintem nem lustaság, és nem döntés kérdése.

2019. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annak tűnik- Pszichológus segíthet, adott esetben pszichiáter is indokolt.
2019. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!