Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életnek?...

Mi értelme van az életnek? Komolyan érdekelne mások véleménye. Csak olyanoké akik szerint van.

Figyelt kérdés

Ez a halál dolog, számomra teljesen értelmetlenné tesz mindent. Hiába csinálok bármit minden itt marad. Szeretnék hosszútávra tervezni, energiát befektetni dolgokba de teljesen értelmetlennek érzem, hiszen akár a következő pillanatban véget érhet az életem. Ez majdnem meg is történt 2 évvel ezelőtt. Azóta érzem ezt az értelmetlenséget. Persze a pillanatnak is lehet élni. De a pillanat sokszor rossz. Vagy sokszor következménye van a jövőre amiért az ember nem mer meglépni dolgokat. Igen tudom maga az út a cél. De egyre kevésbé érzem, hogy ez igaz lenne. Nem történik semmi rendkívüli.....

Még azt sen lehet tudni van e valahol valami folytatás. Ez nem ilyen felkötöm magam fára bejegyzés. Egyáltalán nem sueretnék meghalni soha! Borzasztóan félek tőle mióta majdnem megtörtént és rettenetrsen elszomorít ez a rendszer. Hogy szinte semmi ráhatásom sincs az egészre.


2019. jún. 5. 11:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egyszer úgyis vége lesz, de ha már megszülettem, ki akarom hozni belőle a lehető legtöbbet és legjobbat. Azt csinálni, amit szeretek, ami éltet, azzal lenni, akinek fontos vagyok és szeret (és persze viszont szeretem őt), nevetni, elengedni a sok rossz emléket, mert felesleges emészteni magunkat, ha egyszer úgyis véget ér.
2019. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Szerintem a halállal egyáltalán nincs vége mindennek, csak ennek az inkarnációnak, amelynek tényleg nincs folytatása. Amit itt felhalmoztál - hírnév, anyagi javak, szokások, stb. - nem viszed tovább, mert nem lehet.


Aminek van értelme, azok a tapasztalatok. De nem kell ezt sem üldözni, eléd sodorja az élet azt, amiken át kell esned.


Az egészet egy nagyobb kontextusba érdemes helyezni. Ha elfogadod a reinkarnáció tényét (sok kutatás és egyéni élmény után el tudtam, bár nem a legmegnyugtatóbb forgatókönyv az élethez), akkor sok mindennek lesz értelme, bár bizonyos dolgok továbbra is csak azért kapnak szerepet a jelenlegi életedben, hogy elviselhetőbbé, kellemesebbé tegyék, távlati jelentőségük nincs.

2019. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint minden más élőlénynél. Ha keményen hajtasz, küzdesz, nem riadsz vissza a kockázatoktól, akkor sikeres egyed lehetsz, ehhez valamiben nagyot kell alkotni, lehet az szakma, sport, tudományos élet, művészet, politika, de akár lehet szerencsejáték, celebkedés vagy szervezett bűnözés, fegyveres harc is.


Minél nagyobb sikerre törsz, annál nagyobbat kockáztatsz, mert egyre komolyabb ellenfeleid lesznek. Ha összejön egész jól egy kitűzött szinten (mértéktartó egyensúly az ambíciók és a biztonságra, nyugodt életre törekvés közt) akkor élvezheted ami ezzel jár: hatalom/tekintély/elismertség, jólét, boldog magánélet (akár család-centrikus vagy, akár szexgép).


Ha pedig megvan az egyéni jólét, akkor következő gondolatod az, hogy munkád gyümölcsét családoddal, utódaiddal oszd meg, ne idegenekkel, emlékezetükben éljél tovább. Aki meg még ambiciózusabb, az a történelemben is nyomot akar hagyni, hogy nemzedékeken át hírneve fennmaradjon.


41F

2019. jún. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Az élet értelme nem a munka, se nem a gazdaság, hanem az a felhőtlen boldogság! A boldogságot, amit kevés embernek sikerül megtapasztalnia, azt nem az apró örömök és a javak halmaza adja, hanem a lélek szabadsága! Mikor nem vagy elkötelezve senkinek és semminek!
2019. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

A reinkarnáció ténye nem bizonyítható. Szimlatikus teória, de vagy van, vagy nincs. Erre nem lehet építeni.

Az anyagi javak el esztése zavar kevésbé. Bár elég röhej, hogy egy fél eleten át dolgozol saját otthonért. Aztán lehet lár hónapig/évig élvezed csak majd megmurdálsz. Utolsó, nem értettél meg. Pont annak amit leírtál nincs számomra semmi értelme. Hírnév? Minek? Ki fog emlekezni pár év múlva egy celebre, egy sportolóra, egy énekesre....stb. már wnnyi az ember a földön és annyi a híresség is, hogy a hírnevük alig tart a haláluknál tobább. Küzdeni, küzdeni? Minek? Meghalhatsz bármikor anélkül, hogy elérnéd a célod, vagy pont amikor elérted. Család meg akiket szeretünk? Azok is mind mind meghalnak. Borzasztó és felfoghatatlan érzés mikor valaki aki a napjaid része volt akit szerettél akihez kötődtél nimcs soha többet és lejet tényleg nem találkoztok soha már. Ez annyira szomorú és elviselhetetlen. Mindenki úgy tesz mintha nem is halnának meg, nevetgél meg tervez, meg küzd...komolyan kérdezem. Minek?

2019. jún. 5. 13:07
 6/36 A kérdező kommentje:
4. Látod ezt nem értem. Lélek szabadsága? Hogy lenne szabad mikor be van zárva a testembe és többnyire korlátokat szab nekem. Elég egy betegség és marhára nem fog szárnyalni a leleked sem. Hol itt a szabadság?
2019. jún. 5. 13:11
 7/36 anonim ***** válasza:
Na látod, most magad kifejtetted, hogy semmi értelme, hiszen egyáltalán nem bizonyított, hogy van halál utáni létezés valamilyen formában.
2019. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

"A reinkarnáció ténye nem bizonyítható. Szimlatikus teória, de vagy van, vagy nincs. Erre nem lehet építeni."


Nem is kell építeni, ezt jeleztem a hozzászólásban is. Ez adja az értelmet az innen látszólag értelmetlen napi küzdésnek, amelynek valójában nincs hosszú távú célja az egód szempontjából. Engem nem érdekel, mi van bizonyítva, mi nincs, rengeteg társadalmi-szociológiai jelenség sincsen bizonyítva, mégis nap mint nap érezzük a hatásait.


"Az anyagi javak el esztése zavar kevésbé. Bár elég röhej, hogy egy fél eleten át dolgozol saját otthonért. Aztán lehet lár hónapig/évig élvezed csak majd megmurdálsz."


Anyagi világban élünk, amelyben anyagi eszközök és javak nélkül nem majd murdalnánk meg, hanem szinte azonnal.

2019. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

A jövő új szintre emeli az emberek közti egyenlőtlenséget. Most is a gazdagok sokkal jobb egészségügyhöz jutnak, mint a szegények, de ez ma még nem old meg mindent.


Viszont nagyon gyorsan eljön egy olyan kor, amikor már minden emberi "alkatrész" (legyen az csont vagy szív) legyártható lesz (laboratóriumi körülmények között már emberi szövetekből nyomtattak szívet: [link] Innen csak egy lépés, hogy az agyunk azaz tudunk adathordozóra lementhető legyen (20 év sem kell hozzá), 100 éven belül az emberi szövetekből legyártott testbe visszatöltés is menni fog.

2019. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
2019. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!