Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertraline 50mg antidepresszán...

Sertraline 50mg antidepresszáns tabletta mikor fog hatni?

Figyelt kérdés

2 éve kezdődött nálam a pánikbetegség és szorongás egyre jobban erősödött annyira, hogy már naponta voltak pánikrohamaim 150-es pulzussal stb. Minden nap szorongtam már beképzeltem magamnak stroke-ot szívrohamot stb..


Olvastam itt, hogy ehhez nyugtatót szoktak adni nekem nem írt fel az orvos. Tényleg fel erősödhet majd a pánik 1-2 héten belül? 5 napja szedem reggel 1db 50mg.


Milyen mellékhatásokra kellene odafigyelnem ami figyelmeztető jel ha nem bírja a szervezetem a gyógyszert?


Előtte felírt nekem az orvos egy béta-blokkolót Propranalol-t de az annyira lefárasztott,levitte a vérnyomásomat nagyon azt abba hagytam 10 nap után.



2019. jún. 10. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kb 2 hét, mire hatni fog. Nagyon gyakori mellékhatás a post-ssri sexual dysfunction. És sajnos nagyon alattomos.
2019. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amúgy pokoli szerek az ssrik. Nekem tönkrevágták az életemet... #1 voltam.
2019. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azt kifejtenéd jobban, hogy miért vágta tönkre az életedet? Sexual dysfunction miatt vagy esetleg még más is?
2019. jún. 10. 18:39
 4/16 piku78 ***** válasza:
Pár hét mire hat,énis pánikra szettem 50mg sertraline-t.Nem tette tönkre az életem.
2019. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi piku! És azóta hogy vagy elmúlt a pánikbetegséged?
2019. jún. 10. 19:12
 6/16 piku78 ***** válasza:
Igen
2019. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Hát nyugtató nélkül azért durva menet lesz.
2019. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én egyik napról a másikra pánikoltam annyira, hogy egy hónapig kinse tudtam mozdulni, katam stertalint, szontén 50mg és este kellett szednem, nem hogy 2hét után de 4után is alig akarta kifejteni a hatását. Nekem inkább 5hét után vált be! Azóta mincs is pánikrohamom, viszont szorongás azért még akad bőven!



Az az időszak amig beallit, tegat 5het, kegyetlen volt!!!!! Egy szem nyugtatót nem vettem be, én hülye!!


Rettenetes volt, konolyan! Volt higy nali egy órat aludtam tőle ami miatt az is alltam a reggeli szedesre en is! :))


Semmit nem tett tonkre, a libidóm 10/10es! Allandoan szexelhetnékem van, bocs hogy ilyet írok, de így van! :D



November óta szedem egyébként! Ha bármi kérdésed van, irj batran nagyon szovesen segitek!!



Kitartast! Nehez menet lesz de erős vagy! Mint mindenki aki azesett ezen!

2019. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sertalin kb. 4 hét múlva hat, addig akár növelheti a szorongás szintjét. Alattomos genyó egy szer, gyakran hatástalan. Amíg eldől hat-e, az orvosnak kötelessége volna valami szorongásoldót felírni, ha nem teszi, keress másikat.

Hosszú gyógyszerszedésre készülj, ez van,pár héten belül tünetmentes lehetsz.

Jobbulást.

2019. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Holnap lesz 2 hete, hogy szedem a gyógyszert azóta nem volt pánikrohamom egyáltalán és a szorongás is csillapodott néha rámjön még ha érzek valamit de 30 perc után elmúlik. Ahhoz képest amiken átmentem napi 2x pánikroham 140/150-es pulzussal éjszakánként felébredni a pánikrohamomkra, nagyon erős légszomjra szorongásra. Viszont a mellkasom meg a vállam szokott fájni arra gondolok, hogy a gyomrom csinálhatja mert nekem mindig is savtúltengésem volt gondolom az sugárzik ki a mellkasomba remélem. Valószínű hogyha ez a mellkasi fájdalom nem lenne akkor már mondhatnám, hogy 80% ba jól vagyok :D 24-én megyek a kórházba mert az orvostól kértem a Holtert (szívmonitor) nagyon remélem, hogy nem találnak semmit mert sokszor tényleg azt hiszem, hogy most szívrohamom lesz mert annyira fáj a mellkasom és kisugárzik a bal vállamba is. Ment a zöld kéz mindenkinek, és köszi még egyszer a válaszokat.
2019. jún. 18. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!