Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy fogadhatnám el jobban,...

Hogy fogadhatnám el jobban, hogy a párom dohányzik?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult dolog.


Édesapámmal nagyon jó volt a kapcsolatom. Fiatalabb kamasz voltam, amikor rákban elhunyt pár éve - a betegséget a régi munkája okozhatta, nyomdász volt (amikor még pakolgatni kellett a betűket, meg préselték, az a régi fajta nyomdászat) és ott érintkezett olyan vegyületekkel, amik eléggé rásegíthettek a betegségeire - kettő rákja volt, egymás után, és egymástól függetlenek voltak.


Édesanyám már elég régóta dohányzik - ergo mióta az eszemet tudom, láttam dohányozni, de nem igazán zavart annyira.


A párommal kapcsolatban valamiért nagyon előjött ez az óbasszus-belehal-egyedülleszek-özvegyleszekmintédesanyám pánikreakció. (ilyenkor elég gyorsan cikáznak a különböző horrorsztorik a fejemben, még én se tudom nyomon követni őket)


Próbálom magam lenyugtatni, mert tudom hogy közel se annyira vészes a dolog mint ahogy azt az agyam bemeséli, de elég sokszor kiül az arcomra a nemtetszés, ha rágyújt - mondta is, hogy zavarja, szeretne teljesen felszabadult lenni mellettem ezzel a dologgal kapcsolatban is. Én meg igyekszem, na.


Megbeszéltem vele ezt, igyekszik leszokni - sajnos ezzel kapcsolatban elég "gyenge" személyiség, könnyen visszacsábul, így elég nehézkesen megy.


Én meg szeretnék normálisan viselkedni, normálisan érezni magam, nem úgy tenni mintha épp egy doboz ciántablettát nyelt volna le.


2019. jún. 8. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Öszintén szólva én sem szivesen élnék együtt egy dohányossal, és nemcsak azért, mert hamar meghalhat, hanem mert büzlik és az esetleges gyerekeknek is csak rossz példát mutat. (Meg engem személy szerint undorít a gondolat, egy dohánytól büzlö embert megcsókolni - ezzel az erövel egy hamutálat is nyalogathanék)
2019. jún. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Ne add fel a reményt! Én több, mint ötven évig erős (időnként lánc) dohányos voltam, most jó két éve nem gyújtok rá. Nem szoktam le, de nem szívom. Ezt a kis időt várd ki!
2019. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem csodálkozom, hogy így érzel. Szerintem párod felelőtlen és éretlen. Ennyi pénzt kidobni dohányra? Ne add fel, próbálkozz tovább.
2019. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell elfogadnod. Én ultimátumot adtam. Le is szokott.
2019. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
De igen, annyira vészes. Ne a te hozzáállásodat akard megváltoztatni. Ha ő elvileg hajlandó leszokni, akkor keressetek leszokási módokat orvos vagy pszichológus, csoport útján. Persze valamivel pótolni kell a kiesett szenvedélyt, mondjuk sporttal.
2019. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell elfogadni,teljesen jó ha ellenzed,neki is jót teszel ezzel,persze lehet nem fog holnap leszokni de pl kevesebbet szív már az is valami
2019. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!