Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyógyszerek (pszichiáter)...

A gyógyszerek (pszichiáter) segíthetnek egy megfáradt emberen?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy már nem vagyok képes semmire, egyszerűen fáj az élet, fáradt vagyok, de nem a kialvatlanság miatt, depressziós vagyok, nem forog az agyam, mintha nem lenne már erőm. Pedig csinálni kéne a dolgokat, egyetemen vagyok, dolgoznom is kéne, de jelenleg arra sem vagyok képes, hogy egy utcát felseperjek, egyszerűen halott vagyok, menni is úgy megyek már, mert a szememet sincs erőm normálisan kinyitni. A vérképem jó, hormonok is rendben vannak, vagyis voltak pár hónapja, de már annyi energiám sincs mint akkor. Pár éve is depressziósnak tartottam magam, de az semmi volt a mostani állapotokhoz képest. Elmegyek a haverokkal is valahova és nem tudom felfogni amiről beszélnek (pedig erőltettem, szeretném ha jobb lenne), nem tudok csinálni semmit... Antidepresszáns mit hat? Szerotonin visszavétel gátló lenne, de a 0-ról mit gátol vissza (amúgy komolyan ezen múlik az energia, a szerotoninon?)?

2019. jún. 8. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A leghatékonyabban magadon tudsz segíteni. Az, hogy egy szer elnyomja az érzéseid, a gondolataid, az nem megoldás, csak a tünet kezelése.
2019. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen volt hogy magamon tudtam segíteni, de csak úgy, hogy hazudtam magamnak, átvertem magam, de szánalmasnak tartom olyan felfogással élni, ami nem igaz, jelenleg reálisan állok magamhoz, az életemhez, a jövőmhöz és a realitás nem épp szerotonin fokozó dolog. Tehát az szeretném, hogy legyen energiám ehhez a szarhoz (legalább annyi hogy a kötelességeimet végig csináljam), úgy hogy közben tisztában vagyok vele, hogy szar és a talajon maradok (de ha tisztában vagyok vele akkor meg nincs szerotonin, ha nincs szerotonin, nincs energia), az a helyzet, hogy gondolom a gyógyszer is átverne. Az egész egy ördögi kör.
2019. jún. 8. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor annak idején bebuktam a főiskolát, nagyon mélyre kerültem, akkor a legszarabb depresszióból segített kilábalni az antidepi. Úgy tudnám leírni, hogyha a hangulat minusz 5 és plusz 5 között írható le, akkor a minusz 5-ről a 0-ra, vagy max. 1-re fölhozott pár hónap alatt.
2019. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát menjél orvoshoz és egyidejűleg pszichológushoz is. Ne húzd-halaszd a szenvedést!
2019. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet h krónikus fáradtság syndromában szenvedsz?Mennyi stressz ér téged?Családod,anyagiak,tanulás mennyire van rendben?
2019. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!