Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom, hogy a megfelelo...

Nem tudom, hogy a megfelelo kategoriaba irom a kerdest, javitsatok ha tevedek. A kerdesem: hogy kuzdjem le a depressziom (? )? 😨

Figyelt kérdés

Szoval le irom a kis tortenetem.

En egy 20 eves lany vagyok. Van egy 11 honapos babam. Nagyon szeretem,a mindenem.

Meg is valami nem okes. Amikor apuka vsgy valamelyik mama vigyaz ra akkor tok jo szabadon ..elvezem,hogy azt csinalok addig amit szeretnek. Hianyzik sokszor a regi eletem. A felelotlen bulizas,alvas,a kalandok,spontalitas. Most 0-24ben itthon vagyok kb es a kicsimmel torodom. Neha rossz anyanak erzem magam amiert ilyenekre gondolok :( es most is amiert ezt leirom :( mert annyira szeretem a kislanyom. De ugy erzem,hogy depresszios vagyok. Unalmas az eletem. Mit tehetnek? Aki at esett ezen kerem segitsen :/ jol esett kicsit kiirni magambol. Persze meg tudnam sorolni..


2019. jún. 2. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezen a legtöbb friss anyuka átesik, azok, akik 0/24-ben a gyerekük körül vannak (nyilván az az anyuka, akinek bőven van napi szinten segítsége, babysittere stb. a babája mellett, annál nem olyan hangsúlyos ez az állapot).

Egyébként leírom az első gondolatom: 20 évesen nagyon fiatal vagy, túl fiatalon lettél anyuka. Tudom, hogy biológiailag a legjobb koeban vagy stb., de ha a bulizás, a kötöttségektőp mentes élet hiányzik, akkor túl fiatal vagy még a babához. De a baba már ott van neked, kiérződik a soraidból, hogy nagyon szereted, és szívvel-lélekkel mellette vagy, szval nyugi, ne aggódj, enyhülni fog a depresszió érzése. Ha nem enyhül, te is tudod, mi a dolgod: segítséget kérni vmilyen formában, de leginkább a mindennapokban a baba körül egy mamától, vagy fizetett segítségtől.

Azért írom, hogy fiatalon lettél anyuka, mert engem is elkapott a depi az első babámmal, én akkor pont 30 éves voltam, de nekem már nem a bulik hiányoztak, hanem az alvás, a meghitt beszélgetések a férjemmel, egy jó kis zuhany stb. Én addigra kiéltem magam, éreztem, hogy a helyemen vagyok a megfelelő időben, csak az alvásmegvonástól zombi lettem. Kb. a 3. hónapra helyre jöttem, mire a kisfiam őrült hasfájása enyhülni kezdett.

Fel a fejjel, járj el sokat a babáddal! 11 hónapos, lassan járni fog, irány a játszótér, babafoglakozások, adj keretet a napjaidnak!

2019. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ez az időszak 2 évig tartott. Bár nem a buli hiányzott, csupán az alvás és h jusson több idő magamra. Nagyon befordultam. Engem az tett helyre h újra elkezdtem dolgozni, a kicsim egyre nagyobb, okosabb, könnyebb vele. Alszok, jut idő magamra is, jóval kevesebb mint régen persze de elégnek érzem. Nem vagy rossz anya, fiatal anyuka vagy, nyilván a korod miatt is, korán szültél az átlaghoz képest. De ez meghálálja magát idővel hidd el. Most élvezd ki inkább a babáddal a pillanatokat, hamarosan jóval kevesebb időd lesz rá ( munkahely, ovi stb) akkor visszasírod. Ha nagyon nem múlik a dolog akkor szakembert is felkereshetsz, nem szégyen az! Kitartás!
2019. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szülsé utáni depresszió, nagyon sok anyukánál jelentkezik. Konzultálj egy pszichiáterrel, hogy mit javasol.

Illetve egy pszichológust is javaslok.

2019. jún. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia Nazzi😊
2019. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!