Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a sötétben és azt...

Félek a sötétben és azt képzelem, hogy valaki vagy valami követ és meg akar ölni?

Figyelt kérdés

Nem csak az utcán, de még a házban is folyton magam mögé nézek, hogy nincs-e ott valami. Közben mondom magamnak, hogy semmi okom sincs rám, nem fenyeget semmi, ez az érzés csak illúzió, de akkor is érzem. Fényes nappal is, ha nincs senki körülöttem, akkor ahogy sétálok gyakran magam mögé nézek. Édesapámnak skizofréniája volt. Hangokat nem hallok és hallucinációim sincsenek (még?). Csak ez a "diszkomfort" vagy képzelgés.

Lehet, hogy túl komolyan veszem?



2019. jún. 7. 02:36
 1/4 Hit Remény Szeretet válasza:
100%
Szia.Javaslom,látogasd meg a háziorvosodat és mesélj neki erről,mert lehet,hogy ez még csak kialakulóban van nálad és problémával küzdesz,de még orvosolható.Az ilyen dolgokat nem szabad félvállról venni!
2019. jún. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Az ember életének van egyfajta ilyen időszaka, különösen ha kiskamasz-kamasz, hogy fél a sötétben, azt gondolja: "valami figyeli", stb... Nem biztos hogy aggódni kellene.
2019. jún. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 22 éves vagyok, volt már hogy 1 évig egyedül éltem albiban, most párommal élünk együtt. Néha nekem is eszembe jut ez, bár én inkább "szellemi" lénytől félek és nem "valódi" embertől. Ami nekem ilyenkor segít az a kutyám (egy nagytestü kutyus,aki simán meg tud védeni), ilyenkor mindig arra gondolok hogy ha lenne ott valaki, a kutyám úgyis egyből jelezni. És ez mindig megnyugtat. Javaslom neked is ezt, vagy esetleg macskát. Én biztosan nem tudtam volna egyedül élni, ha nincs mellettem a kutyàm.
2019. jún. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Leo Craft válasza:
76%
Nekem is gyakran van ilyen érzésem, de még nem vagyok kamaszkorban. 10 éves vagyok. Amúgy én is néha így érzem, és amikor ezt olvaltam akkor is körülnéztem, hátha valaki...
2019. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!