Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, h 80 éves apósom...

Normális, h 80 éves apósom nem tudja, h nagyot hall?

Figyelt kérdés
Ha mondom neki nem érti és megsértődik. Nem értem, h nem veszi észre, h ordít és vele is ordítani kell!? Szerintem én majd veszel magamnak egy hallókészüléket, ha szükséges lesz.
2019. jún. 9. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Feltéve ha megéled a 80-at. Nyilván nem úgy működik az ember ebben a korban mint fiatalon.
2019. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Valószínűleg tisztában van vele, ha másképp nem, tudat alatt.

Lehet elhárító mechanizmus, pl. tagadás, bagatellizálás. Ez utóbbi lehet tudatos is. Sőt, a tagadás is... akik ma idős férfiak, azokat gyerekként még igencsak úgy nevelték, hogy "egy férfi ne mutassa a gyengeségeit, mert az szégyen".


Igazából az időskori hallásromlás arra is "emlékezteti" az embert, hogy már idős, kezd "leépülni", tehát akár a haláltól való tudatalatti félelem is okozhatja, hogy nem akarja belátni, hogy már rosszul hall.

2019. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Itt van pl Stevie Wonder esete, egyszer megkérdezték tőle, milyen érzés vaknak lenni, mire ő: inkább legyek vak, mint néger.
2019. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!