Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az, hogy. Mengele?

Normális az, hogy. Mengele?

Figyelt kérdés
Na, kezdem az elejéről 2016 közepétől egészen 2018 őszéig Josef Mengele nevezetű ámokfutót igencsak bírtam..., mert mondjuk ki akkortól kezdtem el kedvelni, mikor sorra jöttek rám bal a csapások... , mint pl. nagyon jó tanulóból rossz, majd egyre rosszabb tanuló lettem, 45kgról meghíztam 60kgra, rengeteg emberrel megromlott a viszonyom, szinte mindenkivel, úgy érzetem hogy sorscsapások sorozata lett az életem... s ekkor voltam 8.-as, ekkor veszik a 20. sz. történelmét töriórákon. Nekem megtetszett a korszak, de 2-3 hónap után mikor már mindent tudtam róla meguntam, mert mindent egy idő után unalmas lesz + a nácizmusban (mondjuk ki őszintén) minden lopott volt a karlendítés, a sas (római birodalom) vagy a szvasztika is.Nem volt egy önálló gondolatuk se, + gyűlöletkeltő az egész. S ekkor jött véletlen képbe a doki. Ő volt ebben a témában a különlegesség,bár először azt se tudtam hogy ki a fene az a Mengele,vele már tovább foglalkoztam első fázisban is min. 4 hónapig, majd foglalkoztatottságom vele kapcsolatban nem csökkent, inkább egyre nőtt. Már halottam róla többször, mondták hogy őrült volt. szemeket színezett kékre savakkal. a mozaikos törikönyvben benne volt röviden pár sorban ,hogy az ikreken kísérletezett. Ez bizar és gusztustalan. S most jön a csavar akkor lett szimpi mikor a degob-on láttam róla 1938-as profilarcképet...mert olyan érzésem volt mintha a lelkembe nézne. Elkezdtem utána olvasni egyre-egyre többet és többet..,s még többet... Mikor már minden fotót és wikipédiát elolvastam, elkezdtem kutatni utána... egy komplett dossziét is elolvastam róla angolul (500 oldal) itt rengeteg erdeti önéletrajz, levél, dokumentum megtalálható volt róla. 2016os március tájéki 3ra bővített wiki cikket is én bővítettem is írtam...Először sokáig nem érdekelt, hogy mit művelt a táborban...,mert én azt figyeltem hogy annak ellenére hogy rosszul tanult és érettségizett (a közhiedelmekkel ellentétben nem volt jó tanuló ez is benne van a dossziéban), mégis elvégezte az orvosit és + filozófia doktorija is lett. Hamar a legjobb helyeken dolgozott jól élt, gazdag gyároscsalád volt a családja, szép párja volt..., a táborban sem lopott aranyat + néha a magyar zsidókkal is rendes volt. ezt a Degob-on is leírják. de máskor viszont elég defektes volt, kidobott pl. vkit az ablakon, vagy összevarratta emberek vénáit. De ami még durva az, ahogy a lányokkal bánt, ezt havas ágnes is leírja a könyvében... ezt el lehet olvasni bárkinek, a könyve elég megrázó vagy amit a zsolt ágnes lányának évanak mondott vagy hogy kinevette a lázas beteg eva mozes kort..., de pl. a rapcsák vilmosnét megmentette a skarláttól vagy pl. laufer jozsef és istván ikrek, ők speciel azt mondták hogy neki köszönhették az életüket mint 14 éves gyerekek..., de olyan is volt hogy tizen vmennyi gyereket öletett meg egy este. Ugyhogy nem tudom, hogy melyik volt az igazi énje ,annyi viszont fix hogy az elméje elég defektes lehetett. De akkor mégis miért volt szimpi ???Na ezt se tudom, talán mert nem akartam elhinni hogy tényleg ilyen lehet egy rossz környezetben egy okos és előtte elismert ember. De az élettől ő is megkapta a pofonokat jogosan elvették a diplomáit, nem lett híres csak hírhedt, az első felesége (a szép nő, Irene) elhagyta, emgrációban élte le élte felét, városi legendák szerint Böhm Arankától meg egy nagy pofont is kapott mikor válogatott...

2019. jún. 5. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nos, a "sok beszédnek sok az alja" leírásodból egyetlen dolog nem világos a számomra, és pedig az, tulajdonképpen mi is a kérdésed?

1. Normális volt-e Mengele?

2. Normális-e az, hogy Te normálisnak tartod Mengelét?

3. Normális dolog-e az, hogy én normálisnak tartom azt, hogy Te normálisnak ítéled meg Mengelét?

4. Normálisnak ítélsz-e engem, amiért magamat normális emberként ismerve, normálisnak gondolom azt, hogy Te normálisnak gondolod Mengelét?


Tehát mi a kérdésed?

2019. jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1. Mengele nem volt normális az fix. Ezt régen is tudtam csak figyelmen kívül hagytam.

2. Nem, de ez engem akkortájban egyáltalán nem érdekelt, hogy erről ki mit gondol. Abban helyzetben amiben voltam 2016-tól 2018-ig, úgy éreztem, hogy nekem is kitartónak kell lenni (a sulim és az emberek miatt), mint neki.

3. Nyilván nem.

4. Normálisnak GONDOLTAM??! Válaszom: Nem. azért nem, mert szép meg minden, hogy akadémikus akart lenni már 30 évesen, de minden áron?? van, amit az én gyomrom se vesz be, na ez olyan... Most meg már még rosszabbul is lettem tőle egy ideje, és ez nem véletlen. Ennek okai a következők: Azt mondta a magyarokra, hogy az egy barbár nép, na itt felment bennem a pumpa. Vagy ott is felment a vérnyomásom, mert ő minden jól csinált csak a történelem át van írva. Na ez is blödség. A KÉRDÉSEM PEDIG AZ LETT VOLNA, HOGY NORMÁLIS DOLOG AZ A LEÍRT DOLOG ALAPJÁN, HOGY AKKORIBAN ÉN NEM UTÁLTAM A MENGELÉT?

2019. jún. 6. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

"A KÉRDÉSEM PEDIG AZ LETT VOLNA, HOGY NORMÁLIS DOLOG AZ A LEÍRT DOLOG ALAPJÁN, HOGY AKKORIBAN ÉN NEM UTÁLTAM A MENGELÉT?"

A válaszom tömör, és egyszerű: NEM!!! Nem normális dolog, mert azt az embert csak és kizárólag elítélni és gyűlölni lehet, és ez alól számára nincs felmentő körülmény.

2019. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ... S végig gondolva, amit mondtál az a 100% igazság róla...s most végleg ezt a témát le is zártam, evvel magamban. KÖSZÖNÖM a választ tényleg, erre volt szükségem már egy ideje!!!
2019. jún. 6. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg mivel nem voltál elég tájékozott Mengeléről és elképzelt képed volt róla nem gáz hogy nem utáltad meg őt. Sokaknak Hitler a példaképük tízen éves korukban. Miért? Mert műveletlenek, nem olvastak még eleget, nem beszélgettek eleget idősekkel, nem hallgattak meg vagy olvastak el másik oldaltól dolgokat. és ehhez kell idő, érettség. Tizenévesen szerintem nem bűn bizonyos dolgokat szeretni, amíg nem tudja mit is istenít. De ha van rá mód járjunk utána dolgoknak mert aztán szégyen lesz az egész vissza gondolni rá.
2019. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Doros ***** válasza:
85%

Én nem foglalkoztam Mengele életrajzával, de nem teljesen értem a zaklatottságnak ezt a szintjét.


"akkor lett szimpi mikor a degob-on láttam róla 1938-as profilarcképet...mert olyan érzésem volt mintha a lelkembe nézne." - írod. Nyugtass meg, hogy nem valamiféle picasso-i látásmód hatására tudott egy profilkép a szemedbe nézni.


Ahogy így futtában keresgélve látom, jóképű pasas, jó képességű orvos lett volna, de ha képzettsége ellenére el tudta fogadni a fajelméletet, akkor valami félreketyegett benne. Úgyszintén a részvétlen emberkísérletei...

2019. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézus szerint mindenkiben van valami jó. Ez nyilván Mengelére is igaz, csak sajnos benne nagyon sok rossz volt. Jézus nyilván megbocsájtott volna Mengelének ahogy azoknak is akik kivégzik, már ha sikerült volna elfogniuk.
2019. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl. miközben Mengelét éppen húzzák fel a bitóra, Jézus azt mondaná: Atyám bocsáss meg neki, mert nem tudta, hogy mit cselekszik.
2019. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!